פורום תוכיפדיה
מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי (/showthread.php?tid=3257)

מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי - Zaji9 - 06-26-2022

היי,
אני די חדש בעולם התוכים, רק שנתיים בתחום, עם ניסיון גידול של תוכי פרא (קוקטיילים ותוכונים) בווליאר.
עקב הדרדרות במצבי הפיזי (רגליים משותקות עקב סיבוך מולד בעמוד השדרה), אני מחפש לחזור לתחום, אבל מכיוון של תוכים האכלת יד ומחוברת.
אני גר בשדרות (הווליאר שלי היה כשגרתי בגולן) ואני פחות מכיר כאן את סביבת המגדלים.
מי מכיר ויכול להמליץ לי, בדרום או במרכז? (ואשמח לדעת מה תוכלו/אם תוכלו להציע לי כמגדל, בנושא).
מבחינת מה שאני מחפש: אני מחפש תוכי אחד, או זוג, שיהיה לי יחסית קל להתמודד איתם בבית, שיהיו סתגלניים ויוכלו להתמודד עם ימים שאני לא נמצא בבית 6-7 שעות…זו הסיבה שרציתי שניים.
שוב תודה וסליחה על החפירה[Image: 1f64f_1f3fc.png][Image: 1f60a.png].

RE: מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי - צבי דגן - 06-26-2022

ראשית, תרשה לי לאחל לך בריאות מלאה.
ולעניינו, אם אתה מעוניין בתוכי מחוברת, אני מציע לך לגדל תוכי בודד, משום שאם תגדל זוג, הם יעדיפו לקשור קשרים הדדיים ופחות יהיו מעוניינים להיקשר אליך.
אפשרות נוספת היא - לגדל זוג תוכים למטרת רבייה.
קודם תבחר בין שתי האפשרויות הנ"ל ואז נתקדם.

RE: מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי - Zaji9 - 06-26-2022

(06-26-2022, 09:15 AM)צבי דגן כתב: ראשית, תרשה לי לאחל לך בריאות מלאה.
ולעניינו, אם אתה מעוניין בתוכי מחוברת, אני מציע לך לגדל תוכי בודד, משום שאם תגדל זוג, הם יעדיפו לקשור קשרים הדדיים ופחות יהיו מעוניינים להיקשר אליך.
אפשרות נוספת היא - לגדל זוג תוכים למטרת רבייה.
קודם תבחר בין שתי האפשרויות הנ"ל ואז נתקדם.

האם העובדה שאני איעדר מהבית למשך 6-7 שעות כל יום, לא תשפיע לרעה על תוכי בודד?.

אתה צודק בחששות שלך, ברור שזה לא מצב אידיאלי.
אבל, אם תדאג לו לצעצועים מסוגים שונים (בהמשך תזכיר לי שאסביר לך מהם הסוגים), תוכל להפחית את השעמום שלו.
נכון שתוכי נוסף יכול לעשות את העבודה הזו אבל אז, כפי שהסברתי לעיל, הם יעדיפו האחד את השני ופחות - אותך.
אתה צריך להחליט מהי ההעדפה שלך - תוכי בודד או זוג תוכים (אם כל החסרונות והיתרונות).

RE: מעוניין לחזור לתחביב - גידול תוכי - Zaji9 - 06-26-2022

(06-26-2022, 09:24 AM)צבי דגן כתב: אתה צודק בחששות שלך, ברור שזה לא מצב אידיאלי.
אבל, אם תדאג לו לצעצועים מסוגים שונים (בהמשך תזכיר לי שאסביר לך מהם הסוגים), תוכל להפחית את השעמום שלו.
נכון שתוכי נוסף יכול לעשות את העבודה הזו אבל אז, כפי שהסברתי לעיל, הם יעדיפו האחד את השני ופחות - אותך.
אתה צריך להחליט מהי ההעדפה שלך - תוכי בודד או זוג תוכים (אם כל החסרונות והיתרונות).

אני לא רוצה לקחת על עצמי משהו שלא אעמוד בו, מבחינה פיזית, יהיה לי קשה להאכיל 8 פעמים ביום ולכן חשבתי לרכוש שני תוכים צעירים, בני 4-5 חודשים, האכלת יד מוכנים.

• אתה לא חייב לקנות גוזל צעיר שצריך להאכיל אותו.
    אתה יכול לקנות פרחון גמול.
  • ואם אתה מעוניין בזוג למטרת רבייה, אומנם אתה יכול לקנות זוג שהאכילו אותם ידנית, אבל זה כמעט שלא יתרום לך כלום ורק יעלה בסכום גבוה יותר.
    היתרון של זוג שהואכל ידנית הוא שהם פחות פוחדים מבני אדם כך שבזמן תהליך הרבייה (בניית קן, הטלת הביצים, הדגירה ולטיפול בגוזלים) והסיכויים טובים יותר.
    כדאי להשקיע בזוג כזה רק בתנאי שאתה בטוח שהם רגילים לבני אדם (לא מספיק שהאכילו אותם ידנית).
לאחר שתציין מה החלטת, אתן לך טיפים איך לקנות ועל מה צריך לשים לב.