פורום תוכיפדיה
תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה (/showthread.php?tid=3271)

תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - אמנונימוס - 07-13-2022

חברי הפורום שלום,
יש לי תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים ולאחר תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה (כל הלילה)
מצרף סרטון כדאי להגביר את הווליום כדי לשמוע:

https://youtu.be/b0-HwwSkpVk
ניסיתי הרבה דברים, לשנות מקל עמידה, זווית, גובה, שינוי תזונה... לא ממש עזר. אגב, אוכל פירות, ירקות, כופתיות ותערובת מוכנה לגאקו.
לאחר ביקור אצל וטרינר (מבלי לציין שמות) קצת סקפטי לגבי אבחנה שלו כמו כן הנסיון הקליני שלו בציפורים... נבדקה נוצה במיקרוסקופ לטפילים אך לא נמצא כלום והתוכי רוסס לצורך "מניע" בפלימט. כמו כן הונחתי לרסס את הכלוב. בנוסף נאמר שהתוכי מתחיל למרוט נוצות ובגדול אין מה לעשות שכן כל הגאקויים כאלה וזה חלק מהם....
עכשיו, קשה לי לקבל זאת , אולי אני לא מבין גדול בציפורים אך הספקתי לראות יותר גקויים נורמליים עם נוצות מאשר ללא נוצות. אסביר מה היתה אינדקציה לתחילת מריטת נוצות , שכן יש לתוכי שלי מספר נוצות בכנפיים (נוצה קיצונית בכל כנף) שהן בלויות ... לעניות דעתי זה כתוצאה משפשופים בכלוב או משהו או כתוצאה ממשהט אחר אך לא נשמע לי הגמוני שיש כאן מריטה.
מצרף תמונות, מה דעתכם ?
אגב התוכי בסטרס מטורף ואיבד בי כל אמון ולא מתקרב אליי כל כך שכן נאלצתי לסייע לוטרינר להישתלט על התוכי כאשר תפס אותו עם המגבת....
אני חא יכול בשלב הזה לקחת אותו לוטרינר אחר שכן נשמע לי שאעשה יותר נזק במצב כרגע כי הוא ממש בסטרס ומעט אוכל בימים הללו אחרי הביקור אצל וטרינר... קצת ירד במשקל כ 15-20 גרם ב3 ימים.

בבקשה, תציעו לי מה דעתכם בנושא הנוצות שלו?[Image: dwQ0r0T.jpg][Image: R57IsEo.jpg][Image: qIWGnQd.jpg]

תודה לכם

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים go תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - צבי דגן - 07-13-2022

הסרטון חשוך ומצולם מרחוק ולכן קשה להבחין בשפת הגוף של התוכי.
  • רקיעה או נקישות ברגליים אצל התוכי שלך נעשה כנראה כדי לסמן טריטוריה או להפגין שליטה על אזור מסוים – אז שים לב לכך, כי זה יכול להיות סימן מקדים להתנהגות תוקפנית.
    מצד שני, לעיתים זה רק סוג של ריקוד שמסמל על מצב רוח טוב.
  • נקישות במקור, בדרך כלל, מתרחשת כשהתוכי רוצה לברך אותך לשלום בזמן שאתה נכנס לחדר, או כשהוא מרוצה ונהנה ממה שאתה עושה.
    במקרים פחות נפוצים, זה סימן אזהרה לכך כשהתוכי רוצה שתתרחק ממנו.
  • נפנוף כנפיים מבלי שהוא מתעופף, עלול להיות סימן להתנהגות תוקפנית ועל כך שהוא רוצה להתרברב בכוח הפיזי שלו – אז שימ לב לתנועה הזו.
    מצד שני, זו גם יכולה להיות סתם תנועת אימון לשרירי התעופה, מעין התמתחות קלה או ניסיון לייצב את עצמו, אז תבחין גם בשאר תנועותיו כדי להבין את כוונתו.
  • הורדה וסגירה של הכנפיים והצנחתם כלפי מטה יכולה להיות כל מיני משמעויות, תלוי בהקשר. לפעמים זה פשוט אות לכך שהתוכי עייף, ולעיתים זו פשוט דרך לייבש אם הכנפיים שנרטבו. לפעמים זה יכול להצביע על פגיעה או פציעה כלשהי.
  • לדעתי, הבדיקה הייתה טובה ואם לא נמצאו טפילים סימן שהם לא קיימים.
    תמלא אחר ההוראות של הווטרינר.
  • לגבי מריטות הנוצות זה עניין אחר ואעסוק בו בתגובה הבאה.
  • לעומת זאת, אני רואה בעיה בנוצות שהן פרועות.
    הכלוב נראה קטן מידי לתוכי שלך ויתכן שהנוצות נפגעות מהסורגים.
    נסה לסדר את הכלוב כדי למזער כל מגע זנבו או כנפיו של התוכי עם חפצים בכלוב.
    אם נראה שאזור אחד של נוצות מופרע, בדרך כלל זה  לא תוצאה של מריטה, ייתכן שיש צעצוע או אפילו סורגי הכלוב שמתחככים בתוכי שלך בזמן שהוא מונח במקום האהוב עליו. לפעמים כלוב קטן או עמוס מידי גורם שזנבו או נוצותיו של התוכי יגעו בסורגי הכלוב ויהרוס אותם.

