פורום תוכיפדיה
[פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי (/showthread.php?tid=3152)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 02-20-2022

הי צבי,
יש לי הרגשה שהתוכון שלי מרגיש שאני נוסעת עוד מעט, כי אתמול, הוא לא הפסיק להשמיע קולות, הוא בקושי שיחק. וגם כשלקחתי אותו אליי למיטה, אז בדרך כלל הוא היה קופץ ורץ ואתמול. זה היה נראה כאילו הוא לא מראה התעניינות למרות כל הנשיקות שהוא נתן לי ואני לו.
אבל אתמול כשהכנסתי את היד לכלוב, אז אמנם הוא נתן לי אבל הוא התחיל לעשות שוב את הכמעט נשיכה שהוא עשה בהתחלה. הוא עדיין אוהב להיות עליי ולשחק עם הטלפון שלי ועם האצבעות אבל הוא מרגיש שמשהו עומד לקרות.
מה אפשר לעשות בנידון.

עוד דבר ששמתי לב: אני עוד לא יודעת לזהות איזה סוג התוכון שלי. אבל יכול להיות שהוא תוכון טיפול?
אני שואלת כי הוא באמת, כל פעם שהרגשתי עצובה ומצוברחת אז הוא עף אליי. הצמיד את הראש שלו. היה נותן לי נשיקות. משחק לי בשיער. ובאמת היה מפיג את העצב והיה גורם לי לצחוק. גם כשלא הייתי מרגישה טוב. הוא כאילו היה מרגיש ולא עוזב אותי. אני עוד לא יודעת איך הוא יקבל את זה שאני נוסעת ובעצם מביאה אותו למקום אחר שהוא לא הדירה שלי. הוא רגיל לדברים מסוימים ואולי הוא לא יקבל אותם במקום שאני מביאה אותו למרות שאני יודעת שמדובר בעצם על חנות חיות שיש לה מוניטין של שנים והרבה אנשים קונים מהם ציוד ומזון לחיות שלהם ויש להם גם פנסיון, מה אני יכולה לעשות כדי להיות יותר עם ביטחון כשאני מביאה אותו. בכל זאת. הוא כמו הילד שלי ואף פעם לא הייתי כל כך רחוקה ממנו. רק שכל פעם שאני יוצאת לעבודה הוא משמיע קולות בלי סוף. כאילו הוא באמת אומר לי: אמא, אל תלכי, אני מתגעגע.
מה עושים?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 02-20-2022

הפתרון הטוב ביותר הוא לקחת את התוכי איתך.

הי צבי,
הלוואי שהייתי יכולה לקחת אותו איתי, אבל מדובר בנסיעה של כמעט 6 שעות. כי אני גרה באילת וההורים שלי גרים בנהריה, ומעבר לזה, לא יהיה לי מקום אצל ההורים שלי ולא יהיה לו את השקט שהוא צריך.
אני מודה שכשאני חוזרת מהעבודה בשעות מאוחרות, גם אני לפעמים מעירה אותו, אבל אני יודעת שהוא ישן את השעות שלו, כי במשך היום, הוא פעיל, הוא מתרוצץ , הוא משחק עם הנדנדה שלו, עם החטיף שלו.
אגב, יש לך פתרון ללכלוך שהחטיף משאיר? כשהתוכון שלי מכרסם ממנו, נופלים ממנו פירורים, אז אמנם אני שמה נייר מגבת אבל זה לא מספיק. ונדמה לי שהוא מתחיל להראות התעניינות ואולי אפילו הוא נגס קצת בסבידה כי ראיתי עליה "הפתעה".
דרך אגב, הוא שוב עושה את הפרצוף כאילו הוא רוצה להקיא והוא פולט, אבל לא כמו שהיה בהתחלה, האם זה עדיין אומר שהתוכון אוהב אותי?
היום הוא נתן לי המון נשיקות בפה. ואני משרת אותו בלי סוף את הגב שלו. האם זה מוגזם? הוא גם נותן לי נשיקות באף.
ועוד שאלה: זה נורמלי שבינתיים הוא השיר רק 2 נוצות?

