פורום תוכיפדיה
התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. (/showthread.php?tid=3107)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-11-2022

(01-11-2022, 09:17 AM)צבי דגן כתב: התוכון שלך מטופל באופן המיטבי.

הי צבי, איך אפשר לדעת האם התוכון שלי כירסם מהסבידה או לא. אני רוצה לוודא שהוא יקבל את המינרלים שהוא צריך. נראה שהוא נרתע ממנה קצת ותודה. זה באמת עושה הרגשה טובה לדעת שהתוכון שלי מטופל באופן המיטבי. כמה טוב שהוא כבר לא עם הבחור שהביא לי אותו. אני בטוחה שאם הוא היה נשאר איתו, מי יודע אם התוכון שלי היה חי היום.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-11-2022

אם את רואה סימני נגיסות אז כנראה שהוא אכל מזה, ואם אין סימנים אז כנראה שהוא עוד לא אכל... (הגיוני שבהתחלה הוא קצת נרתע מזה, תני לו קצת זמן להתרגל...)

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-11-2022

(01-11-2022, 05:19 PM)אורלי רבינו כתב:
(01-11-2022, 09:17 AM)צבי דגן כתב: התוכון שלך מטופל באופן המיטבי.
הי צבי,
איך אפשר לדעת האם התוכון שלי כרסם מהסבידה או לא. אני רוצה לוודא שהוא יקבל את המינרלים שהוא צריך. נראה שהוא נרתע ממנה קצת ותודה.
כפי שרוני אמר, את תראי סימני כרסום על הסבידה ובנוסף תראי פירורים מתחת לסבידה.
יש כאלה ששמים כלי כדי לתפוס בו את הפירורים ולאפשר לתוכי ליהנות מהם שוב.

זה באמת עושה הרגשה טובה לדעת שהתוכון שלי מטופל באופן המיטבי.
כמה טוב שהוא כבר לא עם הבחור שהביא לי אותו. אני בטוחה שאם הוא היה נשאר איתו, מי יודע אם התוכון שלי היה חי היום.
את צודקת. 

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-12-2022

הי ורוני. סימני כרסום עדיין ח"כ ראיתי, אבל אם אתם אומרים שזה טבעי שהוא ירתע מזה בהתחלה, אז אני אתן לו זמן. אני רואה שהוא אוכל את האוכל שלו, אוכל את הירקות שאני מביאה לו את התפוחים. הוא נותן לי ללטף אותו מחוץ לכלוב ומעל לכלוב. שמתי לב באמת שהוא כבר פחות אוכל את ההפרשות שלו. עדיין כשאני הולכת לעבודה ואני צריכה לסגור את הדלת של הכלוב, אני מרגישה לא נעים. אני לא רוצה שהתוכון שלי ירגיש כאילו אני מענישה אותו ובגלל זה אני מכניסה אותו לכלוב. מה עושים? האם הוטרינר יוכל להגיד לי בן כמה הוא? מה ההבדל בין סבידה לאבן גיר? בחנות חיות אמרו לי שסבידה יותר טובה

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - רוני - 01-12-2022

(01-12-2022, 02:27 AM)אורלי רבינו כתב: הי ורוני. סימני כרסום עדיין ח"כ ראיתי, אבל אם אתם אומרים שזה טבעי שהוא ירתע מזה בהתחלה, אז אני אתן לו זמן. אני רואה שהוא אוכל את האוכל שלו, אוכל את הירקות שאני מביאה לו את התפוחים. הוא נותן לי ללטף אותו מחוץ לכלוב ומעל לכלוב. שמתי לב באמת שהוא כבר פחות אוכל את ההפרשות שלו. עדיין כשאני הולכת לעבודה ואני צריכה לסגור את הדלת של הכלוב, אני מרגישה לא נעים. אני לא רוצה שהתוכון שלי ירגיש כאילו אני מענישה אותו ובגלל זה אני מכניסה אותו לכלוב. מה עושים? לכמה זמן את נועלת אותו? האם הוטרינר יוכל להגיד לי בן כמה הוא? את לא יודעת בערך בן כמה הוא?? מה ההבדל בין סבידה לאבן גיר? בחנות חיות אמרו לי שסבידה יותר טובה. כפי שהבנתי מצבי באחת התגובות שלו, - באבן גיר יש סידן, ובסבידה יש עוד מינרליים חוץ מסידן. (מקווה שהבנתי אותו נכון).

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-12-2022

באבן גיר (או אבן סידן) יקש רק סידן.
הסבידה מכילה כמות גדולה של סידן, אבל היא מכילה גם מינרלים נוספים, כמו אבץ, מגנזיום, זרחן, יוד ועוד.
המינרלים האלה עוזרים לחיזוק העצמות, גדילת הנוצות, התחדשות המקור והציפורניים ומחזקים את קליפת הביצים.
להערכתי, התוכי שלך בן פחות משלושה חודשים.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-12-2022

הי צבי ורוני. כן, הבחור שהביא לי אותו אמר שהוא קצת יותר משבועיים, אז אולי באמת הוא בן חודש. לגבי הסביבה. אפשר לרסק אותה קצת על פומפייה ולערבב אותה עם האוכל כמו שאני עושה עם הירקות והפירות? ואני נועלת אותו כשאני יוצאת לסידורים ואז זה בירך שעתיים וכשאני הולכת לעבודה, זה 8 שעות, אבל אני תמעד מקפידה לפתוח את דלת הכלוב מיד כשאני חוזרת וגם כשאני מכניסה אותו לכלוב, אני מדברת אליו בטון מרגיע ואני מנסה כאילו להסביר לו למה אני מכניסה אותו לכלוב. לא יודעת עד כמה הוא מבין אבל הוא נותן לי ללטף אותו. הוא אפילו מפיל את הנדנדה שלו כאילו בכוונה כדי שאני ארים אותה ושוב

לגבי ריסוק הסבידה עם האוכל, אף פעם לא ניסיתי לעשות את זה, אבל לא ניראלי שיש סיבה למה לא לנסות... 
שמונה שעות בכלוב סגור זה דיי הרבה, הכלוב גם קטן לפי מה שראיתי באחת התמונות ששלחת... אני חושב שבמקומך הייתי מגדיל לו את הכלוב או שהייתי מארגן חדר שבו אני בטוח שאין סכנות לתוכי ואני יכול לשחרר אותו שם גם כשאני לא נמצא.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-12-2022

בשלב זה אני לא ממליץ לרסק את הסבירה.
תאפשרי לתוכי ללמוד לכרסם.

צבי, אני לא חושב שהיא התכוונה לרסק את כל הסבידה.
ניראלי שהיא התכוונה רק לפורר קצת לתוך האוכל של התוכי, (והסבידה עדיין תישאר כחתיכה אחת בתוך בכלוב, מה שייאפשר לתוכי ללמוד לכרסם ממנה).