פורום תוכיפדיה
חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? (/showthread.php?tid=3127)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - צבי דגן - 02-02-2022

אולי היה כתוב לפני השקיעה ולאחר הזריחה?
אשמח לקבל קישור למקום שראית.

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - ALAEV - 02-02-2022

(02-02-2022, 10:00 PM)צבי דגן כתב: אולי היה כתוב לפני השקיעה ולאחר הזריחה?
אשמח לקבל קישור למקום שראית.

כפי שביקשת זה הקישור: המדריך המלא לאילוף תוכים
וזה כתוב בכותרת (ממש בהתחלה) אז איך מחזקים את הקשר.

ראיתי, אתה צודק.
יש שם טעות בניסוח התחבירי.
היה צריך להיות כתוב כך: השעות שבהם הכי מומלץ לאלף את התוכי הם מיד לאחר הזריחה ולפני בשקיעה כי בשעות האלה התוכי הכי ערני.

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - ALAEV - 02-02-2022

(02-02-2022, 10:48 PM)צבי דגן כתב: ראיתי, אתה צודק.
יש שם טעות בניסוח התחבירי.
היה צריך להיות כתוב כך: השעות שבהם הכי מומלץ לאלף את התוכי הם מיד לאחר הזריחה ולפני בשקיעה כי בשעות האלה התוכי הכי ערני.

תודה רבה לך!
ויש לך אפשרות לערוך את זה שאחרים גם כן לא יטעו?

כבר ערכתי ותיקנתי את העניין.
תודה על עזרתך בנושא.

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - ALAEV - 02-03-2022

1. כתבת לי שאסור לקחת אותו בכוח הבעיה שהוא לא נותן לי להוציא אותו מהכלוב בכלל אז אני לוקח בכוח.
  2. הוא תמיד עף בכל החדר ומסמן לי שהוא רוצה לצאת לכלוב שלו. כתבת לי שצריך להציע לו משחקים שהוא ייהנה ולא יסבול וירצה לברוח אז הצעתי לו סולם והוא מפחד מזה ובורח כל מה שאני מציע לו הוא מפחד מזה ובורח.
  3. כתבת באחד האשכולות שלא טוב לתת לתוכי להיות על הכתף או על הראש כי הוא ירגיש שהוא יותר ממני כמו מלהקות שמי שבמקל יותר גבוה אז המעמד שלו יותר, הקטע שהוא הרבה עולה לי על הכתף ועל הראש אז אני מנסה לקחת אותו והוא בורח.
  4. הוא לא ממש מבין את הקטע עם הקליקר כי אני התחלתי איתו לפני ארבעה ימים שאני אומר לו בוא והגעתי איתו לאותה נקודה, אשמח לקבל ממך עצות למה לא הולך לי והוא הרבה מנסה לברוח ממני. אך יש לציין שהוא גם לפעמים נותן לי ללטף אותו הרבה ואפילו ישן לי על היד פעם אחת.
  5. אני חושב לגזור לו את הכנפיים כדי שהוא לא יברח ממני וככה אני אוכל לשחק איתו נורמאלי שהוא יהנה.
    אני קראתי אשכולות פה על זה אבל אין לי הרבה אופציות. כי זה או שהוא יהיה פראי ולא האכלת יד.
    או שהוא יהיה האכלת יד פשוט גזור.
    ואני הזמנתי מאלי אקספרס רתמה לתוכי רק שזה לא הגיע עדיין אז עד שיגדלו לו הכנפיים זה כבר יגיע והוא כבר יבטח בי ואני אוכל לשים לו את הרתמה. ויהיו לו גם כנפיים.
אשמח לקבל את עצתך.
ותודה שאתה תמיד עוזר כשצריך!  לֵב קריצה

