פורום תוכיפדיה
שאלות על גוזל האכלת יד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: שאלות על גוזל האכלת יד (/showthread.php?tid=3197)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-24-2022

(04-23-2022, 07:14 PM)ALAEV כתב: בנתיים השלב שאני נמצא בו איתה זה שהרתמה בתוך הכלוב שלה והיא לא חוששת ממנו והיא עולה עליו גם לפעמים, אבל כשאני מזיז את הרתמה היא תוקפת אותה.
היום לקחתי אותה ושברתי את גרעיני הדוחן ונתתי לה, וככה היא אכלה.
אז חשבתי לשים את הרתמה על היד שלי, (איפה שהגוזל נמצאת) ולתת לה גרעיני דוחן שבורים, כדי להעסיק אותה.
אבל כשאני מוציא את הרתמה מהיד ומחזיר לאחר כמה שניות או ישר, אז היא שוב תוקפת אותה לרגע ואז יחסית נרגעת כשאני נותן לה דוחן, אבל משמיעה קולות מצוקה. אבל אחרי שתי דקות בערך היא נרגעת סופית.
אשמח לשמוע חוות דעת על איך שאני עושה, מה לתקן אם יש, ומה הכי טוב לעשות.

(04-23-2022, 07:13 PM)צבי דגן כתב: יש לך כאן הסבר מפורט: כיצד נרגיל את התוכי לרתמה?

אני קראתי את זה אבל זה עוד לא ממש קשור אלי כי היא לא יודעת מזה target ככה שזה לא ממש בשבילי.
אבל אשמח לשמוע פירוט כללי מה טוב לעשות ואיך.

היי צבי אשמח שתתייחס למה שכתבתי כאן.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - רוני - 04-24-2022

אני חושב שיהיה ניתן להרגיל אותה לרתמה גם ללא חטיפים, אך זה עלול לעבוד פחות טוב... כי גם בלי חטיפים היא יכולה להתרגל לכך שהרתמה אינה דבר רע, אך החטיפים עוזרים שהיא תדע שהרתמה היא דבר טוב ולא רק שהרתמה היא לא דבר רע.

מקווה שהייתי מובן...

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-24-2022

בינתיים התוכי פוחד מהרתמה ואין לך דרך טובה להרגיל את התוכי לרתמה.
לכן, תצטרך להמתין עד שהתוכי ידע לאכול מזון מוצק כדי שתוכל לתגמל אותו.

אוקי.
אני עכשיו יראה לך סרטון תגיד לי מה אתה חושב למה היא ככה מזיזה את הראש באצבעות שלי (היא עושה את זה תמיד!), ומה פשר הציוצים המוזרים.
אני יוסיף לומר שהיא עושה את זה גם כשהיא לא רעבה בכלל, אחרי שאני מאכיל אותה ישר אני בדקתי והיא לא עושה ככה, אבל אחרי שאני לוקח אותה מאז ההאכלה האחרונה (יכול לקחת גם רק שעה אחרי שהיא אכלה טוב מאוד והזפק שלה התמלא לגמרי) היא עושה את זה.
קישור לסרטון:

ואם תוכל להגיד לי גם אם היא נקראת מוטציה.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-24-2022

אלה הם גישושים של גוזל (פרחון), כך הם לומדים להכיר את הסביבה, כולל - מזונות ראויים לאכילה.
מכאן תוכל להבין שכל מה שהגוזל שלך יתנסה בו באכילה בגיל הזה, הוא גם יאכל בגיל גובר.
ומה שלא יתנסה בו בצעירותו, תתקשה להגיל אותו בגיל מבוגר.
ככה זה גם לגבי הרתמה.

אוקי ואני שמתי אותה בכלוב קטן בנתיים ואחרי שהיא תאכל כבר לבד אז אני ישים אותה בכלוב גדול,
ככה זה בסדר או שצריך ישר כבר לשים אותה בכלוב גדול?

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-25-2022

זה בסדר.
היא מטפסת?
היא יודעת לעמוד על המוט?

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-25-2022

מטפסת בקטנה, לעמוד על המוט לא. בגלל שאין מקום לקפוץ אליו כל כך. ככה שאני לא יודע אם היא יכולה או לא.
מתי אתה ממליץ להעביר אותה כבר לכלוב גדול יותר? (היא תהיה שם לבד).

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-27-2022

רק לאחר שמתמלאים התנאים האלה: ניצוי מלא, הפרחון אוכל את כל המזונות המוצקים, הפרחון יודע לטפס, הפרחון יודע לעמוד על מוטות העמידה.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-27-2022

אוקי , אבל אני חושב אולי שהבנת אותי לא נכון- הכלוב שאני רוצה להעביר אותה אליו הוא לא גדול ממש, הוא גדול פשוט יחסית לכלוב הקטן.
(היא כבר קצת יודעת לעוף, אני שם אותה על שולחן, ומתרחק חצי מטר-מטר והיא עפה אלי. ככה שאני חושב שהיא תוכל אולי לעלות על מוט,
והיא אוכלת גרגירים מרוסקים גם אם זה חצי, והיא מנוצה לגמרי, והיא קצת מטפסת.)
הכלוב שאני רוצה להעביר אותה אליו הוא בגודל- 60/40/40
(ה-60 לאורך)

וסתם ככה, מה הבעיה להעביר גוזל כזה לכלוב גדול? הרי גם ככה הבעלים לוקח את הגוזל ומאכיל אותו, לפחות שלגוזל יהיה מקום לרוץ ולפתח את הכנפיים שלו.