פורום תוכיפדיה
קולות ותזונה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קולות ותזונה (/showthread.php?tid=3132)

עמודים: 1 2 3 4

קולות ותזונה - אורלי רבינו - 01-29-2022

1. הי שאלה על הקולות: התוכון שלי משמיע קולות עזים דווקא כשאני פותחת את המים במקלחת מה שהוא לא עושה כשאני פותחת את המים של הברז במטבח.
  2. דבר שני: התוכון שלי כאילו עושה לי מניקור בציפורניים ועושה לי כמו טיפול קוסמטי עם המקור שלו. מה לדעתך זה אומר?
  3. עוד דבר שמתי לב שהוא נותן לי המון נשיקות עם המקור שלו כשאני מקרבת את הפנים. וכשהוא עליי ואני מקרבת את הראש אז הוא מתכרבל וישן.
    האם זה אומר שטוב לתוכון שלי?
  4. ראיתי שפסיפלורה הוא לא כל כך אוהב, אבל פלפלים הוא אוכל וגם תפוחים.
  5. עוד שאלה: אני מנשקת את התוכון שלי בגב ולפעמים על הראש, זה מותר?
  6. האם אפשר לגזור לתוכים את הציפורניים ואם כן, מאיזה?

RE: קולות ותזונה - צבי דגן - 01-29-2022

(01-29-2022, 08:24 PM)אורלי רבינו כתב:  
  1. הי שאלה על הקולות: התוכון שלי משמיע קולות עזים דווקא כשאני פותחת את המים במקלחת מה שהוא לא עושה כשאני פותחת את המים של הברז במטבח.
    אין לזה משמעות, כך הוא מתנהג.
  2. דבר שני: התוכון שלי כאילו עושה לי מניקור בציפורניים ועושה לי כמו טיפול קוסמטי עם המקור שלו. מה לדעתך זה אומר?
    ההתנהגות הזו אופיינית לתוכים רבים, הוא פשוט משתעשע עם הציפורניים שלך, ואם הן צבועות, זה מסקרן אותו יותר.
  3. עוד דבר שמתי לב שהוא נותן לי המון נשיקות עם המקור שלו כשאני מקרבת את הפנים. וכשהוא עליי ואני מקרבת את הראש אז הוא מתכרבל וישן.
    האם זה אומר שטוב לתוכון שלי?
    בהחלט - כן.
  4. ראיתי שפסיפלורה הוא לא כל כך אוהב, אבל פלפלים הוא אוכל וגם תפוחים.
    תוותרי על הפירות ותתני לו ירקות - פלפלים מכל הצבעים.
  5. עוד שאלה: אני מנשקת את התוכון שלי בגב ולפעמים על הראש, זה מותר?
    כן - מותר.
  6. האם אפשר לגזור לתוכים את הציפורניים ואם כן, מאיזה?
    בגדול - מותר, אבל רק אם יש לך סיבה טובה לכך.
    ובנוסף, את צריכה להשתמש במספריים ייעודיות ולדעת איפה בדיוק לגזור, אחרת את עלולה לחתוך במקום לא נכון ולגרום לו נזק רציני.
    תעייני במאמרים האלה:

[Image: uls3Lcz.gif] גזירת נוצות התעופה והציפורניים
    [Image: uls3Lcz.gif] קיצוץ נוצות וציפורנים לתוכי

RE: קולות ותזונה - אורלי רבינו - 01-30-2022

הי צבי: קודם כל תודה על כל התשובות, זה באמת עוזר לי לגדל את התוכון שלי טוב יותר. 
לגבי הקולות. אני אניח למרות שזה מדאיג אבל אם אתה או ר שזה אופייני, אודי.
לגבי הפירות. אם אתה אומר לוותר ולתת יותר ירקות ופלפלים, זה מה שאני אעשה למרות שראיתי שתפוחים הוא גם אוהב.
לגבי הציפורניים, אני אניח לו. אם אין צורך אז אני לא אגזור לו. מספיק הוא עבר טראומה מזה שאותו בחור גזר לו את נוצות התעופה.
אגב, בסבידה הוא עדיין לא נוגע, ואני בודקת מידי פעם. כל כמה זמן, צריך לקחת את התוכון לוטרינר לבדיקה שגרתית?

עוד דבר: כל כמה זמן צריך לתת לתוכון מזון ביצים?
ראיתי שהוא אוהב את המזון ביצים. אני משתדלת לתת לו את המזון ביצים 3 פעמים בשבוע. האם זה בסדר או צריך יותר, צריך פחות?
האם תוכים יודעים מתי הם צריכים ללכת לישון?
ושאלתי אותך פעם לגבי רעשים שבוקעים מהטלוויזיה, כי בטלוויזיה יש לי שעון והערוץ מכוון על מוזיקה מרגיעה ושאני משתדלת להנמיך אותה בלילה. ואמרת לי שאני צריכה לבדוק האם זה מפריע אז אני שמה לב שדווקא המוזיקה הזו לא מפריעה לתוכון שלי, לעומת זאת כשאני שמה מוזיקה קצבית) כמובן רק בשעות הבוקר או הצהריים כשהוא ער, אז יש פעמים שאני שומעת אותו כאילו שר אבל הרבה פעמים הוא כאילו היה אומר לי: אמא, תחזרי למוזיקה המרגיעה.

