פורום תוכיפדיה
תוכונים הטלה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: תוכונים הטלה (/showthread.php?tid=3113)

עמודים: 1 2 3 4

RE: תוכונים הטלה - צבי דגן - 02-05-2022

• הצלחת לנקות את הצואה מהרגליים?
  • ניקית את תיבת הקינון?
  • המאמרים עזרו לך?
  • יש לך שאלות נוספות?

RE: תוכונים הטלה - Itay1992 - 02-06-2022

הציפורניים של השלושה עם הדייסה נקיות.
השארתי אותם כרגע בתא, כשיצאו מהתא אנקה להם את הציפורניים.
המאמרים עזרו לי, אבל לא מצאתי במאמר מתי בערך כדי להתחיל להרגיל את התוכונים מדייסה לאוכל יבש?
עוד שאלה, האם הגיוני שהדוחסים מאכילים אחד את השני עם הדייסה? לאחר האכלה שלהם אני שם לב למשחק/ האכלה ביניהם.

RE: תוכונים הטלה - צבי דגן - 02-06-2022

במאמר הזה: גמילה נכונה ולא כפויהמסבירים איך לגמול ומתי.
  • אין זמן מוגדר לגמילה. לפעמים, אפילו גוזלים אחים, נגמלים בזמנים שונים.
  • הגוזל "אומר" לך מתי הוא צריך להתחיל את תהליך הגמילה, הוא מתחיל להתעניין המזון מוצק ואם אין מזון מוצק בסביבתו, הוא מתחיל לנקר ברצפת הכלוב או בסורגים.
    כדאי להציע לגוזלים ירקות חתוכים.
  • לא פעם קורה, שגוזלים שמוכנים, לתהליך גמילה נגמלים באופן עצמוני. בדרך כלל גוזל שמוכן להיגמל, יסרב לאכול את הדייסה שנגיש לו.
    אבל אם נגמל באופן כפוי, הוא עלול להאריך את תקופת הגמילה וימשיך לדרוש את הדייסה.
  • גוזל שמוכן לגמילה באופן עצמוני, מנסה לנשוך את המזרק תוך כדי משחק, ואפילו לנהום עליו.
    אין לטעות בהתנהגות הזו, זה הזמן להציע לו גם מזון מוצק.
לא הבנתי את השאלה השנה.

RE: תוכונים הטלה - Itay1992 - 02-07-2022

השאלה השניה היא האם הגיוני שהם מאכילים אחד את השני?
בזמן האכלה אני שם לב שהם מעבירים ומשחקים עם המקור.

RE: תוכונים הטלה - צבי דגן - 02-07-2022

התופעה מוכרת ואפילו - נפוצה.
האם באמת הם מאכילים או שגוזל אחד "גונב" מזון מהאחר? - לא יודע.
בכל מקרה, אין כאן האכלה מכוונת כפי שההורים מאכילים את הגוזלים.

RE: תוכונים הטלה - Itay1992 - 02-15-2022

תודה רבה על המענה.
לצערי גוזל אחד לא החזיק מעמד, לאחר שבועיים האכלה, היום בעת האכלה הוא מת ואין לי באמת מושג מדוע ולמה.
האכלתי אותו ב- 00 בלילה ולאחר מכן בסביבות 10:00 בבוקר, חריג כי לרוב אני מאכיל בסביבות שש וחצי בבוקר, ייתכן וזו הסיבה למוות?
שאלה נוספת, התחלתי תהליך גמילה, הגוזלים נוגעים בפירות וכן אוכלים דוחן, השאלה האם ניתן להתחיל כבר להוריד לפעמיים ביום דייסה בוקר וערב?
ניסיתי לקרוא את כלל המאמרים אבל לא באמת הבנתי מתי כדאי להתחיל

RE: תוכונים הטלה - צבי דגן - 02-15-2022

לא נראה שזו הסיבה למוות.
אתה יכול להתחיל בתהליך הגמילה לאחר שאתה רואה שהתוכי אוכל מגוון מזונות קשים.
בזמן הגמילה אתה צריך לשקול את הגוזל בכל יום בבוקר לפני האוכל, במאזניים מדויקות (+ 0.1 גרם), כדי לוודא שהוא לא יורד במשקל יותר מ-15% ממשקלו בתחילת התהליך.
כשהגוזל מגיע לשלב שיש לו כבר ניצוי מלא, הוא יכול לשמור על חום הגוף, הוא עוזב את האומנת ועובר לכלוב בטמפרטורת החדר.
בשלב הזה כבר מתחילים לשים בכלוב מגוון מזונות מוצקים מסוגים שונים כגון: פירות, ירקות, תערובת השרייה, ביצה קשה (מרוסקת) ופירורים של כופתיות (או כופתיות רטובות).
בשלבים הראשונים, תבחינו שהגוזל מנקר במזון המוצק ולא ממש אוכל, יש להתייחס לזה כתהליך טבעי של למידה ומעבר למזון מוצק.
לאחר שרואים שהגוזל כבר מתחיל לאכול מזון מוצק באופן קבוע, ניתן לנסות להוריד את הארוחה האמצעית (צהרים) ולאחר שרואים שהגוזל ממשיך לאכול יפה והוא לא יורד במשקל יתר על המידה ניתן להוריד גם את ארוחת הבוקר.
כאמור, בתהליך הגמילה, מותר לגוזל לרדת במשקל עד 15% ממשקלו בתחילת תהליך הגמילה.
כשרואים שהכל בסדר והגוזל ממשיך לאכול מזון מוצק ומתפתח והזפק מלא, ניתן להוריד גם את ארוחת הערב וכך לגמול את הגוזל לגמרי.
כעיקרון, לא להוריד ארוחות סתם ולא לעשות גמילה מאולצת.
אם אתה מגלה שהגוזל יורד במשקל יתר על המידה, צריך לחזור שלב אחד לאחור ושוב להאכיל בדייסה עד שיעלה במשקל ואז לנסות את המשך תהליך הגמילה.
שלבי הגמילה הם מאוד קריטיים עבור הגוזל, אסור לגמול גוזל בכוח.
כל גוזל ניגמל בקצב שלו ובזמן שלו ולא לפי הרצון שלנו.
אם משהו לא ברור לך תשאל באופן ספציפי / נקודתי.
הינה דוגמאות למאזניים מתאימים
[Image: tRLRiAq.jpg][Image: fJgOGm9.jpg]