פורום תוכיפדיה
התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. (/showthread.php?tid=3107)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-13-2022

הי צבי ורוני. רוני צודק. לא התכוונתי לרסק את כל הסבידה. התכוונתי לרסק קצת כדי שהתוכון יתרגל לטעם ויתחיל לקבל את הסידן שהוא צריך. למרות שהיא אוכל את האוכל שלו ואני מקפידה להחליף לו את האוכל כשאני רואה שהוא כבר נהיה טיפה גושי בגלל הירקות והפיכות שאני מערבבת לו. מקפידה להחליף לו את המים. יום יום. רק חשבתי לנסות לתת לו קצת מהסבידה כדי שיתרגל. לגבי הכלוב, כן, אני מתכוונת לקנות לו כלוב גדול יותר. העניין הוא שבפעם שעברה כשלא מצאתי אותו וקראתי לו אז הוא בא, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה איתו, אם אני אשאיר את הדלת של הכלוב פתוחה כשאני לא בבית. מעבר לזה הכנפיים שלו עוד לא מספיק צמחו כדי שיוכל להתעופף באופן חופשי. מה אתם בכל זאת מציעים לעשות כדי שלא ארגיש כל כך לא נעים. גן התוכון כשאני מכניסה אותו לכלוב, אז הוא עולה על הנדנדה שלט וכאילו מפנה לי את הגב כאילו כועס עליי. אני תמיד צוחקת מזה.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-13-2022

לדעתי אם יהיה לך אופצייה לארגן לו חדר ללא סכנות למיניהם. (וכן גם שלא יהיה לו לאן ''להיעלם''.)
אז ניראלי שזה פיתרון טוב. (אבל את צריכה לבדוק ממש טוב ולהיות בטוחה ב100% שלא יכול לקרות לו משהו כשאת לא נמצאת)
לגבי האוכל, יש לך ענין לערבב את הירקות עם התערובת? (ואז כשהירקות מתקלקלים את זורקת גם את התערובת...)
את יכולה גם לשים לו כלי נפרד לירקות...

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-13-2022

עדיף שילמד לכרסם כשבסביבה מוצמדת לדופן הכלוב.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-13-2022

הי צבי ורוני. לגבי העניין שלערבב את הירקות עם האוכל, פשוט ניסיתי לתת לו ירקות בכלי נפרד והוא לא ממש נגע בזה, רק כשערבבתי לו את הירקות עם האוכל הוא אכל. אז המשכתי. לגבי הכלוב, אני אנסה לעשות שיהיו כמה שפחות סכנות בשבילו כדי שאוכל להשאיר את הדלת פתוחה גם כשאני לא בבית. למרות שזה קצת מדאיג אותי, בכל זאת, אני אמא שלו. לגבי הסבידה, הוא לא נוגע בה, לכן אני חושבת אולי כן לנסות לפחות בהתחלה, לרסק קצת ממנה לתוך האוכל שלו ואז לתת לו בנפרד. מצרפת חכם תמונה של המזון ביצים שתגידו לי אם הוא בסדר[Image: SRTtrq4.jpg][Image: SDs5eVc.jpg]

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-13-2022

כל דרך היא טובה ובלבד שיאכל.
מזון ביצים - טוב.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-14-2022

אחרי שהוא כבר אוכל ירקות ניראלי שגם אם תשימי אותם בנפרד אז הוא יאכל.
לגבי הסכנות שיש לתוכי בבית, תדאגי שלא יהיו- חוטי חשמל (הוא יכול לכרסם אותם ולהתחשמל), דלתות פתוחות, (שלא ייסגרו עליו מהרוח), חלונות פתוחים(שלא יברח), אסלות פתוחות (שלא יטבע...), ועוד דברים שאת חושבת שעלולים להוות לו סכנה...

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-15-2022

הי צבי ורוני. השארתי את הדלת של הכלוב פתוחה גם כשלא הייתי בהית. וידאתי שאין שום דבר שיכול לפגוע בתוכון שלי ואכן, התוכון שלי היה על המיטה שלי כשחזרתי . והחלטתי להשאיר את הדלת של הכלוב פתוחה כל הזמן. אני גם מעודדת אותן. ממשיכה להחמיא לו. השאלות שלי: מה עוד אני יכולה לתת לו חוץ מהסבידה? הוא פשוט לא נוגע בזה. ניסיתי לתת לו חתיכה של הסביבה ביד והוא לא אכל. יש משהו אחר?. דבר שני, ערבבתי לו את המזון ביצים עם האוכל והוא אוכל. האם זה בסדר או עדיף בכלי נפרד.? אני אנסה לתת לו את הירקות והפירות בכלי נפרד. עוד שאלה: שמתי לב שהתוכון שלי כבר מזהה את הקול שלי, הוא עף לבד ליד שלי או לכתף שלי. אבל יש פעמים שהוא נמצא על הכתף שלי או על הגב ואני מנסה להוריד אותו כדי לשים אותו על הכלוב כי אני צריכה לעשות משהו והוא מתחיל לנשוך. כמובן שאני לא כועסת עליו ולא טירת לו מילים לא יפות, זה חס וחלילה. להיפך אני ממשיכה לעודד אותו. ממשיכה לצחוק, אבל מה זה אומר? יכול להיות שהוא עבר איזושהי טראומה אצל החוג שהביא לי אותו ובגלל זה הוא ככה? כי על פניו זה נראה שהתוכון שלי כבר בוטח בי באופן מלא. מה יכולה להיות הסיבה? תודה וסליחה על האורך

