פורום תוכיפדיה
תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות (/showthread.php?tid=3192)

תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - תוכילה - 04-02-2022

שלום לכולם
יש לי קוקטיל חדש בבית, בערך בן חודשיים ויש לי המון שאלות!
  1. אוכל: 
    יש לי כופתיות (לא זוכרת מותג) ותערובת זרעים של דלי נייצ'ר. כרגע יש לו בכלוב תערובת זרעים והוא גם אוכל ממנה ביוזמתו.
    ניסיתי לתת לו לטעום מהכופתיות מהיד שלי והוא אכל, אבל אני לא יודעת איזה אוכל להשאיר לו בכלוב. הבנתי שהכופתיות יותר טובות מהזרעים.
  2. מים:
    עדיין לא ראיתי שהוא שותה מיוזמתו מהכלוב. הוא אצלי יום, בינתיים שתה כשנתתי לו מים בכלי קטן מהיד שלי. אבל בכלוב לא שמתי לב.
  3. התנהגות:
    הוא עדיין לא ממש מצייץ. בחנות שמעתי אותו מצייץ ציוץ רגיל וגם ציוצים קטנים ממש חלשים כאלה. בבית הוא צייץ טיפה רק את החלשים וזהו.
    הוא לפעמים מתמתח (כנף ורגל אחורה או שתי הכנפיים אחורה) - זה רגיל?
    איך אני מרגילה אותו אל הבית? בינתיים הוא בכלוב, שיחקתי איתו קצת בבוקר אבל הבנתי שמומלץ לתת לו להתרגל בהדרגה. 
    וגם - לפעמים הוא מנמנם ואז אני רואה שהוא לועס. הוא סתם משחק במקור? או שהוא אוכל?
  4. כלוב:
    אני רוצה לקנות כלוב גדול יותר והבנתי שההמלצה היא לכלוב רחב, אבל כדי להבין עד כמה זה דחוף אשמח לדעת מה דעתכם על הכלוב הנוכחי שלו. [Image: sW3DD5z.jpg]

RE: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - ALAEV - 04-02-2022

1. נותנים גם כופתיות וגם אוכל רגיל.
  2. לפי התמונה אני לא רואה שיש בקבוק מים בכלל בכלוב איפה את שמה לו את המים?
  3. ההתמתחות נורמאלית לחלוטין.
    בנוגע ל"להתרגל" לבית תחכי לתגובה של צבי.
  4. כשתוכים ישנים לפעמים הם כפי שכתבת הם מזיזים את המקור בצורה מוזרה כאילו לועסים, זה נורמאלי.
  5. הכי טוב כלוב כמה שיותר רחב כי תוכים לא עפים ל"למעלה" אלא בעיקר ישר לכן הגובה פחות חשוב, ויותר חשוב האורך.
אם יש לך עוד שאלות נשמח לענות לך על כולן!

RE: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - צבי דגן - 04-03-2022

(04-02-2022, 05:52 AM)תוכילה כתב: שלום לכולם
יש לי קוקטיל חדש בבית, בערך בן חודשיים ויש לי המון שאלות!
תתחדשי על הרכש החדש.
  1. אוכל: 
    יש לי כופתיות (לא זוכרת מותג) ותערובת זרעים של דלי נייצ'ר. כרגע יש לו בכלוב תערובת זרעים והוא גם אוכל ממנה ביוזמתו.
    ניסיתי לתת לו לטעום מהכופתיות מהיד שלי והוא אכל, אבל אני לא יודעת איזה אוכל להשאיר לו בכלוב. הבנתי שהכופתיות יותר טובות מהזרעים.
    המותג פחות חשוב משום שכלכל המותגים יש, פחות או יותר, את אותם הרכיבים.
    מבחינת תערובת הזרעים, זה תלוי מהו ההרכב של התערובת, ככל שהוא מכיר יותר סוגים של זרעים, הוא נחשב לטוב יותר, למשל (תלחצי על התמונות):