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - צבי דגן - 02-03-2022

(02-03-2022, 04:44 PM)ALAEV כתב:  
  1. כתבת לי שאסור לקחת אותו בכוח הבעיה שהוא לא נותן לי להוציא אותו מהכלוב בכלל אז אני לוקח בכוח.
    אמרתי בעבא ואני חוזר על דבריי שוב - לא לקחת בכוח אלא רק ע"י שכנוע בעזרת פיתיון כמו מזון שאהוב עליו.
  2. הוא תמיד עף בכל החדר ומסמן לי שהוא רוצה לצאת לכלוב שלו. כתבת לי שצריך להציע לו משחקים שהוא ייהנה ולא יסבול וירצה לברוח אז הצעתי לו סולם והוא מפחד מזה ובורח כל מה שאני מציע לו הוא מפחד מזה ובורח.
    תוכים הם חשדנים והססנים ולא "יתיידדו" בקלות מכל דבר חדש (החשדנות נובעת מעצם היותם מטרה לטורפים) ולכן דרוש זמן כדי שישתכנעו לא לחשוש מצעצוע חדש.
  3. כתבת באחד האשכולות שלא טוב לתת לתוכי להיות על הכתף או על הראש כי הוא ירגיש שהוא יותר ממני כמו מלהקות שמי שבמקל יותר גבוה אז המעמד שלו יותר, הקטע שהוא הרבה עולה לי על הכתף ועל הראש אז אני מנסה לקחת אותו והוא בורח.
    זו התנהגות נורמלית שכן התוכי שלך שואף להיות מדורג גבוה יותר במדרג החברתי.
    כדי שזה לא יקרה, או שיקרה פחות, אתה צריך לגרום לו שזה ישתלם לו, איך? - שוב בעזרת פיתוי (בד"כ מזון שאהוב עליו).

4. הוא לא ממש מבין את הקטע עם הקליקר כי אני התחלתי איתו לפני ארבעה ימים שאני אומר לו בוא והגעתי איתו לאותה נקודה, אשמח לקבל ממך עצות למה לא הולך לי והוא הרבה מנסה לברוח ממני. אך יש לציין שהוא גם לפעמים נותן לי ללטף אותו הרבה ואפילו ישן לי על היד פעם אחת.
    התוכי לא נולד עם ההבנה של הקליקר, אתה צריך ללמד אותו. איך? - תיעזר במאמרים האלה:
    שימוש בקליקר לאילוף התוכי אילוף בעלי-חיים בעזרת קליקר 
  5. אני חושב לגזור לו את הכנפיים כדי שהוא לא יברח ממני וככה אני אוכל לשחק איתו נורמאלי שהוא ייהנה.
    אני קראתי אשכולות פה על זה אבל אין לי הרבה אופציות. כי זה או שהוא יהיה פראי ולא האכלת יד מחוברת.
    או שהוא יהיה האכלת יד מחוברת פשוט גזור.
    גזירת נוצות התעופה לא יקדמו אותך ולא תשיג את מבוקשך, כל הסיכויים שתגרות לתוכי של חוויה טראומתית והוא יפחד ממך וכך אתה עלול לאבד את הקשר שלך עם התוכי.
    הבעיה הבסיסית של התוכי שלך היא שכשהיה גוזל, לא הואכל בידי אדם ולא חוברת ולכן בגיל שהוא נמצא עכשיו, קשה לך יותר לחברת אותו.

ואני הזמנתי מאלי אקספרס רתמה לתוכי רק שזה לא הגיע עדיין אז עד שיגדלו לו הכנפיים זה כבר יגיע והוא כבר יבטח בי ואני אוכל לשים לו את הרתמה. ויהיו לו גם כנפיים.
    יש לך טעות חמורה משום שאתה עלול לאבד את הקשר עם התוכי ודבר שני לא יהיה לך פשוט להרגיל את התוכי לרתמה.
    קל יותר להרגיל תוכי מחוברת בגיל צעיר.

אשמח לקבל את עצתך.

(02-03-2022, 08:33 PM)צבי דגן כתב:
(02-03-2022, 04:44 PM)ALAEV כתב:  
    אמרתי בעבר ואני חוזר על דבריי שוב - לא לקחת בכוח אלא רק ע"י שכנוע בעזרת פיתיון כמו מזון שאהוב עליו.
    ניסיתי את זה כבר לא עזר, אז אין לי אפשרות אחרת אלא לקחת אותו בכוח...
    תוכים הם חשדנים והססנים ולא "יתיידדו" בקלות מכל דבר חדש (החשדנות נובעת מעצם היותם מטרה לטורפים) ולכן דרוש זמן כדי שישתכנעו לא לחשוש מצעצוע חדש.
    הקטע שהוא תמיד רוצה לברוח לכלוב שלו ולכן הוא עף כל הזמן בחדר לדלת.
    זו התנהגות נורמלית שכן התוכי שלך שואף להיות מדורג גבוה יותר במדרג החברתי.
    כדי שזה לא יקרה, או שיקרה פחות, אתה צריך לגרום לו שזה ישתלם לו, איך? - שוב בעזרת פיתוי (בד"כ מזון שאהוב עליו).

