פורום תוכיפדיה
[פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי (/showthread.php?tid=3152)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - רוני - 03-20-2022

לגבי הרעשים, לא הבנתי בדיוק איזה רעשים הוא עושה? ומתי? (האם בזמן האכילה ממש? או לפני\ אחרי האכילה?)

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-20-2022

הי צבי, לגבי הרעשים הוא עושה בזמן האכילה הוא עושה לפני, בזמן ולפעמים לפני ורוצה אוכל אותן

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-20-2022

תצלמי את הרעשים שנשמע אותם.
על פניו נראה לי שמדובר בקולות הנאה ורוגע.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-21-2022

(03-20-2022, 02:23 PM)אורלי רבינו כתב: עוד דבר, מה זה אומר אם לפעמים התוכון שלי נותן לי נשיכות קטנות ולא חזקות באוזן?
היבט נוסף על הנשיכות
תבררי לעצמך באילו הזדמנויות התוכי נושך
לעיתים קרובות, תוכים מתקשרים עם בעליהם באמצעות נשיכה.
אם את יכולה לברר ולהבין מה התוכי מנסה לומר לך, סביר להניח שהוא יפסיק לנשוך אותך.
התוכי שלך יכול לנשוך כאשר הוא מנסה לישון ואת מפריעה לו, כאשר הוא צריך לעשות את צרכיו, או כאשר הוא מרגיש מוגן ומנסה להזהיר אותך מפני סכנה אמתית כפי שהיא נתפסת במוחו.
[Image: QPkVjxy.gif] סיבות אחרות שהתוכי עשוי לנשוך הן: כאשר הוא נבהל או מפחד ; מתוך הגנה עצמית ; כאשר הוא מקשר את הידיים שלך בהקשרים שליליים (כגון אם את משתמשת בידיים כדי לגרש את התוכי) ; כאשר הוא לא אוהב את מה שאת עושה.
[Image: QPkVjxy.gif] לאחר שהבנת את הסיבה שבגללה התוכי שלך מתקשר, תוכלי להבין טוב יותר את צרכיו ולהימנע מנשיכה. 

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-21-2022

הי צבי, הנשיכות לא כואבות. זה אפילו לא נשיכות. זה ביסים קטנים ולא כואבים, להיפך, הם מדגדגים. אולי התוכון שלי באמת מנסה להגיד לי שהוא אוהב אותי ושהוא מרגיש טוב ורגוע. זה יכול להיות , לא?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-21-2022

זה בהחלט כך, כפי שאת אומרת.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-22-2022

הי צבי. רציתי לשאול. תוכים יודעים מתי הם ישנו מספיק זמן ומתי לא? כי יש פעמים שהתוכון שלי כבר בחמש וחצי שש, עירני ויש פעמים שהוא עוד ישן בשעות האלה. וגם. שמתי לב שלפעמים הוא אוכל יותר את החטיף שלו מאשר את האוכל הרגיל, למרות שכשאני שמה לו מזון ביצים וירקות הוא אוכל כי אני רואה את הכלי שלו מתרוקן. השאלה אם הוא אוכל לפעמים רד את החטיף שלו, האם זה בסדר? יש על רצפת הכלוב חתיכות רבות של החטיף שלפעמים הוא מנשנש אותם. גם שמתי לב שלפעמים אחרי שאני אוכלת דבר מה, הוא מקרב את המקור שלו אל השפתיים שלי כאילו נותן לי נשיקה אבל אולי זה אוצר עוד משהו. סליחה על האורך ותודה על כל התשובות

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-22-2022

כן, תוכים ״יודעים״ מתי הם ישנים מספיק.
תוכים מתעוררים עם זריחת השמש או כשהדלק האור בחדר.
לא נותנים חטיף במקום אוכל אלא רק מפעם לפעם כתוספת או כפרס על התנהגות רצויה.

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - אורלי רבינו - 03-22-2022

הי צבי, תודה על כל התשובות. טוב, לחטיף הבא, אני כבר אדע מה לעשות, למרות שהוא פשוט מביא לי גאווה, כל פעם מחדש. אני רק צריכה להמשיך להגיד לו בעדינות על ההפתעות ועל זה שהוא מתקרב לאוכל שאני אוכלת למרות שאני אומרת לו "לא".
ומה לדעתך זה אומר כשהוא מקרב את המקור שלו לשפתיים שלי? אני אוהבת חנות איתו ביחד ולפעמים גם לישון איתו. הוא משרה עליי רוגע ומצחיק אותי

הי צבי, רציתי לשאול: תוכונים או תוכים או כל סוג של תוכי יודעים להקשיב?
כלומר, אני יודעת שהם לא מבינים את מה שאנחנו אומרים אבל באמת לפעמים יש לי הרגשה שכשאני מדברת עם התוכון שלי, אני מרגישה שהוא מקשיב לי. הוא מזיז את הראש. והוא נותן לי לנשק לי את הגב ואת הנוצות ושמתי לב שהוא אוהב שאני מנשקת אותי גם בכנפיים. הוא אוהב לשבת לי בעיקר על הראש. מה לדעתך זה אומר?

RE: [פיצול אשכול] אני רוצה לנסוע להורים שלי - צבי דגן - 03-22-2022

תוכים יודעים להקשיב, יש להם שמיעה טובה וכל קול מסקרן אותם.