פורום תוכיפדיה
התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. (/showthread.php?tid=3107)

עמודים: 1 2 3 4 5

התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-06-2022

הי צבי, התוכי שלי אכל אתמול כרוב לבן והוא אוכל גם פלפלים והיום הוא אכל את הקישוא שהבאתי לו. כמובן הכל מרוסק או חתוך לחתיכות קטנות מאוד.
אני אקנה לו גם אבן גיר ומזון ביצים. אני אתן לו תפוחים.
הוא כבר נותן לי להכניס את היד לכלוב. הוא הרבה פעמים עולה לי על היד כשאני אומרת לו: עלה, או בוא.
הרבה פעמים הוא פשוט היה עף לחולצה שלי. הוא ישן על הכתף שלי.
אני מחמיאה לו, מעודדת אותו.
השאלה שלי: הוא משמיע קולות בלי כמעט כל הזמן. אמנם לא צרחות אבל עדיין אני לא יודעת מה זה אומר.
הוא גם מנפנף בכנפיים שלו המון. מה לפי דעתך זה אומר?

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - צבי דגן - 01-06-2022

אין קשר בין התזונה של התוכי לבין ההתנהגות שאת מתארת.
לגבי הקולות, זה לגמרי טבעי.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-06-2022

הי צבי, לא אמרתי שהתזונה קשורה להתנהגות אבל כל מה שתיארתי לא מראה שאני מטפלת נכון בתוכי? לגבי הקולות אוקי. אז אני יכולה להיות רגועה. מה לגבי הכנפיים שהוא מנפנף במהירות. ועוד שאלה: יש ימים שאני חוזרת מאוחר מהעבודה או שאני צריכה לבשל ואז יוצא שהתוכי שלי לא ישן את השעות שהוא צריך. ולמרות שזה לא קורה הרבה האם זה יכול להזיק לו?

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - פינקים - 01-06-2022

א. אני מבין שמדובר בתוכי קוקטייל, זה טבעי לו לשרוק.
ב. מה הפירוש מנפנף מהר בכנפיים, בתוך הכלוב או בחוץ? והאם הוא פותח את הכנפיים בלי לסגור?
ג. שעות שינה הכרחיות, אך מנסיון הם לא מזיקות.
אך הוא יהיה ישנוני ביום.

כדאי שתשימי אותו במקום חם, שימי לו אוכל תזונתי על בסיס קבוע, ותדאגי לו יום ולילה. (מנסיון, בהתחלה מתלהבים ואחר תקופה כבר מתרגלים, ושוכחים). 
כל בוקר לפני שאני הולך, אני מחשב את הזמן, וב 5 דקות שנשארו אני מאכיל את הבעלי חיים, אפילו אם זה על חשבון איחור, ואני יודע שאני יאחר בגלל זה.
זה חוק בל יעבור.

בהצלחה!

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-06-2022

הי פינוקים. לא, זה לא קוקטייל, זה תוכון. הוא מעופף בכנפיים, האמת פעם ראוס?

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - ALAEV - 01-06-2022

(01-06-2022, 09:02 PM)אורלי רבינו כתב: הי פינוקים. לא, זה לא קוקטייל, זה תוכון. הוא מעופף בכנפיים, האמת פעם ראוס?

הוא גוזל?
כי אם כן אז כניראה שהוא מחזק את הכנפיים שלו ובודק אותם.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-07-2022

הי צבי, פינוקים וalaev .
אני לא יודעת בדיוק בן כמה התוכון שלי, הבחור שהביא לי אותו אמר שהוא בן קצת יותר משבועיים. והאמת לגבי השינה, הוא לא ממש ישנוני במשך היום. להיפך, הוא מתנדנד על הנדנדה שלו, יוצא מהכלוב.
אתמול הוא עף ישר לטלוויזיה שלי והסתכל במסך. אחר כך הוא עף עד אליי וטיפס לי על הגב. הוא אוהב להתכרבל לי בשיער ולשחק איתו ואני כבר מצליחה להכניס את היד לכלוב.
אתמול הוא שתה מים והמים הרטיבו לו את הראש, אז הכתם שהיה לו ירד.

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - shauliav2 - 01-07-2022

בוקר טוב , 
על פניו ע"פ התיאור שלך התוכי מטופל טוב , לגבי תזונה עד שתהיה אבן גיר אפשר להשתמש בקליפות של ביצים שלא יחסר לו סידן ובנוסף ניתן לכסות את הכלוב חלקית (להשאיר פתח לאויר הכוונה רק להחשיך) אם יש פעילות בבית בשעות מאוחרות .

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - ALAEV - 01-07-2022

(01-07-2022, 02:48 AM)אורלי רבינו כתב: הי צבי, פינוקים וalaev .
אני לא יודעת בדיוק בן כמה התוכון שלי, הבחור שהביא לי אותו אמר שהוא בן קצת יותר משבועיים. והאמת לגבי השינה, הוא לא ממש ישנוני במשך היום. להיפך, הוא מתנדנד על הנדנדה שלו, יוצא מהכלוב.
אתמול הוא עף ישר לטלוויזיה שלי והסתכל במסך. אחר כך הוא עף עד אליי וטיפס לי על הגב. הוא אוהב להתכרבל לי בשיער ולשחק איתו ואני כבר מצליחה להכניס את היד לכלוב.
אתמול הוא שתה מים והמים הרטיבו לו את הראש, אז הכתם שהיה לו ירד.

אני מבין שהוא גוזל גדול אז זה נורמאלי שהוא מנופף הרבה בכנפיים. גם לי היה תוכון גוזל והוא בהתחלה התעופף הרבה עד שגדל...

RE: התוכי שלי משמיע קולות כמעט כל הזמן. - אורלי רבינו - 01-08-2022

הי צבי. יש לי שאלה קצת מוזרה: התוכון שלי הרבה פעמים על על הגב שלי, מגיע עד לשיער שלי. מתכרבל בו וישן לי על העורף. מה זה אומר לדעתך? ואתמול הלכתי לישון וכשהתעוררתי, לא מצאתי את התוכון שלי לא בכלוב ולא על הכלוב. התחלתי לקרוא לו בשם שלו והוא נפנף בכנפיים שלו כדי שאדע איפה הוא. האם זה אומר שהוא באמת מזהה את הקול שלי?. שמתי לב גם שהוא באמת הרבה יותר רגוע עכשיו שהבחור שהביא לי אותו, כבר לא נמצא. הבן זוג, כשהוא מגיע. אז התוכון שלי, לא בורח. עוד לא ניסיתי לשים את התוכון שלי על הכתף של הבן זוג שלי, אבל מה אתה אומר?