פורום תוכיפדיה
תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה (/showthread.php?tid=3233)

עמודים: 1 2

תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - Saar - 05-15-2022

שלום,
ביום שישי האחרון התוכי שלי ברחה מהחלון לא גזורה בכנפיים התחילה לעוף בחודשים האחרונים בת שנה כמעט בכפר סבא היא ברחה, עפה מהחלון ולא חזרה מאז אחרי חיפושים בכל האזור אז מחליט לשתף גם פה במידה וזה יגיע לבן אדם ששמע או ראה, מקווה שזה המקום הנכון לפרסם, ולמדתי את הלקח. לֹא הֶחלֵטִי, או לגזור כנפיים או לוודא מאה פעם שהחלון סגור שהיא בחוץ.
[Image: odrfVZM.jpg]

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - צבי דגן - 05-15-2022

טוב עשית שלא גזרת לו את נוצות התעופה, גזירת הנוצות לא הייתה מונעת את הבריחה.
אם היית גוזר, התוכי כבר מזמן היה נטרף ע"י החתול הראשון שהיה פוגש אותו.
כדאי לך לעיין במאמר הזה: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?
מה שבאמת יכול למנוע בריחות הוא לגלות קצת יותר אחריות ולסגור את כל פתחי הבית (לא רק את החלונות) בשעה שהתוכי נמצא חופשי בבית.
כדאי לעיין גם כאן: ברח תוכי - מה עושים בעניין?

למרות שמדובר בגרינצ'יק שכאלה מצויים בטבע די הרבה (תלוי באזור) ויתכן שהתוכי שלך הצטרף אל אחד הלהקות, אני מציע לך שלא להתייאש.
אם תקרא את המאמרים האלה (לפחות - את חלקם), תבין את הסיבה.
  1.  24 שעות של חיפוש הגיעו אל קיצן - סיפורו של תוכי מסוג קוויקר שברח - עם סוף טוב / קרן אהרון
  2. היום שבו התוכי ברח
  3. ברח תוכי - מה עושים בעניין?
  4. זוג הג'אקו שהתחברו באופן מקרי /גרונר מיכאל 
  5. תוכי שברח בחוף גורדון בת"א ונמצא בבית חולים איכלוב / גבי (benhanokh)
  6. "מותק" חוזרת הביתה / דולב יהוד -Dolev221
  7. מצאתי את התוכי שלי מסוג ג'רדין/יוגב יוגי
  8. מארלי שובי הביתה/ ינאי מורד
  9. התקווה והסבלנות - משתלמת/גרמן מכרמיאל
  10. סיפור על תוכי שברח/ולאדי_vladigogo
  11. ה"ממזרה" שברחה / אווה
  12. תוכי קטן הלך לו ברחוב / גילי בר
  13. ​​​​​​מצאתי תוכון
  14. הופ - יצא מהדלת אל החופש
  15. סיפורי תוכים - אוסף של תשעה סיפורים שונים
  16.  קוקי עף מהבית - הסיוט הכי גדול שהיה לי
  17.  ארה אדומת כתף (ארה נוביליס) שברחה

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - Saar - 05-15-2022

תודה רבה על המידע והתגובה!

תקרא לפחות חלק מהמאמרים, הם עשויים לעזור לך.
[Image: om6kRK1.jpg] סוד ההצלחה למציאת התוכי היא לעולם לא להתייאש ולא להרים ידיים.
[Image: om6kRK1.jpg] תכתוב שלטים עם תמונה של התוכי, ותתלה בכול השכונה (תחנות אוטובוס, בתי ספר, מרפאות ובכל מקום ציבורי אחר.
[Image: om6kRK1.jpg] תלך לבתי ספר (במיוחד ליסודיים) ותבטיח פרס לכל מי שימצא את התוכי שלך.
[Image: om6kRK1.jpg] תתקשר לווטרינרים הקרובים לביתך ועדכן אותם בבריחתו של התוכי ותבקש שייצור אתך קשר במידה ומישהו בא אליהם עם תוכי.
[Image: om6kRK1.jpg] תתקשר לפינת חי או גן חיות באזור מגוריך (אם יש כמובן) שיגידו לך במידה ויגיע מישהו אם תוכי שיצר אתך מיד קשר.
[Image: om6kRK1.jpg] צא לרחובות ותשרוק את השריקות שהתוכי שלך מזהה, תקרא לו בשמו ותשמיע צלילים שהוא מזהה בתקווה שיענה לך.
[Image: om6kRK1.jpg] אם התוכי מכיר את הסביבה של הבית, כדאי לשים לו כלי עם מים וכלי עם אוכל, תוך זמן קצר הוא יהיה רעב וצמא ויחפש את האוכל.
[Image: om6kRK1.jpg] כול הדרכים האלה יעזרו לך במציאת התוכי ואם זה לא עוזר אז כדאי להשלים עם האובדן עם כול הצער שבדבר.

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - Saar - 05-15-2022

כמובן, היום פיזרתי מודעות דיברתי עם העיריה של העיר שלי קבוצות בוואטספ, עושה הכל בתקווה שתחזור!

[Image: kN9TcIS.gif]

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - Saar - 05-16-2022

עדכון - התוכי נמצאה בריאה ושלמה כמה בניינים ליד שלי,מצאו אותה בשטח למזלי לקחו והביאו לה מים ואוכל,המודעות עזרו,ואסור אף פעם להתייאש! קרה נס

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - צבי דגן - 05-16-2022

זה לא ״נס״, אלא תוצאה של פעולה נכונה שעשית בשילוב עם העובדה שהיא לא התרחקה מסביבת הבית פלוס העובדה שלא גזרת לה את נוצות התעופה ובזכות זה היא יכלה להתחמק מהחתולים.
שמחתי לשמוע שלסיפור הזה היה סוף טוב.

RE: תוכי מסוג גרין צ'יק ברחה - Saar - 05-16-2022

כן אבל הוא לא היה חייב להחזיר, זה לא מובן מאליו, כמובן שהכנפיים זה פלוס למקרה זה, בכל מקרה היא גזורה כרגע.