הי צבי ורוני. השארתי את הדלת של הכלוב פתוחה גם כשלא הייתי בהית. וידאתי שאין שום דבר שיכול לפגוע בתוכון שלי ואכן, התוכון שלי היה על המיטה שלי כשחזרתי . והחלטתי להשאיר את הדלת של הכלוב פתוחה כל הזמן. אני גם מעודדת אותן. ממשיכה להחמיא לו. השאלות שלי: מה עוד אני יכולה לתת לו חוץ מהסבידה? הוא פשוט לא נוגע בזה. ניסיתי לתת לו חתיכה של הסביבה ביד והוא לא אכל. יש משהו אחר?. דבר שני, ערבבתי לו את המזון ביצים עם האוכל והוא אוכל. האם זה בסדר או עדיף בכלי נפרד.? אני אנסה לתת לו את הירקות והפירות בכלי נפרד. עוד שאלה: שמתי לב שהתוכון שלי כבר מזהה את הקול שלי, הוא עף לבד ליד שלי או לכתף שלי. אבל יש פעמים שהוא נמצא על הכתף שלי או על הגב ואני מנסה להוריד אותו כדי לשים אותו על הכלוב כי אני צריכה לעשות משהו והוא מתחיל לנשוך. כמובן שאני לא כועסת עליו ולא טירת לו מילים לא יפות, זה חס וחלילה. להיפך אני ממשיכה לעודד אותו. ממשיכה לצחוק, אבל מה זה אומר? יכול להיות שהוא עבר איזושהי טראומה אצל החוג שהביא לי אותו ובגלל זה הוא ככה? כי על פניו זה נראה שהתוכון שלי כבר בוטח בי באופן מלא. מה יכולה להיות הסיבה? תודה וסליחה על האורך

הי צבי ורוני. תתעלמו מההודעה השנייה. פשוט חשבתי שהיא לא נשלחה. יש לי שאלה. תוכונים וצולים בכלל חולמים? כי הרבה פעמים מצאתי את התוכון שלי ישן ומשמיע קולות תוך כדי

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-15-2022

(01-15-2022, 07:13 PM)אורלי רבינו כתב: הי צבי ורוני. השארתי את הדלת של הכלוב פתוחה גם כשלא הייתי בהית. וידאתי שאין שום דבר שיכול לפגוע בתוכון שלי ואכן, התוכון שלי היה על המיטה שלי כשחזרתי . והחלטתי להשאיר את הדלת של הכלוב פתוחה כל הזמן. אני גם מעודדת אותן. ממשיכה להחמיא לו. השאלות שלי: מה עוד אני יכולה לתת לו חוץ מהסבידה? הוא פשוט לא נוגע בזה. ניסיתי לתת לו חתיכה של הסביבה ביד והוא לא אכל. יש משהו אחר?אני חושב שאת פשוט צריכה לתת לו זמן... אבן גיר הוא כן אוכל? (או שלא ניסית?). דבר שני, ערבבתי לו את המזון ביצים עם האוכל והוא אוכל. האם זה בסדר או עדיף בכלי נפרד.? לא ניראלי שזה משנה אבל אני לא בטוח, חכי לתשובה של צבי. אני אנסה לתת לו את הירקות והפירות בכלי נפרד. עוד שאלה: שמתי לב שהתוכון שלי כבר מזהה את הקול שלי, הוא עף לבד ליד שלי או לכתף שלי. אבל יש פעמים שהוא נמצא על הכתף שלי או על הגב ואני מנסה להוריד אותו כדי לשים אותו על הכלוב כי אני צריכה לעשות משהו והוא מתחיל לנשוך. כמובן שאני לא כועסת עליו ולא טירת לו מילים לא יפות, זה חס וחלילה. להיפך אני ממשיכה לעודד אותו. ממשיכה לצחוק, אבל מה זה אומר? יכול להיות שהוא עבר איזושהי טראומה אצל החוג שהביא לי אותו ובגלל זה הוא ככה? כי על פניו זה נראה שהתוכון שלי כבר בוטח בי באופן מלא. מה יכולה להיות הסיבה?אם את אומרת שהוא נושך אותך דווקא בסיטואציה שבה את רוצה להוריד אותו ממך ולשים אותו על הכלוב אז כנראה שהסיבה לנשיכה היא משום שהוא לא רוצה לרדת ממך ולהיות על הכלוב... (האם זה נשיכות חזקות? או מין נגיעות קטנות?) תודה וסליחה על האורך

הי צבי ורוני. תתעלמו מההודעה השנייה. פשוט חשבתי שהיא לא נשלחה. יש לי שאלה. תוכונים וצולים בכלל חולמים? כי הרבה פעמים מצאתי את התוכון שלי ישן ומשמיע קולות תוך כדי לא יודע. 

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-16-2022

אסור לכעוס על התוכי כשהוא עושה דברים לא טובים משום שמבחינתו הכעס זה תשומת לב, וככה כל פעם שהוא רוצה תשומת לב הוא יחזור על הדברים שהוא עשה... (זאת אומרת שכרגע את עושה טוב בזה שאת לא כועסת עליו...)
כפי שכבר נאמר לך שסבידה מכילה עוד מינרליים חוץ מסידן והיא יותר טובה מאבן גיר. (אני לא יודע בדיוק מה היא מכילה...)

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-16-2022

האשכול הזה התארך מידי והוא עוסק בעניינים שונים, לכן פיצלתי אותו כאן:  נשיכות חזקות, וגם חלשות