אני מצרפת לך 2 תמונות של התוכון שלי.
איך הוא נראה לך?
זה נראה שאני מטפלת בו טוב?
חשוב לי לדעת ואם יש לי משהו לשפר. אני מקפידה לתת לו מזון ביצים כמו שאמרת 3 פעמים ומקפידה פעם לתת לי תפוח וכל יום ירק אחר, או פלפל או קישוא, שמתי לב שאלה הירקות שהוא אוהב במיוחד, אבל כמובן אני אנסה גם ירקות אחרים.
אני גם אקנה לו עוד חטיפים כי הוא אוהב את זה[Image: J9PNj3u.jpg][Image: Mtdar53.jpg]

לכל פרידה יש מחיר ותצטרכו לשאת בו.
אין לי פתרון אחר.
אין לך מה לדאוג בעניין נשירת הנוצות, במשך הזמן הנוצות יתחלפו, זה קורה לאט ובהדרגה.
בסה"כ, התוכון שלך נראה מקסים.

תודה צבי,
אני באמת משתדלת להרעיף עליו כמה שיותר אהבה כי באמת מגיע לו. במיוחד אחרי מה שהוא עבר אצל הבחור ההוא.
תוכונים יכולים להיות תוכוני טיפול?. כי אני באמת מרגישה שבלעדיו, לא הייתי מצליחה לעבור את התקופה הזו. הוא באמת עודד אותי ואני צוחקת כל פעם מחדש כשאני איתו

אכן, תוכונים יכולים להיות תוכוני טיפול, כמו כל חיית מחמד אחרת.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - shauliav2 - 02-21-2022

כיף לקרוא שמצאת חיית מחמד שאוהבת אותך כפי שאת אוהבת אותה נראה לי שאת תטפלי בו בצורה מיטבית

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 02-22-2022

הי צבי והי shauliav
תודה לכם על העידוד. אני באמת מרגישה טוב עם התוכון שלי. ותודה על הפרגון. אני גם באמת מרגישה שהתוכון שלי מבין אותי. הוא באמת כבר עף אליי לבד.
הרבה פעמים אני לוקחת אותו אליי למיטה ואנחנו נחים ביחד. או שהוא משחק ומצחיק אותי.
אני לא יודעת אם זה עוד מוקדם או שזה הזמן. ואני גם לא יודעת אם הוא מסורס או לא, אבל לפי איך שזה נראה לכם. הוא כבר בשל לתוכונית משלו?
או שעדיף לתת עוד קצת זמן?
ואיך באמת אפשר לדעת איזה סוג הוא.
הבנתי שגיל אפשר לדעת רק אצל הווטרינר

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 02-22-2022

למה שיהיה "מסורס", מי סרס אותו?
הבגרות המינים, אצל תוכונים, מתחילה בסביבות גיל 4 חודשים.
אבל לא מומלץ לאפשר להם להתרבות לפני שהגיעו לגיל  6-7 חודשים ועדיף לזווג אותם אחרי גיל 10 חודשים. 
אפשר להעריך את גילו של התוכון אבל לא לדעת באופן מדויק.
אפשר לדעת אם התוכון בוגר או שהוא עדיין פרחון לפי הסימנים האלה:
  1. צבע הדונגית (אם הצבע כבר בולט סימן שהתוכון כבר לפחות בגיל 4 חודשים).
    [Image: qXE0Cs7.jpg]
  2. לפי הפסים שעל המצח, העיניים והכתמים השחורים שעל החזה.
    [Image: pGEbn2k.jpg][Image: PkHUSZA.jpg]
    אבל, את חייבת לדעת שלצירוף בן/בת זוג, יש מחיר: התוכון שלך יעדיף את הקשר שלו עם הבן/בת זוג וממילא הקשר איתך יתרופף ויהיה פחות חזק.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 02-22-2022

הי צבי.
לפי הסימנים' התוכון שלי עדיין תוכון צעיר, למרות שהפסים הם רק במצח אבל עדיין יש פסים והמצח לא חלק לגמרי.
וכן, שמתי לב שהעיניים עדיין כהות. אין טבעת בהירה. 
ובעניין הבת זוג אני אחכה קצת. אתה יכול להעריך פחות או יותר על פי התמונות האחרונות ששלחתי לך בן כמה הוא?
ואם אני אראה שהוא בגיל המתאים לבת זוג. אני מוכנה לקחת את הסיכון שהקשר טיפה יתרופף.
גם ככה, אני לוקחת סיכון בזה שאני שמה אותו במקום אחר בזמן שאני לא אהיה פה ואולי הקשר יתרופף קצת.
אז זה משהו שלקחתי בחשבון. אבל אם בת הזוג שלו תסב לו אושר, זה יעשה אותי מאושרת.