פורום תוכיפדיה
שאלות על גוזל האכלת יד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: שאלות על גוזל האכלת יד (/showthread.php?tid=3197)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-06-2022

שלום לכולם, יש לי כמה שאלות לגבי הגוזל שאני מאכיל (ציפור אהבה).
  1. עד איזה שעה להאכיל את הגוזל (בן שבועיים וחצי פחות או יותר)?
  2. אם מותר להאכיל אותו גם בלילה בערך 1:00 או 00:00?
  3. אם מותר לקלח אותו כי יש לו דייסה שהתייבשה על הזפק שלו וקצת ברגליים. אם כן באילו מים חמים או פושרים, ואם לנגב אותו ישר אחר כך?
  4. ממתי לשים את הגוזל בכלוב?
  5. לפני שאני שם אותו בכלוב, מה לשים שם? כאילו לשים ישר נדנדה מראה מקלות וכל זה, או בדירוגים, או שקודם שאני יראה לו את הנדנדה וכדו' כשהוא מחוץ לכלוב ורק אחרי כמה פעמים אז לשים לו בכלוב?
  6. מותר לטחון לגוזל קליפת ביצה או ירק, פרי, או תערובת זרעים, או משהו כזה ולהוסיף לדייסה?
  7. הבנתי שטוב אחרי האוכל לקרב אותו ללב כדי שהוא ירגיש את הפעימות הלב שלי, זה טוב לעשות גם שלא אחרי אוכל?
  8. כמה פעמים וכמה זמן להוציא אותו שלא בארוחות שלו?
  9. הוא קצת מתנגד שאני יפתח לו את הכנפיים, לפתוח לו בכל זאת כדי שבעתיד יתן לי או שאסור להכריח גם שהוא גוזל?
  10.  הוא לפעמים עושה לי "בעיות" באוכל- הוא מתנגד לדייסה, מתנגד שאני יתפוס לו את הראש יש פתרון? ולמה זה נובע?
    והוא גם בורח מהצלחת, אז שמתי לו צלחת קצת עמוקה יותר מחד פעמי ואז הוא לא בורח כי אין לו אפשרות. זה בסדר מה שעשיתי? ולמה הוא בורח מהצלחת?

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - רוני - 04-06-2022

(04-06-2022, 08:08 PM)ALAEV כתב: שלום לכולם, יש לי כמה שאלות לגבי הגוזל שאני מאכיל (ציפור אהבה).
1.עד איזה שעה להאכיל את הגוזל (בן שבועיים וחצי פחות או יותר)? האכלה אחרונה בסביבות 10 בלילה. 
2. אם מותר להאכיל אותו גם בלילה בערך 1:00 או 00:00? לא יודע אם זה בעייתי, אבל אין צורך להאכיל בשעות האלה. (אם יש לך זמנים מסודרים)
3. אם מותר לקלח אותו כי יש לו דייסה שהתייבשה על הזפק שלו וקצת ברגליים. אם כן באילו מים חמים או פושרים, ואם לנגב אותו ישר אחר כך?
4.ממתי לשים את הגוזל בכלוב? כשהגוזל מנוצה כבר.
5. לפני שאני שם אותו בכלוב, מה לשים שם? כאילו לשים ישר נדנדה מראה מקלות וכל זה, או בדירוגים, או שקודם שאני יראה לו את הנדנדה וכדו' כשהוא מחוץ לכלוב ורק אחרי כמה פעמים אז לשים לו בכלוב? אני ממליץ לך בהתחלה לשים לו רק מוט עמידה. (בגובה נמוך)
6. מותר לטחון לגוזל קליפת ביצה או ירק, פרי, או תערובת זרעים, או משהו כזה ולהוסיף לדייסה? לא יודע.
7. הבנתי שטוב אחרי האוכל לקרב אותו ללב כדי שהוא ירגיש את הפעימות הלב שלי, זה טוב לעשות גם שלא אחרי אוכל? אף פעם לא שמעתי על זה.
8. כמה פעמים וכמה זמן להוציא אותו שלא בארוחות שלו? להוציא אותו מידי פעם ולשחק איתו מעט כדי שיוחתם כמו שצריך, אך לא למשך זמן רב, כדי שלא יהיה לו קר. (משך הזמן תלוי בגיל הגוזל...)
9. הוא קצת מתנגד שאני יפתח לו את הכנפיים, לפתוח לו בכל זאת כדי שבעתיד יתן לי או שאסור להכריח גם שהוא גוזל? אם יש התנגדות ממשית הייתי מעדיף לא להכעיס אותו יותר מידי... (שלא יזכור לך את זה)
10. הוא לפעמים עושה לי "בעיות" באוכל- הוא מתנגד לדייסה, מתנגד שאני יתפוס לו את הראש יש פיתרון? ולמה זה נובע? אם הוא מתנגד כנראה שהוא לא רוצה להמשיך בארוחה...
והוא גם בורח מהצלחת, אז שמתי לו צלחת קצת עמוקה יותר מחד פעמי ואז הוא לא בורח כי אין לו אפשרות. זה בסדר מה שעשיתי? ולמה הוא בורח מהצלחת? איזה צלחת? לא הבנתי...