התוכי לא נולד עם ההבנה של הקליקר, אתה צריך ללמד אותו. איך? - תיעזר במאמרים האלה:
    שימוש בקליקר לאילוף התוכי אילוף בעלי-חיים בעזרת קליקר 
  5. אני חושב לגזור לו את הכנפיים כדי שהוא לא יברח ממני וככה אני אוכל לשחק איתו נורמאלי שהוא ייהנה.
    אני קראתי אשכולות פה על זה אבל אין לי הרבה אופציות. כי זה או שהוא יהיה פראי ולא האכלת יד מחוברת.
    או שהוא יהיה האכלת יד מחוברת פשוט גזור.
    גזירת נוצות התעופה לא יקדמו אותך ולא תשיג את מבוקשך, כל הסיכויים שתגרות לתוכי של חוויה טראומתית והוא יפחד ממך וכך אתה עלול לאבד את הקשר שלך עם התוכי.
    אם אני לא זה שגוזר את הכנפיים?
    הבעיה הבסיסית של התוכי שלך היא שכשהיה גוזל, לא הואכל בידי אדם ולא חוברת ולכן בגיל שהוא נמצא עכשיו, קשה לך יותר לחברת אותו.
    אני האכלתי אותו כשהוא היה גוזל פשוט לא תמיד כלומר בבקרים ההורים שלו האכילו אותו ובערב.
    והיו תקופות קצרות שלא האכלתי אותו בכלל.

יש לך טעות חמורה משום שאתה עלול לאבד את הקשר עם התוכי ודבר שני לא יהיה לך פשוט להרגיל את התוכי לרתמה.
    קל יותר להרגיל תוכי מחוברת בגיל צעיר.

עם הרתמה אני כבר קראתי מאמרים והבנתי איך לעשו. זאת בצורה הטובה ולא להכריח אותו.
    ועוד דבר יש רק שני אפשרויות.
    או שהוא יהיה מחוברת פשוט עם כנפיים גזורות (וכן הבנתי שזה לא פשוט ועלול לגרום טראומה)
    או שהוא יהיה בכלוב כחיה פראית שלא לוקחים אותה בידיים. אז לפי דעתי עדיף לגזור לו ומקסימום אם הוא רק סובל ולא באמת יהיה מחוברת טוב, אז הוא יהיה פראי ואח"כ הכנפיים כבר יגדלו.

אשמח לקרוא את דעתך.
אשמח לקבל את עצתך.

RE: חייבים קליקר כדי לאלף את התוכי? - צבי דגן - 02-03-2022

• אני כבר אמרתי את דעתי ואתה לא חייב לקבל אותה.
  • גם את רומא לא בנו ביום אחד, אילוף תוכי הוא תהליך ולפעמים - תהליך ארוך.
  • אומנם האכלת אותו אבל כנראה שהנוכחות של ההורים הביולוגיים השפיעו עליו יותר.
  • בעניין הרתמה, שוב אני אומר לך שזה לא יהיה קל ואצלך יהיה קשה יותר משום שעדיין אין לך קשר חזק עם התוכי.
    אני לא אומר שזה בלתי אפשרי אלא שיהיה קשה והתהליך יהיה ממושך.

אוקי הבנתי.
ועוד דבר בעניין הקליקר רציתי לדעת מתי צריך ללחוץ על הקליקר ומתי לתת לו את החטיף ישר אחרי הלחיצה או קודם להגיד "כל הכבוד" ואז ללחוץ ואחר כך לתת את החטיף?
למה את זה במדויק לא כתוב במאצרים והיו כאלה שסתרו את דברי השני.