פורום תוכיפדיה
העברת גוזל לבית הטלה אחר. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: העברת גוזל לבית הטלה אחר. (/showthread.php?tid=3114)

עמודים: 1 2 3 4

העברת גוזל לבית הטלה אחר. - רוני - 01-08-2022

שלום לכולם! ברשותי להקת תוכונים.
מה הייתם ממליצים לעשות במקרה שיש בית הטלה אחד ובו 2 גוזלים שכבר כמעט מנוצים ועוד גוזל אחד בן כשבוע.
האם כדאי להעביר את הגוזל הקטן לבית הטלה אחר? (משום שאחיו הגדולים עלולים לרמוס אותו וגם למנוע ממנו לקבל אוכל... וגם שמתי לב שהוא קצת חלש)
השאלה גם האם אמא אחרת שאין לה גוזלים אלא רק ביצים לא פוריות, תסכים לקבל גוזל בן שבוע?

תודה.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - ALAEV - 01-08-2022

(01-08-2022, 05:22 PM)רוני כתב: שלום לכולם! ברשותי להקת תוכונים.
מה הייתם ממליצים לעשות במקרה שיש בית הטלה אחד ובו 2 גוזלים שכבר כמעט מנוצים ועוד גוזל אחד בן כשבוע.
האם כדאי להעביר את הגוזל הקטן לבית הטלה אחר? (משום שאחיו הגדולים עלולים לרמוס אותו וגם למנוע ממנו לקבל אוכל... וגם שמתי לב שהוא קצת חלש)
השאלה גם האם אמא אחרת שאין לה גוזלים אלא רק ביצים לא פוריות, תסכים לקבל גוזל בן שבוע?

תודה.

ראשית אציין שאם תעביר את הגוזל לתיבת קינון אחר הנקבה ששמה לא רק שלא תאכיל אותו, אלא גם תנשך אותו בקיצור לא מומלץ.
ודבר שני הגוזלים הגדולים לא ירמסו אותו והוא יקבל את האוכל שלו.
לי יש עכשיו גוזלי ציפורי אהבה וגם הקטן מבניהם מקבל את האוכל שלו. מידי פעם אני רואה שהגוזלים עולים אחד על השני, בהתחלה נלחצתי, ואח"כ הבנתי שזה נורמאלי והאחים הגדולים לא רומסים הם רק גוזלים הם לא יודעים אפילו לנשוך ולאכול.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - צבי דגן - 01-09-2022

בגדול, אני מסכים עם ALAEV
כעקרון, אפשר לתת לאימוץ גוזלים וגם ביצים, אבל זו מיומנות של בעלי ניסיון וצריך לדעת איך לעשות את זה.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - רוני - 01-09-2022

לצערי, מניסיון האחים הגדולים כן רומסים את הקטנים ומונעים מהם קבלת אוכל בכמות הנדרשת.
וגם יצא לי להעביר גוזלים לאמא מאמצת שקיבלה אותם. (עשיתי את זה עם גוזלים בני יומם, השאלה היא האם התוכית תקבל גם גוזל בגיל שבוע?)

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - צבי דגן - 01-09-2022

כדי להגדיל את הסיכויים, צריך לשפשף את הגוזל בנסורת של הקן המאמץ כדי שיספוג את הריח, כך האם המאמצת עשויה לזהות את הגוזלים המאומצים כגוזלים ששייכים לה.
אציין שלא תמיד זה מצליח, אבל זה בטח לא מזיק.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - רוני - 01-10-2022

לצערי היום בבוקר הגוזל מת  עָצוּב ,
לא יודע האם האחים רמסו אותו או שמת מסיבה אחרת...

סתם לידע כללי:
אם נניח שהאמא המאמצת היא אחות של האמא הביולוגית, זה יכול לעזור?? (מבחינת זה שיש להם ריח דומה?)

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - צבי דגן - 01-10-2022

(01-10-2022, 10:36 AM)רוני כתב: לצערי היום בבוקר הגוזל מת  עָצוּב ,
לא יודע האם האחים רמסו אותו או שמת מסיבה אחרת...
[Image: REZriGi.gif]

סתם לידע כללי:
אם נניח שהאמא המאמצת היא אחות של האמא הביולוגית, זה יכול לעזור?? (מבחינת זה שיש להם ריח דומה?)אין לזה קשר ולא יעזור.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - תמי - 06-21-2022

מותר להחזיק גוזל בן שלוש ימים?

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - צבי דגן - 06-21-2022

מה הכוונה "להחזיק"?
מותר לגעת בו וגם להחזיק אותו למשך זמן קצר משום שהוא עלול להתקרר.

RE: העברת גוזל לבית הטלה אחר. - צבי דגן - 06-23-2022

גוזל קטן כל כך הוא מאוד רגיש, בעיקר לשינויי טמפרטורה ולכן הייתי נמנע מלהוציא אותו מתיבת הקינון.
בגיל חמישה ימים אפשר לשים אותו בכף היד למשך כשלושים שניות, כדי שלא יתקרר ובתנאי שהמזגן לא עובד בחדר.