פורום תוכיפדיה
[פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי (/showthread.php?tid=3152)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - רוני - 03-22-2022

לגבי ה ''הפתעות'' את יכולה ללמד אותו שיעשה במקום מסויים...

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-23-2022

הי צבי ורוני. שוב אני שואלת, מה זה אומר אם התוכון שלי מקרב את המקור שלו לפה שלי וכאילו נותח לי נשיקה, במיוחד אחרי שאני אוכלת, אבל לפעמים הוא סתם מקרב את המקור שלו אל השפתיים שלי. וגם ראיתי בסרטון שאם הוא משמיע קולות לידי ומסדר את הנוצות שלו כשאני לידו ומזיז את המקור שלו זה אומר שטוב לו ושהוא רגוע. האם זה שהוא נותן לי לנשק לי את נראה ואת הגב והכנפיים שלו אומר שהוא באמת מרגיש נוח ורגוע ושטוב לו או שלפעמים זה דווקא יכול להעיד שאולי אני צריכה לבדוק אותו? כי על פניו, נראה לי שאני מתפקדת טוב מאוד בתור אמא שלו. מה אתם אומרים?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-23-2022

הי צבי ורוני . רציתי לשאול, האם תוכונים או כל סוג של תוכים יכולים להרגיש? כלומר, הרבה פעמים כשהייתי עצובה אז התוכון שלי היה עף אליי, מצמיד את הראש שלו ללחי שלי ולא עוזב אותי ואותו הדבר כשאני צוחקת, אז הוא עף ממקום למקום. משמיע קולות. ואתמול היה אצלי הבחור שהביא לי אותו. התוכון שלי עף אליו והוא עלה לו על הראש אבל יכולתי להרגיש שהתוכון שלי יותר בוחן אותו מאשר סומך עליו. כאילו שהתוכון שלי עושה הכל כדי להגן עליי. הבחור גם אמר שהציפורניים שלו כואבות לו ואני צריכה לגזור לו אותן, אמרתי לו: לי הן לא מפריעות. למה שאגזור לו אותן?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-23-2022

(03-23-2022, 02:29 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי ורוני. שוב אני שואלת, מה זה אומר אם התוכון שלי מקרב את המקור שלו לפה שלי וכאילו נותח לי נשיקה, במיוחד אחרי שאני אוכלת, אבל לפעמים הוא סתם מקרב את המקור שלו אל השפתיים שלי.
לפעמים זה סוג של האכלה (כפי שמאכילים את הגוזל) ולפעמים זה ניסיון להוציא ממך מזון ולאכול אותו.
גם ראיתי בסרטון שאם הוא משמיע קולות לידי ומסדר את הנוצות שלו כשאני לידו ומזיז את המקור שלו זה אומר שטוב לו ושהוא רגוע.
זה נכון.
האם זה שהוא נותן לי לנשק לי את נראה ואת הגב והכנפיים שלו אומר שהוא באמת מרגיש נוח ורגוע ושטוב לו או שלפעמים זה דווקא יכול להעיד שאולי אני צריכה לבדוק אותו? כי על פניו, נראה לי שאני מתפקדת טוב מאוד בתור אמא שלו. מה אתם אומרים?
בהחלט - טוב לו.

(03-23-2022, 04:58 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי ורוני . רציתי לשאול, האם תוכונים או כל סוג של תוכים יכולים להרגיש? כלומר, הרבה פעמים כשהייתי עצובה אז התוכון שלי היה עף אליי, מצמיד את הראש שלו ללחי שלי ולא עוזב אותי ואותו הדבר כשאני צוחקת, אז הוא עף ממקום למקום. משמיע קולות.
קשה לנו לדעת מה בדיוק התוכי מרגיש, אבל מקובל לחשוב שחיות המחמד שלנו יכולות להבחין במצב הרוח של בעליהן.
ואתמול היה אצלי הבחור שהביא לי אותו. התוכון שלי עף אליו והוא עלה לו על הראש אבל יכולתי להרגיש שהתוכון שלי יותר בוחן אותו מאשר סומך עליו. כאילו שהתוכון שלי עושה הכל כדי להגן עליי.
הבחור גם אמר שהציפורניים שלו כואבות לו ואני צריכה לגזור לו אותן, אמרתי לו: לי הן לא מפריעות. למה שאגזור לו אותן?
עשית נכון, הבחור לא יכול להכתיב לך איך להתנהג עם התוכי שלך.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - רוני - 03-23-2022

רק שימי לב כשאת מנשקת אותו שלא ישתה מהרוק שלך, כי אני חושב שרוק של בני אדם עלול להזיק לתוכים. (אם אני טועה בזה, צבי יתקן אותי כי אני לא בטוח...)

לא ידוע לי שרוק של בני אדם עלול להזיק לתוכים.
על פניו נראה לי שזה לא נכון מכמה סיבות:
[Image: PuMRqAd.gif] בד"כ החיידקים שיש לתוכי לא משפיעים על האדם (מלבד מחלות מסוימות)
[Image: PuMRqAd.gif] מגדלים רבים נוהגים "להתנשק" עם התוכי שלהם ולא קורה כלום.
[Image: PuMRqAd.gif] אילו זה היה נכון, בטח הייתי שומע על כך.

אוקיי, אז כנראה שזה לא נכון, (פעם מגדל אחד אמר לי את זה, יכול להיות שזו סתם שמועה או משהו...)

רק יש משהו שלא הבנתי,
איך קישרת בין זה שהחיידקים של התוכים לא משפיעים על האדם לבין זה שהרוק של האדם אינו רעיל לתוכי?

לא הבנתי את השאלה.
שים לב שאמרתי שיש חיידקים של מחלות מסוימות שכן משפיעות על האדם ואפילו מסוכנות לו.
כמו: פיסטיקוזיס (מוכרת גם כאורניתוזיס וקלמידיוזיס/כלמדיה) ; סלמונלה ; פסאדוטוברקולוזיס ; שחפת ; שושנה (פצע נוראי) ; חיידק הפסטרלה ; ניוקאסל (מחלה נגיפית מדבקת ולעיתים קטלנית).
כל שבע המחלות הללו עלולות לתקוף בני אדם אך רק לארבעת המחלות הראשונות יש חשיבות ובשלושת האחרונות יש עניין אקדמי בלבד.

יכול להיות שלא הבנתי את ההודעה הקודמת שלך נכון