[Image: dvV0GxC.jpg][Image: FuJM2sY.jpg]
    התערובת הזו פחות טובה משום שהיא מכילה כמות גדולה של זרעי חמנייה (גרעינים שחורים).
    זרעי חמניות, מותר שיהיו עד 4%-5% מסה"כ התערובת.
    [Image: 2aFGwPC.jpg]
  2. מים:
    עדיין לא ראיתי שהוא שותה מיוזמתו מהכלוב. הוא אצלי יום, בינתיים שתה כשנתתי לו מים בכלי קטן מהיד שלי. אבל בכלוב לא שמתי לב.
    אין לך מה לדאוג, כשיהיה צמא הוא ישתה.
    ובכלל, ביום הראשון שהוא נמצא במקום זר, הוא לא אוכל ולא שותה שותה בגלל ההתרגשות.

3. התנהגות:
    הוא עדיין לא ממש מצייץ. בחנות שמעתי אותו מצייץ ציוץ רגיל וגם ציוצים קטנים ממש חלשים כאלה. בבית הוא צייץ טיפה רק את החלשים וזהו.
    הוא לפעמים מתמתח (כנף ורגל אחורה או שתי הכנפיים אחורה) - זה רגיל?
    איך אני מרגילה אותו אל הבית? בינתיים הוא בכלוב, שיחקתי איתו קצת בבוקר אבל הבנתי שמומלץ לתת לו להתרגל בהדרגה. 
    וגם - לפעמים הוא מנמנם ואז אני רואה שהוא לועס. הוא סתם משחק במקור? או שהוא אוכל?
    שוב הסיבה לכך היא משום שעדיין לא התרגל לסביבתו החדשה.
    כשהקוקטייל נח, הוא מפהק ומותח את האיברים שלו (רגליים, כנפיים וזנב) ומגרד את עצמו עם אצבעות הרגל (אם אין לו בן/בת זוג) ואם יש לו בן/בת זוג הוא יוצא מהמצב שתיארתי לעיל ונעשה פעיל מחדש.
  4. כלוב:
    אני רוצה לקנות כלוב גדול יותר והבנתי שההמלצה היא לכלוב רחב, אבל כדי להבין עד כמה זה דחוף אשמח לדעת מה דעתכם על הכלוב הנוכחי שלו. [Image: sW3DD5z.jpg]
    הכלוב הזה לא טוב גם בגלל שיש לו דפנות עגולות שהן פחות נוחות לתוכי.
    זה לא ממש דחוף, אין כאן מצב של סיכון חיים, אבל כדאי להחליף לו את הכלוב כמה שיותר מהר.
    תקני לו את הכלוב הגדול ביותר שאת יכולה להרשות לעצמך מבחינת המקום בבית ומגודל הקציב.

RE: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - רוני - 04-03-2022

האם התוכי האכלת יד? (לפי מה שאני רואה בתמונה נראלי שגזורות לו נוצות התעופה, וחבל...)
נשמח לתמונה ברורה יותר של הכנפיים.

RE: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - תוכילה - 04-03-2022

(04-03-2022, 09:13 AM)רוני כתב: האם התוכי האכלת יד? (לפי מה שאני רואה בתמונה נראלי שגזורות לו נוצות התעופה, וחבל...)
נשמח לתמונה ברורה יותר של הכנפיים.

כן הוא האכלת יד. הוא גזור (לא לבקשתי...)
כמה זמן לוקח לנוצות לצמוח מחדש?
(הוא יכול לעוף כרגע בערך מטר)
[Image: Wcqqa5O.jpg]

RE: תוכי קוקטיל חדש - והרבה שאלות - צבי דגן - 04-03-2022

(04-03-2022, 02:24 PM)תוכילה כתב: כמה זמן לוקח לנוצות לצמוח מחדש?
כשנה, בזיקה לאופן גזירת הנוצות.
(הוא יכול לעוף כרגע בערך מטר)תיזהרי שלא יפצע בשעת הנחיתה.