פורום תוכיפדיה
קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו (/showthread.php?tid=3073)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 01-03-2022

הי צבי,
אני לא בדיוק יודעת מה הסיבה. למרות ששמתי לב שהוא אוכל את ההפרשות שלו מידי פעם והוא נושך את השמיכה שלי לפעמים.
יש תמונה שהוא משפשף עליה את המקור ושמתי לב שהוא כאילו מנקה לי את הציפורניים.
ניכר עליו שהוא באמת רגוע ושליו כי למרות שהוא מתרוצץ הוא לפעמים גם עוצם עיניים ומנמנם.
האמת הוא לא פולט הרבה וזה נראה כאילו הוא פולט את הכופתיות הקטנות שנמצאות בתערובת שאז הראיתי לך.
יש לציין שאני מקפידה להחליף לו גם את האוכל מידי פעם.

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 01-03-2022

התופעה ידועה והיא נקראת קופרופגיה = אכילת צואה.
בד"כ זה קרה כאשר קיים מחסור בוויטמין מסוים או (מינרל מסוים), בד"כ ויטמין מסדרת ה- B ולפעמים גם - בחלבון.
התוכי אוכל את הצואה משום שבצואה ישנם חיידקים שמייצרים ויטמין B12.

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 01-04-2022

הי צבי, אוקי, אז יש מקום לדאגה, בגלל הפילטר האלה? אני פשוט דואגת שאולי בתוכי שלי לא מרגיש טוב. למרות שהוא אוכל ושותה. אני נותנת לו פלפלים ואני מתכוונת לקנות לו כרוב לבן כדי לתת לו בנוסף לפלפלים. אני אקנה לו במשך הזמן עוד ירקות. כמובן אלה שמותרים. אני אקנה לו גם אבן גיר ומזון ביצים. אני רק צריכה לדעת שהטיפול שלי בתוכון שלי נכון. כי הוא כבר עולה לי לבד על הכתף. אפילו מתכרבל על הכתף שלי. משחק לי ביער, נותן נשיקות עם המקור. בגלל זה אני רוצה לוודא שהבן הנוצתי שלי מקבל את הטיפול הטוב ביותר

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 01-04-2022

• איזה פילטר?
  • אם תתני לו את התפריט שהמלצתי לך הוא, במשך הזמן ובהדרגה, יפסיק לנשנש את ההפרשות.

הי צבי, לפעמים הטלפון שלי מתקן אותי וכותב במקומי מילים שאני לא רוצה, התכוונתי אם יש מקום לדאגה בגלל הפליטות האלה שיש לו.וגם כל מה שציינתי, לגבי מה שהתוכון שלי כבר עושה. זה אומר שהטיפול נכון? עוד שאלה: קישואים מותר לתת לתוכון?

הי צבי, מה זה אומר שהתוכון שלי מנפנף לפעמים במהירות בכנפיים שלו ומה זה אומר אם כל פעם שאני נכנסת לקלחת. הוא משמיע קולות, וכשאני מדליקה נר, אז גם. שמתי לב גם שכשאני מכניסה את היד לכלוב, הוא כבר לא תוקף. הוא ממש נותן לי להכניס את היד לכלוב וללטף אותו

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 01-04-2022

התוכון שלך בסדר גמור.
מותר לתת קישואים כחלק מיתר הירקות.
אם הוא מסכים שתכניסי את היד לכלוב ותלטף אותו, סימן שהוא סומך עליך.

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 01-05-2022

הי צבי, רציתי לשאול. אני יודעת שתוכים אמורים להיות בסביבה חמה. ואני באמת משתדלת לשמור על החום שלו. אמנם המזגן שלי לא מגיע ל33 מעלות
אבל אני שמה אותו על 28 מעלות. בעל הדירה שלי כבר העיר לי על זה. כמה זמן לתוכי מותר להיות בחדר מחומם אך לא עם מזגן?

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 01-05-2022

מי אמר שתוכים אמורים להיות בסביבה חמה.
תוכים בריאים יכולים להיות גם בסביבה קרה אפילו בשלג, הוא לא צריך מזגן.
ראי בכתבה הזו: תוכים יכולים לשרוד גם בשלג
אבל שילוב של רטיבות (גשם) ורוח, עלול להיות קטלני לתוכים.
הסבר: בד"כ הנוצות מגינות על התוכי ומבודדות אותו מהקור (וגם מהחום) שבסביבה, אבל כאשר הנוצות נרטבות, הן לא יכולות למלא את תפקידן כמבודדות.

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 01-05-2022

הי צבי, אוקי, אני מבינה. הבחור שממנו קיבלתי את התוכון, הרי גזר לו את כנפי התעופה, השאלה אם גודל הכנפיים קשור ליכולת שלו להגן על עצמו מפני הקור? ושמתי לב שכשהתוכון שלי כביכול מנסה לנקות לי את הציפורניים, אז קורות הפליטות, אבל זה קורה גם כשהוא כביכול מנסה לחזק את המקור שלו ע"י חיכוך המקור בברזל של הכלוב. אני רוצה לקחת אותו שוב לוטרינר ויש לי כלוב קטן. האם זה נכון לעשות?