אפשר בבקשה לראות תמונה של הגוזל? או אפילו  יותר טוב סרטון בשעת ההאכלה. קריצה

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-07-2022

(04-06-2022, 08:08 PM)ALAEV כתב: שלום לכולם, יש לי כמה שאלות לגבי הגוזל שאני מאכיל (ציפור אהבה).
    מתחילים להאכיל כשהזפק ריק ומאכילים עד שהזפק מלא.
    הינה טבלת לוח זמנים מוערך להאכלת יד לפי גיל הגוזל

[Image: dhMcfZ8.jpg]
    אם הזפק ריק, לא רק שמותר אלא - רצוי להאכיל גם בלילה.
  3. האם מותר לקלח אותו כי יש לו דייסה שהתייבשה על הזפק שלו וקצת ברגליים. אם כן באילו מים חמים או פושרים, ואם לנגב אותו ישר אחר כך?
    אסור לקלח את הגוזל.
    לעומת זאת חובה עליך לנקות את הדייסה לפני שהיא מתייבשת.
    תשתמש במטלית מטבח עם מים בטמפרטורה של כ-38-40 מעלות.

לאחר שהוא גמול ומנוצה לגמרי.
  5. לפני שאני שם אותו בכלוב, מה לשים שם? כאילו לשים ישר נדנדה מראה מקלות וכל זה, או בדירוגים, או שקודם שאני יראה לו את הנדנדה וכדו' כשהוא מחוץ לכלוב ורק אחרי כמה פעמים אז לשים לו בכלוב?
    חובה לשים בכלוב מוטות עמידה, אבל לא יותר מידי כדי לאפשר לו לנוע ולהתעופף בכלוב.
    שים לו צעצוע אחד ותחליף אותו בכל מספר ימים כדי שלא [font]ישתעמם[/font].
    אל תשים מראה משום שהדמות בה מתסכלת את התוכי.
  6. מותר לטחון לגוזל קליפת ביצה או ירק, פרי, או תערובת זרעים, או משהו כזה ולהוסיף לדייסה? - לא.
    תוכל לעשות את זה לאחר הגמילה.

7. הבנתי שטוב אחרי האוכל לקרב אותו ללב כדי שהוא ירגיש את הפעימות הלב שלי, זה טוב לעשות גם שלא אחרי אוכל?
    בהחלט - כן, חשוב לערוך מגע ויחסי גומלים עם התוכי.
    כמה שיותר יהיה יותר טוב.
  9. הוא קצת מתנגד שאני יפתח לו את הכנפיים, לפתוח לו בכל זאת כדי שבעתיד ייתן לי או שאסור להכריח גם שהוא גוזל?
    בגדול, אסור להכריח את התוכי לעשות דברים כנגד רצונו ועם זאת, צריך להרגיל אותו למגע שלך בכל חלקי הגוף. תעשה את זה בהדרגה ובתבונה.
  10.  הוא לפעמים עושה לי "בעיות" באוכל- הוא מתנגד לדייסה, מתנגד שאני יתפוס לו את הראש יש פתרון? ולמה זה נובע?
    אמרת שהוא בן שבועיים וחצי, איך האכלת אותו במשך הזמן הזה?
    אומנם הוא בהתחלה מתנגד אבל אם תעשה זאת בעדינות באָסֶרְטִיבִיּוּת ובתבונה הוא יתרגל ויקבל את אופן ההאכלה שלך.

