פורום תוכיפדיה
נתתי לתוכון שלי קצת משמש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נתתי לתוכון שלי קצת משמש (/showthread.php?tid=3230)

עמודים: 1 2 3

נתתי לתוכון שלי קצת משמש - אורלי רבינו - 05-13-2022

הי צבי וכל המומחים. נתתי לתוכון שלי קצת משמש. נתתי לו אתמול כרובית וקצת ברוקולי והוא ממש ממש טוב את זה. מה שמטריד אותי: פי הטבעת שלו שוב מלוכלך ושוב כאילו תקועה לו חתיכת צואה. למרות שהוא עושה את הצרכים שלו ואני כל יום מוצאת המון חתיכות מזה. הוא משאיר כל עליי הפתעות ובכל זאת. ניסיתי לנקות לו את סה אבל הוא בורח ממני וכ י לא רוצה ללחץ אותו או להטריד אותו. שמתי לב גם שהוא מנקה גל את האזור הזה. מה עושים. אני רוצה להמשיך לוודא שהתוכון שלי בסדר

RE: תוכון - צבי דגן - 05-13-2022

תפסיקי לתת פירות ותעדיפי ירקות דלי מים, כמו ברוקלי, עלי ביבי וכדומה.

RE: תוכון - צבי דגן - 05-13-2022

תזכירי לי את התפריט השבועי של התוכי.

RE: נתתי לתוכון שלי קצת משמש - אורלי רבינו - 05-15-2022

הי צבי וכל המומחים. אני נותנת לתוכון שלי, מזון ביצים, ופעם ברוקולי, פעם כרובית, פעם פלפל, פעם קישואים, כל יום אני משתדלת לתת לו ירק אחר.. מקפידה להחליף לו את המים, כל יום.

כל כמה זמן צריך להחליף לו את האוכל הרגיל שלו, באוכל חדש?

עוד שאלה: אני לא רוצה לגזור לתוכון שלי את הציפורניים. כי הן לא כל כך מפריעות לי. אבל שמתי לב שהתוכון שלי נתקע לפעמים בדברים. כמו הבגדים שלי ואני לא רוצה שיכאב לו או שזה יפריע לו. מה אפשר לעשות?

אני שמעתי היום את התוכון שלי ממש אומר: מי הכי יפה בעולם ומי הכי חתיך. הלוואי ואני אצליח להקליט את זה, אבל הוא באמת אמר את זה. מילה במילה

סליחה על כל השאלות. מותר לתת לתוכון שלי בזיליקום ועירית. אני אקנה לו היום עלי בייבי ובינתיים אני אפסיק עם הפירות, אבל לכמה זמן להפסיק לתת לו פירות?. אם נתתי לתוכון שלי אתמול כרובית וברוקולי וקישוא האם מותר לתת פעמיים את אותו הירק?

RE: נתתי לתוכון שלי קצת משמש - צבי דגן - 05-15-2022

תפריט שלך לוקה בחסר, זהו התפריט הנכון שצריך להיות לתוכים.
התזונה הנכונה לתוכי צריכה להיות מגוונת ומאוזנת:
  1. כופתיות בגודל שמתאים לגודל התוכי - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי - שלוש פעמים בשבוע.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות - 1-2 פעמים בשבוע.
    בנוסף לזרעים היבשים הרגילים, התערובת תכיל גם מגוון רחב של זרעים נוספים, כמו: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים. (לא חייבים את כולם)
  4. ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - 1-2 פעמים בשבוע, רבע ביצה בכל פעם.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך גמילה או בעונת הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזלים.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (כמו פרות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות ("חיים") מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, כרובית, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשריה - כל יום ירק אחר.
  6. מעט פירות (אצל תוכים ממשפחת הלורים יש להרבות בפרות).
    כשאת נותנת תפוח עץ תזכרי להוציא ממנו את הגרעינים כי הם רעילים לתוכי.
  7. אבן גיר או סבידה - זמין כל הזמן. 
  8. מים טריים - להחליף בכל יום.
  9. אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), ביסקוויט, לחם, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  10. אסור לתת שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד. מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם.
  11. כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכדומה) וכן - משקאות לא טבעיים (קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
שימי לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיכי להציע לתוכי שלך עד שיטעם ואז הם ימשיך להעז ולאכול.

(05-15-2022, 03:24 AM)אורלי רבינו כתב: עוד שאלה: אני לא רוצה לגזור לתוכון שלי את הציפורניים. כי הן לא כל כך מפריעות לי. אבל שמתי לב שהתוכון שלי נתקע לפעמים בדברים. כמו הבגדים שלי ואני לא רוצה שיכאב לו או שזה יפריע לו. מה אפשר לעשות?
לגזירת הציפורניים צריך להשתמש במספריים מיוחדות, כאלה:
[Image: Y6286Zk.jpg]
ועדיף לשייף אותם בעזרת פצירה כזו:
[Image: oygrjGO.jpg]
תעזרי בסרטונים האלה:

(05-15-2022, 04:50 AM)אורלי רבינו כתב: מותר לתת לתוכון שלי בזיליקום ועירית.
אומנם הם לא מופיעים כאן: צמחים מותרים וצמחים רעילים 
ועם זאת, כאשר אנחנו לא בטוחים עדיף שלא לתת במיוחד כשמדובר בצמחי תבלין.

אני אקנה לו היום עלי בייבי ובינתיים אני אפסיק עם הפירות, אבל לכמה זמן להפסיק לתת לו פירות?
כשלושה ימים לאחר שתראי שהלשלשת שלו תקינה.
אם נתתי לתוכון שלי אתמול כרובית וברוקולי וקישוא האם מותר לתת פעמיים את אותו הירק?
מותר

RE: נתתי לתוכון שלי קצת משמש - אורלי רבינו - 05-16-2022

הי צבי, מה לגבי המילים שהוא ממש אומר כבר?