פורום תוכיפדיה
תוכון או תוכונת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכון או תוכונת (/showthread.php?tid=3265)

עמודים: 1 2 3

RE: תוכון או תוכונת - צבי דגן - 08-13-2022

נראה לי ציפור שיר ולא תוכי.
תצלמי שוב ומקרוב יותר.

RE: תוכון או תוכונת - רוני - 08-13-2022

ניראה לי שזה בנגלז (סוג של פינק) ולצערי אין אפשרות לקבוע מה המין שלו לפי המראה החיצוני בלבד.

ניתן לקבוע מין רק ע''י בדיקת דם או לחילופין אם הוא שורק שריקות חיזור אז אפשר לדעת שזה זכר.

RE: תוכון או תוכונת - אורלי רבינו - 08-14-2022

https://youtube.com/shorts/9kv4fJceP6U?feature=share
[Image: GwP09Sk.jpg]
זה האוכל של התוכי האם זה טוב או שבעלי הבית צריכים לתת לו גם ירקות?
צילמתי סרטון עם קולות שהוא משמיע

RE: תוכון או תוכונת - רוני - 08-14-2022

גם לפי הקולות נראה לי שזה פינק בנגלז.
לגבי האוכל מה שצילמת לא רואים כלכך טוב, אבל ניראלי שזה רק דוחן...
ובכל מקרה ברור שצריך לתת לציפור גם ירקות...

RE: תוכון או תוכונת - צבי דגן - 08-14-2022

1. כפי שציינתי לעיל, לא מדובר בתוכי אלא בציפור שיר.
  2. גם לפי הקולות, אנחנו שומעים ציוצים של ציפורי שיר, יתכן שמדובר בסוג של פינק.
  3. קשה לזהות את סוג הציפור, אבל אולי תוכלי להשוות אל התמונות שנמצאות כאן: מחירון ציפורי שיר
    וגם כאן: מחירון ציפורי שיר (אולי אין הבדל בניהם)
  4. לגבי התזונה, אני מזהה רק סוג אחד (אולי דוחן או משהו דומה) וזה ממש לא מספיק.
    כדאי לעיין במאמרים האלה:
    תזונת הפינק
    תערובות זרעים לפינק וקנרית
    פירות וירקות לציפורי שיר
    מזון חי לציפורים
    מזון ביצים לציפורים

5. ללא קשר למזון, כדאי לך לקרוא את המאמרים האלה: היכרות עם ה"פינק"פינקים כציפורי מחמדכיצד לגדל פינקים

RE: תוכון או תוכונת - רוני - 08-14-2022

כדי לוודא יותר טוב, אולי תשאלי את הבעלים כמה עלתה לו הציפור כי גם לפי המחיר אפשר לשער איזו ציפור זו.

תפריט שבועית מומלצת לקנריות ופינקים במשך רוב ימות השנה (לא בעונת החילוף נוצות ולא בעונת הרבייה)[Image: IVPwhp8.jpg]

• כל יום לתת ירק או פרי, לתת יותר ירקות מאשר פירות. (את הפירות אפשר פעמיים בשבוע אפילו שלוש)
    אסור לתת: בצל, תפוח אדמה, גרעינים של תפוח (תפוח עצמו אפשר), שוקולד, אבוקדו, עגבנייה, תות (התותים חשודים שהם מרוססים והריסוס חודר לתוכם), ענבים לתת רק מעט, לא על בסיס קבוע כי זה עלול להזיק לכליות, אבל מותר פעם בשבוע, פטרוזיליה ומזונות מעובדים/תעשייתיים.
  • בדרך כלל נותנים: גזר מגורד, סלק מגורד, מלפפון, קישוא, גמבה ללא הזרעים שבתוכה, פלפל חריף לא הזרעים שבתוכו, חסה, אגס לא הזרעים שבתוכו, עלי בייבי, סלרי, תפוח לא הזרעים שבתוכו, ברוקולי (לא מבושל), כרובית (לא מבושלת), תירס טרי וגרוס (לא מבושל) ופירות בהתאם לעונות השנה (אבטיח, מנגו, תאנים, ענבים ועוד)
    בנוסף, יש להיזהר מירקות ופירות מרוססים. יש לשטוף היטב או לקנות לא מרוססים.
  • פרטים נוספים בנוגע למזון ביצים: כדאי לתת מזון ביצים מוכן, מעין אבקה. יש לכך מספר יתרונות מאשר ביצה קשה רגילה: פחות עבודה, פחות לכלוך, ביצה קשה רגילה אסור לשים בכלוב יותר מחצי שעה כי זה "מושך" חרקים ובעונת הרבייה צריך ביצים באופן קבוע, לכן קונים מזון ביצים מוכן (האבקה).
  • תערובת השרייה ונבטים: יש כאלה שמעדיפים לקנות את תערובת הזרעים המותאמת להשרייה, שבאה מוכנה, מהחנות ואז להשרות אותם.
    אחרים מעדיפים לקנות בשוק את כל הרכבים ולערבב אותם, יוצא הרבה יותר זול.
    יש להתאים את גודל הזרעים לגודל הציפור.
    [Image: 8C7Fs1T.jpg]
  • תוכלי להכין בעצמך, ראי כאן: השרייה (תערובת השרייה) - איך, כמה ולמה?
    וגם כאן: השרייה והנבטה - הכנה והגשה
  • כדאי מאוד לעיין גם כאן: זרעים יבשים, זרעים מותפחים ונבטים - ערכם התזונתי

RE: תוכון או תוכונת - אורלי רבינו - 08-14-2022

הי צבי וכל המומחים. טוב, הציפור לא בשבילי.
החלטתי להביא תוכון או תוכונת והחלטתי שאת המזון ביצים לפי העצה שלכם לשים במקרר למרות שהתוכון שלי ז"ל, לא סבל מתזונה לא נכונה וכנראה באמת הגיע הזמן שלו, אבל הגיע הזמן שיהיה לי תוכון או תוכונת וכולי תקווה שאוכל לפתח את אותם יחסים כמו שהיה לי עם התוכון שלי גם עם התוכון או התוכונת החדשים, אך בהחלט אמסוג את מה שאמרתם לי לגבי הציפור שיר לבעלים שלה.

RE: תוכון או תוכונת - פינקים - 08-14-2022

כן, זה בנגלז.

אגב, עצה טובה; אל תשקיעי עליו יותר מדי כסף.
כל השטויות ואלה שמוציאים ומציעים לך המוכרים זה סתם חרטה ברטה, לא צריך לא אוכל ביצים, ולא בלה בלה.
שימי להם דוחן, עדיף עשיר, מים, והוא יחיה לך עד מאה ועשרים.

אם יש לך ובא לך לבזבז כסף תעשי את כל השאר.

כשגידלתי את הפינקים (צבי, מכרתי את כולם. לא שרציתי להתפטר מהם, אלא פשוט אני עובר מקום), המוכר אמר לי שבלי אוכל ביצים הם ימותו וכו', וזה לא קרה.