פורום תוכיפדיה
נשיכות חזקות, וגם חלשות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נשיכות חזקות, וגם חלשות (/showthread.php?tid=3121)

עמודים: 1 2 3 4

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-20-2022

הי צבי,
  • לגבי הרעשים, הטלוויזיה משמשת בעיקר כשעון ואני באמת משתדלת בלילות, להנמיך אותה.
  • לגבי הקולות, הלוואי והייתי יודעת מה הוא מנסה להגיד לי. הרבה פעמים שמתי לב שכשאני מקרבת את הראש אליו, אז הוא מקרב את המקור ואז באמת הוא עושה את אותו פרצוף שכאילו בא לו להקיא ואז הוא פולט קצת.
    האם זה אומר כמו שאמרת שהוא אוהב אותי ואולי הוא מודה לי על הטיפול בו ואולי גם על זה שהצלתי אותו?
  • לגבי הסבידה, אני אקח את העצה שלך. אני אתן לו את הזמן שלו. בלי להלחיץ. אתה מסכים איתי בעניין? - הכוונה לטיפול שלי.
    מה אתה חושב התוכון שלי מנסה להגיד לי ובאמת חשוב לי לדעת למה רק כשאני פותחת את המים של המקלחת, הוא משמיע קולות עזים.
  • האם תוכים יכולים לחלום?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-20-2022

(01-20-2022, 03:09 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי,
  • לגבי הרעשים, הטלוויזיה משמשת בעיקר כשעון ואני באמת משתדלת בלילות, להנמיך אותה.
    תבדקי אם זה מפריע לתוכי.
  • לגבי הקולות, הלוואי והייתי יודעת מה הוא מנסה להגיד לי. הרבה פעמים שמתי לב שכשאני מקרבת את הראש אליו, אז הוא מקרב את המקור ואז באמת הוא עושה את אותו פרצוף שכאילו בא לו להקיא ואז הוא פולט קצת.
    האם זה אומר כמו שאמרת שהוא אוהב אותי ואולי הוא מודה לי על הטיפול בו ואולי גם על זה שהצלתי אותו?
    התשובה היא כן, מדובר על יחסי קרבה.
  • לגבי הסבידה, אני אקח את העצה שלך. אני אתן לו את הזמן שלו. בלי להלחיץ. אתה מסכים איתי בעניין? - הכוונה לטיפול שלי.
    אני מסכים.
  • מה אתה חושב התוכון שלי מנסה להגיד לי ובאמת חשוב לי לדעת למה רק כשאני פותחת את המים של המקלחת, הוא משמיע קולות עזים.
    קשה לדעת מה בדיוק התוכון חושב ומה הוא מנסה להגיד לך, בכל מקרה, הוא מתייחס לקולות שלך (כולל - קולות המים המפכפכים).
  • האם תוכים יכולים לחלום?
    ידוע הוא שכלבים חולמים ואפילו עושים, בעזרת הרגליים, תנועות של ריצה. יתכן שגם התוכים חולמים אבל לעולם לא נדע את זה בוודאות.

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-24-2022

הי צבי, סליחה שאני מטרידה אותך עם השאלה על הקולות , אבל התוכון שלי משמיע קולות עזים דווקא כשאני פותחת את המים במקלחת מה שהוא לא עושה כשאני פותחת את המים של הברז במטבח. דבר שני. התוכון שלי כאילו עושה לי מניקור בציפורניים ועושה לי כמו טיפול קוסמטי עם המקור שלו. מה לדעתך זה אומר? עוד דבר שמתי לב שהוא נותן לי המון נשיקות עם המקור שלו כשאני מקרבת את הפנים. וכשהוא עליי ואני מקרבת את הראש אז הוא מתכרבל וישן. האם זה אומר שטוב לתוכון שלי. ראיתי שפסיפלורה הוא לא כל כך אוהב, אבל פלפלים הוא אוכל וגם תפוחים

עוד שאלה: אני מנשקת את התוכון שלי בגב ולפעמים על הראש, זה מותר?

נ ב האם אפשר לגזור לתוכים את הציפורניים ואם כן, מאיזה גיל?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-29-2022

אין משמעות לקולות האלה ואם יש, הם לא צריכים להדאיג אותך.
"טיפול" בציפורניים היא התנהגות אופיינית לתוכים רבים, הם פשוט משתעשעים ובמיוחד הם מתעניינים בציפורניים צבועות.
אבל, לפעמים כשמשנים את הצבע, זה עלול להפחיד את התוכי.
עדיף לתת ירקות מאשר - פירות, תתני פלפלים מכל הצבעים.
אין בעיה לנשק את התוכי.
בעניין גזירת הציפורניים ראי כאן: קולות ותזונה