פורום תוכיפדיה
נשיכות חזקות, וגם חלשות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נשיכות חזקות, וגם חלשות (/showthread.php?tid=3121)

עמודים: 1 2 3 4

נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-15-2022

לגבי הנשיכות גם חזקות, אבל גם חלשות.
אני מניחה שאם הוא לא רוצה לרדת ממני, אז זה משהו טוב, זה אומר שהוא מרגיש מספיק בטוח עליי.
אני עדיין אומרת שיכול להיות שהוא עבר משהו אצל הבחור ובגלל זה הוא לא רוצה לרדת או שבגלל זה הוא נושך. אני לא יודעת. אני דואגת לו.
הוא לפעמים מצמיד את הראש, שלו עליי וככה הוא נרדם. ואני ממש יכולה לראות חיוך על הפנים שלו והוא משמיע כמו קולות גרגור. ממש כמו חתול.
זה או ר נש ו, לא?

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-15-2022

כרגע הייתי ממליץ לך לא לתת לו להיות על הכתף שלך ובכללי שתמיד יהיה מתחת לגובה העיניים שלך זה יכול למנוע את הנשיכות, וגם למנוע בעיות התנהגות בעתיד.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-16-2022

הי רוני. בדרך כלל התוכון שלי נמצא על היד שלי וגם כשהוא על הכתף, אז הוא לא נותן תחושה שהוא הבעלים. להיפך, הוא נותן לי נשיקות עם המקור שלו. מתכרבל ביער שלי. ואמרתי הוא ממש מצמיד את הראש שלו אליי וככה הוא נרדם עם חיוך. ושהוא על הכתף, אין לי בעיה להוריד אותו. רק כשהוא על הגב. האם אני עושה נכון כשאני לא כועסת עליו או אומרת לו מילים לכ יפות, אלא ממשיכה לדבר אליו בטון רגוע?

עוד שאלה: האם אבן גיר מכילה את מה שסבידה מכילה? ומה יש באבן גיר?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות. - רוני - 01-16-2022

אסור לכעוס על התוכי כשהוא עושה דברים לא טובים משום שמבחינתו הכעס זה תשומת לב, וככה כל פעם שהוא רוצה תשומת לב הוא יחזור על הדברים שהוא עשה... (זאת אומרת שכרגע את עושה טוב בזה שאת לא כועסת עליו...)
כפי שכבר נאמר לך שסבידה מכילה עוד מינרליים חוץ מסידן והיא יותר טובה מאבן גיר. (אני לא יודע בדיוק מה היא מכילה...)

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות. - צבי דגן - 01-16-2022

רוני, צודק.
תוכים הם ציפורים שחיים חיי להקה - חיים חברתיים ולכן יש להם מדרג חברתי.
הפרטים שנמצאים גבוהה יותר במדרג החברתי תופסים את המקום הגבוה יותר על העץ (במיוחד בזמן הלינה), לכן, כדאי לך לשדר לתוכי שלך שאת היא זו שנמצאת במדרג הגבוה יותר ושהוא יכיר בזה.

אבן גיר לא מכילה את מה שסבידה מכילה. באבן גיר יש רק גיר (סידן) ואין בה את המינרלים שיש בסבידה.

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-16-2022

הי צבי ורוני. אוקי, מה עושים אם התוכון שלי לא נוגע בסבידה? הוא אוכל את הירקות והפירות שאני מביאה לו. הוא אוכל את המזון ביצים. הוא פעיל במשך היום. ישן בלילה. אני כבר משאירה את הדלת של הכלוב פתוחה. הוא מזהה את הקול שלי. הוא גם נמצא במקומות שאני יכולה למצוא אותו. הוא מקשיב לי. אני מקפידה להחליף לו את האוכל מידי פעם באוכל חדש. את המים כל יום. הוא מרגיש בטוח, רגוע. הוא מתנהג שונה ממה שהוא היה כשהוא היה אצל הבחור. מה אפשר לתת לתוכון שלי מלבד הסבידה? אני רוצה שהוא יקבל את כל המינרלים שהוא צריך. באמת שמתי לב שהוא פחות ופחות מנשנש את ההפרשות שלו. זה אומר שהטיפול שלי טוב?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-16-2022

(01-16-2022, 10:27 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי ורוני. אוקי, מה עושים אם התוכון שלי לא נוגע בסבידה?
לא צריך לעשות כלום, עם הזמן, הוא יילמד לאכול מהסבידה.
הוא אוכל את הירקות והפירות שאני מביאה לו. הוא אוכל את המזון ביצים. הוא פעיל במשך היום. ישן בלילה.
מעולה.
מה אפשר לתת לתוכון שלי מלבד הסבידה?
את נותנת לו את התפריט הראוי, אין צורך לתת לו משהו במקום הסבידה. האמת שמנרלים רבים נמצאים גם בירקות ובמיוחד בזרעים מושרים ובנבטים.

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - אורלי רבינו - 01-17-2022

הי צבי ורוני. לגבי המזון ביצים. אני מערבבת לו אותו עם האוכל שלו והוא אוכל. תוכלו להגיד לי אילו זרעים ונבטים אפשר לתת לתוכון שלי. והאם אני יכולה להמשיך לתת לו את הירקות והפירות שאני נותנת לך, ואבן גיר. כי בסבידה הוא לא נוגע. אולי בגלל הגודל שלה. האם לתת לתוכון שלי מזון ביצים כל יום, או אפשר נגיד לחלק, יום ירקות, יום פירות, יום מזון ביצים?

עוד שאלה: שמתי לב שהתוכון שלי משמיע קולות במיוחד כשאני פותחת את המים. יכול להיות שהוא עבר איזושהי טראומה אצל הבחור שהביא לי אותו והוא פוחד? ושמתי לב שיש מנגינות מסויימות שהוא גם משמיע קולות ולפעמים קולות חזקים. האם זה סוג של שירה?

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-17-2022

RE: נשיכות חזקות, וגם חלשות - צבי דגן - 01-17-2022

השרייה והנבטה
אפשר להשתמש בזרעים הנ"ל, להשרות אותם למשל 24-48 שעות ולהחליף את המים כל 4-5 שעות ואז להגיש לתוכים.
אם נשארים עודפים, אפשר לשמור במקרר למשך מספר ימים ולשים לב שלא יתקלקלו (ריח רע).
אל הזרעים הנ"ל ניתן להוסיף חלק מהזרעים האלה: תירס, חיטה מלאה, אפונים מסוגים שונים, אפונים אוסטרליות, דורה, דורה לבנה (סורגום), חריע, כוסמת, חמניות שעועית לבנה וגם שעועית חומה, עדשים, חומוס,  ועוד. 

ואם רוצים אפשר להוסיף גם: זרעי דלעת, זרעי חמניות קטנות, זרעי חמניה לבנה, עדשים אדומים, עדשים ירוקים, שעועית לבנה, שעועית אדומה, פול קטן, סיטריה אדומהסיטריה צהובה, סיטריה שחורה, חומוס (מהסוג הקטן), אפונה, אפונה צהובה אפונה דן, סויה, תירס של פופקורן, דוחן לבן, דוחן צהוב, דוחן אדום, דוחן ירוק (יפני), דוחן שחור, ניגר, שיבולת שועל מקולפת, שיבולת שועל שלמה (עם הקליפה), אורז מלא, דורה אדומה, דורה לבנה, חיטה, שעורה, מאש (אפונה טאילנדית)חריע, לפתיתחפורית, כוסמת, זרעי פשתן, פרילה, קירסנה.

בקיצור, ככל שהתערובת תהיה עשירה יותר כך היא תהיה מזינה יותר.