והוא גם בורח מהצלחת, אז שמתי לו צלחת קצת עמוקה יותר מחד פעמי ואז הוא לא בורח כי אין לו אפשרות. זה בסדר מה שעשיתי? ולמה הוא בורח מהצלחת?
    זה בסדר גמור, מצאת פתרון מעשי טוב.
    הוא בורח מהצלחת משום שהוא לא רגיל להאכלה כזו, שהרי בטבע מאכילים אותו קצת אחרת.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-07-2022

(04-07-2022, 11:34 AM)צבי דגן כתב:

איך אני אדע שהזפק ריק כי אני עושה האכלה אחרונה בסביבות השעה 22:15 ומאז עד הבוקר אני לא נוגע בה,
    ונותן לה לישון ובבוקר הזפק שלה מכווץ כאילו אין דייסה בכלל זה בסדר ככה?
  3. האם מותר לקלח אותו כי יש לו דייסה שהתייבשה על הזפק שלו וקצת ברגליים. אם כן באילו מים חמים או פושרים, ואם לנגב אותו ישר אחר כך?
    אסור לקלח את הגוזל.

זה מאוד מציק לה שאני הופך/תופס אותה והיא מתחילה להשתולל עם הרגליים אז זה קצת מסובך לנגב אותה שמה כי אני צריך לאחוז בה.
  6. מותר לטחון לגוזל קליפת ביצה או ירק, פרי, או תערובת זרעים, או משהו כזה ולהוסיף לדייסה? - לא.

אני לא כל כך הבנתי מה הסיבה שלא, הרי ההורים של הגוזל מאכילים גם כן ככה ואפילו מאכילים עם דוחן שלם כימעת בלי ללעוס. אז מה ההבדל אם אני מאכיל עם דוחן או ההורים?
    כמה זמן לעשות זאת כל פעם?
    כמה שיותר יהיה יותר טוב.
  9. הוא קצת מתנגד שאני יפתח לו את הכנפיים, לפתוח לו בכל זאת כדי שבעתיד ייתן לי או שאסור להכריח גם שהוא גוזל?
    בגדול, אסור להכריח את התוכי לעשות דברים כנגד רצונו ועם זאת, צריך להרגיל אותו למגע שלך בכל חלקי הגוף. תעשה את זה בהדרגה ובתבונה.
    תמיד זה ככה כשהם קטנים הם לא מתנגדים וכשגדלים עושים "בעיות".
    אומנם הוא בהתחלה מתנגד אבל אם תעשה זאת בעדינות באָסֶרְטִיבִיּוּת ובתבונה הוא יתרגל ויקבל את אופן ההאכלה שלך.

לא הבנתי את הכוונה. האם תוכל לפרט?

הרי אני האכלתי אותה מאז שהיא בגיל 10 ימים בערך. לא התחלתי להאכיל מעכשיו.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-08-2022

ציטוט:הרי אני האכלתי אותה מאז שהיא בגיל 10 ימים בערך. לא התחלתי להאכיל מעכשיו.
בסדר, מהי השאלה?

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-09-2022

השאלה בהמשך של מה שכתבת פשוט יצא לי ההמשך מחוץ לשאלות.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-09-2022

לא הבנתי מהי השאלה.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-09-2022

(04-07-2022, 08:15 PM)ALAEV כתב:
(04-07-2022, 11:34 AM)צבי דגן כתב:

איך אני אדע שהזפק ריק כי אני עושה האכלה אחרונה בסביבות השעה 22:15 ומאז עד הבוקר (07:00)אני לא נוגע בה,
    ונותן לה לישון ובבוקר הזפק שלה מכווץ כאילו אין דייסה בכלל זה בסדר ככה?

אסור לקלח את הגוזל.