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - אמנונימוס - 07-13-2022

שלום צבי,
תודה רבה על הסבר מופרט כל כך. ניסיתי להתאים את המצב לאחד הקטגוריות שרשמת ונראה שלא מצאתי... למעשה זה קורה בעיקר (לעיתים רחוקות גם באור אבל בערב) בלילה. לכן זו איכות הסרטון כי מצולם בלילה עם מצלמת ראי לילה ... בכל אופן ערכתי שני סרטונים לאחד. באחד הוא ישן עם הראש בגב והשני כאשר הוא עם עיניים פקוחות ... אם תגביר את הווליום אתה גם תשמע את נקישות

הנה קישור
https://youtu.be/hIligzclQZ4
אודה מאוד אם תוכל לכוון אותי במה דובר ומה פשר התופעה הזו...
אגב הוא אכן נהיה אגרסיבי מיום ליום...
תודה שוב

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - צבי דגן - 07-13-2022

יתכן שמדובר בחלימה.

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - אמנונימוס - 07-16-2022

(07-13-2022, 07:57 PM)צבי דגן כתב: יתכן שמדובר בחלימה.

מה זה אומר חלימה ? הכוונה שחולם? אבל אם ראית בסרטון זה לרוב קורה כאשר הוא עם עיניים פקוחות . אז איך?
אגב התחלתי לכסות אותו בלילה בימים האחרונים, נראה שזה די פחת..

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - צבי דגן - 07-16-2022

נכון, הכוונה היא שהתוכי חולם.
מסתבר שגם בעלי-חיים חולמים.
עיניים פקוחות אינם ראיה מובהקת שהתוכי לא חולם, יש מושג שנקרא "חלומות בהקיץ".
זהו מצב שבו התוכי מנתק את עצמו לזמן קצר מסביבתו המידית, שבמהלכו הקשר שלו עם המציאות מטושטש ומוחלף באופן חלקי על ידי התרחשות לא מציאותית, חזותית או דמיונית (מעין חלום) שהוא חווה בזמן שהוא ער. 
מצב זה כולל לרוב תחושות אושר ומחשבות נעימות, שהתוכי מדמיין (חולם) שהן מתרחשות כרגע או עומדות להתרחש.

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - אמנונימוס - 07-16-2022

(07-16-2022, 10:03 PM)צבי דגן כתב: נכון, הכוונה היא שהתוכי חולם.
מסתבר שגם בעלי-חיים חולמים.
עיניים פקוחות אינם ראיה מובהקת שהתוכי לא חולם, יש מושג שנקרא "חלומות בהקיץ".
זהו מצב שבו התוכי מנתק את עצמו לזמן קצר מסביבתו המידית, שבמהלכו הקשר שלו עם המציאות מטושטש ומוחלף באופן חלקי על ידי התרחשות לא מציאותית, חזותית או דמיונית (מעין חלום) שהוא חווה בזמן שהוא ער. 
מצב זה כולל לרוב תחושות אושר ומחשבות נעימות, שהתוכי מדמיין (חולם) שהן מתרחשות כרגע או עומדות להתרחש.

הבנתי, תודה רבה על הסבר המפורטחייכן

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - צבי דגן - 07-17-2022

קרא עוד על חלומות של בעלי חיים:

RE: תוכי ג׳אקו בן 11 חודשים עם תופעה מוזרה מזה חודשים של נקישות רגלים וכנפים בלילה - צבי דגן - 07-23-2022

הנושא פוצל.
תוכל לראות את המשכו כאן: התוכי שלי, בן 11 חודשים,  עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס
האשכול הזה ננעל