פורום תוכיפדיה
מקלחת לגוזל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מקלחת לגוזל (/showthread.php?tid=3108)

עמודים: 1 2

מקלחת לגוזל - ALAEV - 01-06-2022

האם מותר לקלח את הגוזל שלי? (ציפור אהבה)
אם כן באיזו דרך?
שאני מכניס אותו לקערה קטנה של מים, או ליד ברז וכדו'
ובאילו מים?
חמים, קרים, פושרים.
ויש לציין שהוא כבר מנוצה לא מאה אחוז רק בכנפיים ובראש וקצת בזנב. הוא עוד לא יודע לעוף...

RE: מקלחת לגוזל - צבי דגן - 01-06-2022

לא כדאי לקלח גוזלים ובטח שלא בחורף ובטח כשהוא עדיין לא מנוצה.
כל מה שאתה יכול לעשות הוא לשים לו קערית שטוחה עם מי ברז בגובה האצבעות שלו ולאפשר לו להיכנס בעצמו.
אסור להכריח אותו.

RE: מקלחת לגוזל - ALAEV - 01-06-2022

(01-06-2022, 10:44 PM)צבי דגן כתב: לא כדאי לקלח גוזלים ובטח שלא בחורף ובטח כשהוא עדיין לא מנוצה.
כל מה שאתה יכול לעשות הוא לשים לו קערית שטוחה עם מי ברז בגובה האצבעות שלו ולאפשר לו להיכנס בעצמו.
אסור להכריח אותו.

מים חמים, פושרים, חמימים, קרים?

RE: מקלחת לגוזל - צבי דגן - 01-06-2022

שים לב שכתבתי "מי ברז".
אין צורך לחמם את המים.
כמו כן אין לאפשר לגוזלים, במיוחד שאינם מנוצים, להתקלח.

RE: מקלחת לגוזל - ALAEV - 01-06-2022

(01-06-2022, 11:16 PM)צבי דגן כתב: שים לב שכתבתי "מי ברז".
אין צורך לחמם את המים.
כמו כן אין לאפשר לגוזלים, במיוחד שאינם מנוצים, להתקלח.

אני כתבתי למעלה שהוא מנוצה בראש ובכנפיים כמעת לגמרי. פשוט יש לו קצת הקרחה בגב וגדילה איטית שמה...

ועוד כמה שאלות:
1.לפני שאני מאכיל אותו עדיף להחזיק אותו קצת וללטף או שישר להוציא אותו ולהאכיל?
2.ולאחר שאני מאכיל אותו עדיף להכניס אותו לתיבת קינון לנוח או ללטף קצת ואז?
3.כמה זמן ללטף אותו וכל כמה זמן לקחת אותו?

RE: מקלחת לגוזל - צבי דגן - 01-07-2022

"מקלחת", הוא משהו שלא הכרחי לעשות לתוכי ולכן, ולו רק מחצת הספק, עדיף להימנע מכך.
ולשאלותיך:
  1. כן, חשוב ללטף ולשחק עם התוכי לפני האוכל, תוך כדי ההאכלה וגם לאחר הארוחה.
  2. כאמור כדאי להתעסק איתו קצת, לפחות למשך חמש דקות, ורק ולאחר מכן להחזיר אותו למקומו.
  3. משך הזמן אינו מוגדר, אבל בגדול - כמה שיותר יהיה טוב יותר אבל יש לשים לב שכשלתוכי נמאס, צריך להפסיק ולא "להתעלק" עליו.

RE: מקלחת לגוזל - ALAEV - 01-07-2022

(01-07-2022, 09:16 AM)צבי דגן כתב: "מקלחת", הוא משהו שלא הכרחי לעשות לתוכי ולכן, ולו רק מחצת הספק, עדיף להימנע מכך.
ולשאלותיך:
  1. כן, חשוב ללטף ולשחק עם התוכי לפני האוכל, תוך כדי ההאכלה וגם לאחר הארוחה.
  2. כאמור כדאי להתעסק איתו קצת, לפחות למשך חמש דקות, ורק ולאחר מכן להחזיר אותו למקומו.
    חמש דקות לפני ההאכלה ואחרי או בכללי?
    ובכללי כל כמה זמן לקחת אותו?
  3. משך הזמן אינו מוגדר, אבל בגדול - כמה שיותר יהיה טוב יותר אבל יש לשים לב שכשלתוכי נמאס, צריך להפסיק ולא "להתעלק" עליו.
    איך אני מבין שלתוכי שלי נימאס?

RE: מקלחת לגוזל - צבי דגן - 01-07-2022

שים לב לתיקון שעשיתי, ציטוט: ""מקלחת", הוא משהו שלא הכרחי לעשות לתוכי ולכן, ולו רק מחצת הספק, עדיף להימנע מכך".
  • חמש דקות לפני הארוחה, ועוד חמש דקות תוך כדי הארוחה ועוד חמש דקות לאחר הארוחה.
  • קח אותו לידיים בכל הזדמנות שיש לך, ככל שהתוכי יחוש יותר בידיים שלך כך הוא יהיה יותר מחוברת.
  • ולשאתך, איך תבין שלתוכי נמאס?
    במשך הזמן אתה תלמד, לפי ההתנהגות שלו, מתי נמאס לו, למשל, הוא יתחיל לברוח ממך, ינשוך אותך קלות באצבעות, ואולי יצרח וכל התנהגות יוצאת דופן שאתה לא רגיל אליה בזמן שאתה משחק איתו.
    זו מיומנות שרוכשים במשך הזמן.

RE: מקלחת לגוזל - ALAEV - 01-08-2022

(01-07-2022, 01:48 PM)צבי דגן כתב: שים לב לתיקון שעשיתי, ציטוט: ""מקלחת", הוא משהו שלא הכרחי לעשות לתוכי ולכן, ולו רק מחצת הספק, עדיף להימנע מכך".
  • חמש דקות לפני הארוחה, ועוד חמש דקות תוך כדי הארוחה ועוד חמש דקות לאחר הארוחה.
  • קח אותו לידיים בכל הזדמנות שיש לך, ככל שהתוכי יחוש יותר בידיים שלך כך הוא יהיה יותר מחוברת.
  • ולשאתך, איך תבין שלתוכי נמאס?
    במשך הזמן אתה תלמד, לפי ההתנהגות שלו, מתי נמאס לו, למשל, הוא יתחיל לברוח ממך, ינשוך אותך קלות באצבעות, ואולי יצרח וכל התנהגות יוצאת דופן שאתה לא רגיל אליה בזמן שאתה משחק איתו.
    זו מיומנות שרוכשים במשך הזמן.

אתה אומר לשחק, איך אני יכול בדיוק לשחק איתו שהוא יהנה וגם אני... אני בינתיים רק מלטף אותו וזה מתחיל קצת להימאס... יש איזו אפשרות שיהיה לשנינו מעניין?
והוא גם גוזל ככה שאין הרבה אפשרויות ניראלי, אבל אשמח לישמוע רעיונות בנידון.
ותודה רבה שאתה תמיד עוזר ואתה תמיד מי שאני מיתייעץ איתו ואתה עונה בסבלנות!.
תודה!  לֵב

RE: מקלחת לגוזל - רוני - 01-08-2022

אתה יכול לנסות לבדוק אולי יש לך איזה משחק קטן שהתוכי ''ידלק'' עליו... (כגון כדור נוצץ וכדומה...)