זה מאוד מציק לה שאני הופך/תופס אותה והיא מתחילה להשתולל עם הרגליים אז זה קצת מסובך לנגב אותה שמה כי אני צריך לאחוז בה.

אוקי אבל איך לשים את הצעצוע כאילו קודם להראות לה את זה מחוץ לכלוב ולשחק איתה עם הצעצוע מחוץ לכלוב ואז לשים בכלוב אחרי שהיא רגילה אליו ממני.
    או ישר לשים בכלוב?

אני לא כל כך הבנתי מה הסיבה שלא, הרי ההורים של הגוזל מאכילים גם כן ככה ואפילו מאכילים עם דוחן שלם כימעת בלי ללעוס. אז מה ההבדל אם אני מאכיל עם דוחן או ההורים?

כמה זמן לעשות זאת כל פעם שאני עושה זאת?

כמה שיותר יהיה יותר טוב.

תוכל לפרט יותר?

תמיד זה ככה כשהם קטנים הם לא מתנגדים וכשגדלים עושים "בעיות".

לא הבנתי את הכוונה. האם תוכל לפרט?

הרי אני האכלתי אותו מאז שהיא בת עשרה ימים פחות או יותר ככה שהיא רגילה להאכלה שלי ולא של ההורים.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - צבי דגן - 04-10-2022

• יודעים שהזפק ריק ע"ח מישוש בידיים.
    אם הזפק ריק צריך להאכיל גם אם זה קורה בלילה.
  • אין לך ולה ברירה אחרת, אלא להאכיל תוך שמירה מרבית על הניקיון ואם קרה שהגוזל התלכלך, חייבים לנקות גם אם זה כרוך באי נוחות מסוימת. ברור שעדיף להאכיל מבלי לכלכך.
  • לגבי הצעצועים, אם התוכי לא פוחד מהם - אין בעיה.
    אם הוא פוחד, תעשה כפי שציינת לעיל: "קודם להראות לה את זה מחוץ לכלוב ולשחק אתה עם הצעצוע מחוץ לכלוב ואז לשים בכלוב אחרי שהיא רגילה אליו ממך.
  • כשההורים מאכילים עם דוחן, הם קודם בולעים את הדוחן אל הזפק ושם הוא כבר עובר תהליך של ריכוך ותחילת עיכול.
  • לגבי סעיף 7 התשובה היא - "כמה שיותר" (כפי שכתבתי לך בסעיף 8.
  • סעיף 9, מה לפרט?
    צריך להרגיל את התוכי למגע ידו של האדם באופן הדרגתי, מבלי להכריח אותו לעשות דברים כנגד רצונו.
    אם תכריח אותו, תקבל תוצאות הפוכות ממה שהתכוונת לקבל.
  • סעיף 10: אין לך ברירה, אתה צריך להאכיל אותו ותעשה את זה בעדינות ובהתחשבות בכך שמדובר בגוזל שניזון באופן לא טבעי.

RE: שאלות על גוזל האכלת יד - ALAEV - 04-10-2022

יש לי בעיה איתה שהיא כמעט ולא אוכלת אני ממלא לה את המקור בדייסה והיא לא בולעת אותו,
ואם תגיד שהיא כניראה לא רעבה אז אני מחכה שהיא תיהיה רעבה ואז במזרק הראשון היא אוכלת טוב ובולעת מהר, במזרק השני בולעת לאט יותר, במזרק השלישי כבר בולעת בקושי ו אוד לאט,
ואני משתדל שהאוכל לא יתקרר אני שם קומקום ליד וכל פעם אני מוסיף מים חמים לקערה שמתחת לאוכל.
וכשהיא לא אוכלת אני שופך לה לאט אוכל למקור כדי שאולי תבלע את האוכל ואז קורה שנשפך לה הרבה דייסה על הגוף.

ודרך אגב ניסיתי לעשות מה שאמרת עם המטלית ולנגב לה את הדייסה, והיא גם לא נותנת לי וגם זה לא הכי מנגב טוב כי זה פשוט נמרח עליה וקצת סופג לה את הדייסה.
רציתי לדעת גם מה הבעיה כל כך שישאר לה הדייסה על הגוף?