פורום תוכיפדיה
[פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי (/showthread.php?tid=3152)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-09-2022

בגדול, זה נכון שההתנהגות בשבי שונה מההתנהגות בטבע.
ועם זאת, עניין השינה הוא תכונה בסיסית כל כך שחייבים לאפשר לתוכי לישון, בדוק כפי שחייבים לאפשר לתוכי לאכול.
הצורך בשינה, לא שונה בהרבה מהצורך לאכילה.
השינה היא תהליך פיזיולוגי הכרחי, ולמעשה, כמעט כל בעלי החיים ישנים בצורה זו או אחרת.
זה נכון לגבי - האדם.
חוסר בשינה גורם לחוסר בריכוז, בזמן תגובה איטי יותר וטעויות מרובות יותר.
תוכי שישן במשך היום, ממילא אוכל פחות ועלול, במשך הזמן, לצבור חוסר במרכיבי מזון שונים.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-10-2022

הי צבי וכל המומחים,
קודם כל שאלה:. יש לי חולצה עם אבנים קטנות נוצצות שמשום מה התוכון שלי, אוהב לכרסם אותן. הוא לא בולע, אלא מוציא אותן מהחולצה ופולט אותן. ואני מנסה להגיד לו בטון רך שלא יישמע כועס אך עדיין תקיף שזה לא אוכל אבל הוא תמיד שומע לי.
דבר שני, כנראה שכשאני בעבודה הוא ישן במשך היום את השעות שהוא צריך. כי במשך היום הוא פעיל. הוא משחק, הוא אוכל, שותה. והרבה פעמים, אגב, ראיתי בטלוויזיה תכניות על ציפורים שכשהן על העץ. הן מנמנמות ואני מרגישה שהתוכון שלי אוהב אותי.[Image: lJWENSq.jpg] זו כרובית סגולה

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-10-2022

זו הפעם הראשונה שאני רואה כרובית סגולה.
מותר לתת לתוכי.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-11-2022

הי צבי ולכל המומחים.
אני נמצאת אצל הבחור שהביא לי את התוכון שלי. יש לו כלוב בדיוק כמו שתיארת אבל אני אצרף לך תמונה שלו.
העניין הוא שהתוכון שלי לא אוהב את הכלוב. אני מכניסה אותו והוא מטפס עליו אבל רואים שהוא לא אוהב.
בכלוב הקודם. הוא אכל ושתה. בכלוב הזה, הוא לא נוגע באוכל ואני מפחדת שיקרה לו משהו.
מה עליי לעשות?

[Image: 7Z3C1wA.jpg]

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-11-2022

הכלוב נראה מעולה, רק תצייני את המידות שלו.
תוך יום/יומיים הוא יתרגל וגם יאכל.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-13-2022

הי צבי וכל המומחים.
התוכון שלי התרגל לכלוב והוא אכן אוכל ושותה. הוא אפילו עשה לעצמו מקלחת עם המים שלו. הוא מרגיש די נוח למרות שאני מודה שכרגע אצל הבחור, אין לו ממש תנאי שינה טובים כי הוא הולך לישון יחסית מאוחר, אולי בגלל זה, התוכון שלי טיפה כועס כי הוא נתן לי כמה נשיכות לא חזקות אך בהחלט מורגשות.
הבטחתי לו שאני אפצה אותו כשאחזור מחר הביתה. אבל התוכון שלי תמיד ניכר שהוא סולח כי מיד אחר כך הוא נתן לי את הנשיקות שלי.
הוא גם זוכר את כל מה שהבחור עשה לו כי איך שהוא ראה את המספריים והבחור ניסה ללטף אותי הוא נשך אותו.
ע"ש לי את התוכון הכי מדהים, הכי יפה, הכי חכם בעולם מצרפת לכם תמונה של החטיף השני. אמנם זה לא בדיוק אותו חטיף. החטיף שקניתי לו יותר שם דגש על תפוחים, אך רציתי לגעת האם חטיפים כאלה גם טובים
[Image: WvwBBnR.jpg]

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-13-2022

החטיף טוב.
אל תתני לו לאכול ממנו יותר מידי אלא רק כפרס על התנהגות רצוייה.

הי חבי. התוכון שלי אוהב את החטיף וזה באמת מספק לו את הפירות שהוא צריך כי אני לא יודעת מה עוד מותר וגם מה שמותר, הוא לא תמיד אוהב. אז בחטיף הוא מקבל פירות שאולי אני לא מודעת אליהם. בכל מקרה, היום הוא עמד על דלת הכניסה ודי פחדתי שהוא יברח, אבל כשקראתי לו ואמרתי לו:" עלה" וטופפתי עם הידיים על החזה, הוא התעופף ונחת על הידיים שלי. האם זה אומר שהצלחתי לאלף אותו?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-13-2022

א. החטיף שבתמונה לא מכיל פירות.
ב. לא כל מה שהתוכי אוהב צריך לתת לו בלי חשבון. הוא אוהב גם זרעי חמניות, ואסור לתת יותר מ- 4%-5% מסך כל המזון שלו.
ילדים אוהבים סוכריות ושוקולד, האם תתני להם ללא סוף, כמה שהם ירצו? - ברור שלא!
ג. תתני לו פרות טריים, הם תמיד עדיפים, אם הוא לא אוכל מיד, תמתיני שיתרגל אליהם, הרי גם בטבע התוכים אוכלים פרות טריים ולא "חטיפי פרות".

הי צבי, כמו שאמרתי, זה לא החטיף שיש לי. רק דוגמא לחטיף שיש לי. החטיף שיש לי מכיל ברובו תפוחים.
הוא לא אוכל רק את החטיף. הוא ממשיך לאכול ירקות ואת המזון ביצים.
אמרתי שבנוסף. אפרסמון מותר לתת לו?
אתמול נתתי לו תפוח והוא אכל. רציתי לדעת אם אפרסמון מותר, אני אנסה לתת לו גם את הפרי הזה

[Image: umD8wws.jpg][Image: dCckNqW.jpg]
האם תוכונים ואוגרים באמת יכולים להיות חברים טובים?

אני יודעת שלא רואים כל כך. אבל מעניין אותי לדעת