פורום תוכיפדיה
נשיכות חזקות, וגם חלשות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נשיכות חזקות, וגם חלשות (/showthread.php?tid=3121)

עמודים: 1 2 3 4

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - פינקים - 01-18-2022

(01-17-2022, 11:17 AM)צבי דגן כתב: השרייה והנבטה
אפשר להשתמש בזרעים הנ"ל, להשרות אותם למשל 24-48 שעות ולהחליף את המים כל 4-5 שעות ואז להגיש לתוכים.
אם נשארים עודפים, אפשר לשמור במקרר למשך מספר ימים ולשים לב שלא יתקלקלו (ריח רע).
אל הזרעים הנ"ל ניתן להוסיף חלק מהזרעים האלה: תירס, חיטה מלאה, אפונים מסוגים שונים, אפונים אוסטרליות, דורה, דורה לבנה (סורגום), חריע, כוסמת, חמניות שעועית לבנה וגם שעועית חומה, עדשים, חומוס,  ועוד. 

ואם רוצים אפשר להוסיף גם: זרעי דלעת, זרעי חמניות קטנות, זרעי חמניה לבנה, עדשים אדומים, עדשים ירוקים, שעועית לבנה, שעועית אדומה, פול קטן, סיטריה אדומהסיטריה צהובה, סיטריה שחורה, חומוס (מהסוג הקטן), אפונה, אפונה צהובה אפונה דן, סויה, תירס של פופקורן, דוחן לבן, דוחן צהוב, דוחן אדום, דוחן ירוק (יפני), דוחן שחור, ניגר, שיבולת שועל מקולפת, שיבולת שועל שלמה (עם הקליפה), אורז מלא, דורה אדומה, דורה לבנה, חיטה, שעורה, מאש (אפונה טאילנדית)חריע, לפתיתחפורית, כוסמת, זרעי פשתן, פרילה, קירסנה.

בקיצור, ככל שהתערובת תהיה עשירה יותר כך היא תהיה מזינה יותר.

עשיתי את זה עם דוחן, והכל יתקלקל.
זה ענין של יום יומיים בין קלקול לשאינו.
וכשזה מתקלקל, תולעים בכל פינה...

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-18-2022

באיזה שלב התקלקל?
הם החלפת את המים כל 3-4 שעות? (בחורף - כל 5-6 שעות).
האם שמרת את העודף במקרר?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-18-2022

הי צבי ורוני. לגבי התערובת, זה מה שיש בתערובת שאני מביאה לו. אבל אני באמת אעשה, יום ירקות, יום פירות, יום מזון ביצים. התוכי שלי פולט הרבה. ושמתי לה שהוא אוכל הרבה. אני מפחדת שאולי יקרה לו משבט. אולי עדיף לי לתת לו רק מים והמשיך להאכיל אותו מחר. אולי הוא אכל יותר מידי. בבקשה??, תנסו לענות לי כמה שיותר מהר

פירות, מספיק פעם בשבוע ולהרבות בירקות.
מזון ביצים - שלוש פעמים בשבוע.
לא נראה לי שאכל יותר מידי.
מה זה "משבט"?

הי צבי, התכוונתי למשהו. שאני מפחדת שיקרה לו משהו. . אוקי, אני אלך לפי העיצה שלך, לגבי המזון. אז מה לדעתך זה אומר, הפליטות האלה? הוא כאילו עשה פרצוף שהוא רוצה להקיא ואז הוא פלט. אני נותנת לו בינתיים מים. אפשר להמשיך לתת לו את התערובת שלו? כרגע יש,בה גם מזון ביצים

פליטת מזון, הוא ביטוי לאהבה של התוכי, הוא בעצם מנסה כאילו להאכיל אותך ובזאת הוא מביע את אהבתו.
 זה דבר שקורה לעיתים קרובות ולא מצריך התייחסות מיוחדת.
לפעמים הוא עשוי לעשות את זה עם הצעצועים שלו ולפעמים מול הדמות שלו במראה.
כשתוכי מקיא מול מראה ונראה בריא, זה יכול להצביע על ייחום וחיזור. הוא "מתחיל" לחזר אחר התוכי שהוא רואה במראה.
אם יש לך בכלוב מראה, אני ממליץ לך להסיר אותה משום שאחרי שהחיזור אחר הדמות במראה, וכלום לא קורה - אין לזה המשכיות, אז השלב הבא הוא תסכול מיני. ואז התוכי נעשה עצבני, ויכול לנשוך, לצרוח או למרוט לעצמו נוצות.
לכן אני ממליץ להסיר את המראה.

הי צבי,
אוקי, קודם כל , אין לו מראה, יש לו רק נדנדה, אז העל בסדר.
הווטרינר פעם שעברה שאמרתי לו את זה, אמר לי לא לתת לו אוכל, רק מים ואם הוא מפסיק לפחות, אז להמשיך לתת לו אוכל ואם הוא ממשיך, לחזור אליו.
אז מה אתה אומר? אפשר להמשיך לתת לתוכון שלי אוכל?
אם אתה אומר שהפליטות האלה, הן סימן לאהבה, אז זה אומר שהתוכון מרגיש טוב אצלי ושהוא אוהב אותי, נכון?
אני מצרפת לך תמונה שלו, אני לא יודעת עד כמה היא ברורה, אבל יש לך הערכה פחות או יותר, אם הוא נראה בריא?[Image: 55izIBE.jpg]

אפשר לתת לו אוכל וגם מים.
לפי התמונה הוא נראה בסדר.
אבל רק לפי התמונה אי אפשר לתת לך אבחנה מדויקת.

הבנתי, אז אתה ממליץ לי לפנות לוטרינר? אולי הוא יוכל להגיד לי אם התוכון שלי בסדר? והאם הוא יוכל להגיד לי פחות או יותר בן כמה הוא? ולגבי האוכל והמים, תודה. זה חשוב לי ואני מרגישה שהתוכון אוהב אותי. הוא באמת מראה לי את זה

למה את מרגישה צורך לפנות לווטרינר?
לגבי הגיל, אפשר רק להעריך וכבר אמרתי לך בעבר שהוא בן פחות משלושה חודשים.
מלבד זאת, למה כל כך חשוב לך הגיל?