RE: קולות ותזונה - צבי דגן - 01-30-2022

• לגבי הקולות, אם תקליטי ואשמע אותם אולי אוכל להגיד לך יותר.
  • לא לוותר על הפירות לגמרי, אפשר לתת פעם או פעמיים בשבוע את הפירות שהתוכי אוהב לאכול.
  • לגבי הציפורניים - החלטתך נכונה.
  • יש כאלה שנוהגים לבקר פעם בשנה אצל הווטרינר.
  • מזון ביצים (או ביצה קשה) אפשר לתת 2-3 פעמים בשבוע.
    לצעירים אפשר לתת יותר ולהורים בעונת הקינון וגידול הגוזלים - כל יום.
  • תוכים יודעים להתכונן לשינה עם שקיעת השמש, ואז הם ישנים במשך הלילה ומתעוררים עם הזריחה.
  • אם ה"רעש" שקט ומונוטוני, זה לא מפריע לתוכים. מה שנקרא "רעש לבן" 

הי צבי,
שמתי לב שהתוכון שלי אוהב בעיקר תפוחים.
אני מנסה כל פעם למצוא כלי שאני אוכל לשים לו את הירקות והפירות ולהשאיר לו רק את האוכל אבל בינתיים אני ממשיכה לערבב לו את הירקות והפירות עם האוכל, כי ככה אני יודעת שהוא מקבל, גם פירות, גם ירקות, כמובן לא ביחד, פעם ירקות ופעם פירות ושמתי לב שהוא מאוד אוהב את מזון הביצים.
אני אנסה לפתוח את המים של המקלחת, ואז לנסות להקליט את הקולות. אבל אני אוכל לשלוח לך במסנגר, כי פה זה לא נותן לי לשלוח, סרטונים.
לגבי הרעש הלבן, אז המוזיקה שלי היא מוזיקה טובה, כי זה באמת לא מפריע לו .

עוד דבר ששמתי לב, זה שהתוכון שלי, כבר עף אליי לבד. נוחת לי על הראש, או על הכתף או הגב.
כשאני מתקרבת אליו עם נפה ואומרת לו: נשיקה, אז הוא נותן לי נשיקה עם המקור.
הוא מחייך כשאני מלטפת אותו ומתכרבל.
יש לו נדנדה בכלוב והוא תמיד מפיל אותה כשהוא עולה על הכלוב, אבל אמרתי לו: כשאמא בעבודה, לא מפילים את הנדנדה ובאמת, הוא לא מפיל אותה.

כשאת אומרת "אוכל" למה את מתכוונת?
כעקרון, לא משנה איך את מגישה לו את מזונו, ובלבד שיאכל את כל מה שהוא צריך לאכול.
סרטונים צריך להעלות ליוטיוב ולשים כאן את הקישור.

הי צבי, באוכל, אני מתכוונת לתערובת של האוכל שלו: הדוחן הסיטריה וכל מה שאמרת שתוכון צריך. אם התוכון שלי כבר עף אליי לבד, ומגיב כשאני אומרת לו נשיקה והוא באמת נותן לי נשיקה עם המקור והיא לא מפיל את הנדנדה שלו כשאני לא בבית. זה אומר שהצלחתי פחות או יותר לאלף אותו? והאם תוכים מתגעגעים? אמי שואלת כי תמעד נדמה לי שהתוכון שלי מרגיש כשאני יוצאת מהבית ואז הוא כאילו מפנה לי את הגב. כאילו שהוא כועס שאני הולכת. עוד שאלה: לפני כמה ימים התוכון שלי היה על המיטה והתיישבתי עליו בטעות. בהתחלה חשבתי שקרה לו משהו . חשבתי אפילו שהרגל שלו התעקמה, אבל תודה לאל, הוא בסדר. מאז אני לא יכולה להפסיק לחשוב על זה. כמה בכיתי בגלל זה. אתה חושב שזה מראה שאני באמת כמו אמא שלו שדואגת?

להבא, תגידי "תערובת זרעים", כי המושג "אוכל" הוא כללי ומייצג את כל מה שהתוכי אוכל.
את בדרך הנכונה.
כנראה שתוכים מתגעגעים, וזאת אני למד לפי ההתנהגות שלהם כשהמגדל חוזר הביתה לאחר זמן מה שהתוכי לא ראה אותו.
כך גם החתולים, הכלבים וכל חיית מחמד אחרת.

שאלה: לפני כמה ימים התוכון שלי היה על המיטה והתיישבתי עליו בטעות. בהתחלה חשבתי שקרה לו משהו . חשבתי אפילו שהרגל שלו התעקמה, אבל תודה לאל, הוא בסדר. מאז אני לא יכולה להפסיק לחשוב על זה. כמה בכיתי בגלל זה. אתה חושב שזה מראה שאני באמת כמו אמא שלו שדואגת?

אני חושב שצריך להיזהר מאוד כדי שדברים כאלה לא יקרו בעתיד.