פורום תוכיפדיה
קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו (/showthread.php?tid=3073)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 12-27-2021

הי צבי. לגבי מה שלא הבנת. אמרתי ששמרתי על התוכון שלי בתוך הכלוב כשידיד שלי היה עם הילדים כי הרגשתי ששם הוא יהיה יותר בטוח. רציתי באמת לשאול. כל פעם שאני הולכת לעבודה או כשאני צריכה ללכת למקום מסויים ואני מכניסה את התוכון שלי לכלוב, אבל אני לא מרגישה נעים. זה נותן לי הרגשה כאילו הוא מרגיש שאני מענישה אותו ואני לא רוצה לתת לו את ההרגשה הזו. אני נדהמת כמה הוא חכם ואינטליגנטי. אנחנו ישנים ביחד. יש לו כבר את הפינה שלו. שמתי לב שהוא לא כל כך אוהב גזר, אבל כן אוהב מלפפונים ובטטה. קניתי לו גם פלפלים בכל הצבעים. האם גם אותם לרסק או לנסות לתת לו חתיכה שלמה?

נזכרתי; עברתי על הסימפטומים של מחלות אצל תוכים . התוכון שלי לא מראה סימנים כל כך, ואני כן רוצה לקחת אותו לוטרינר שיבדוק אותו. השאלה שלי, לפעמים שמתי לב שאחרי שהוא אוכל, הוא מנמנם אבל לא שינה ארוכה, אלא לסירוגין. הוא עוצם עיניים ופוקח. ושאלה קצת מוזרה: אין סיכוי שכנפי תעופה יצמחו מחדש? ומתי בערך מתרחשת נשירת הנוצות הראשונה ומה זה אומר?

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 12-27-2021

• אני מבין את ההרגשה שלך ועם זאת, אין לנו ברירה, לפעמים התוכי צריך להיות בכלוב, למות שעדיף שיהיה משוחרר במרחב גדול יותר.
  • תמעיטי מלתת לו מלפפון, הוא גורם ללשלשת מימית וגם הערך התזונתי שלו דל.
  • פלפל בצבעים שונים - טוב מאוד.
    את יכולה לתת לו חתיכות גדולות והתוכי יכרסם מהם.
  • תמיד כדאי, לפחות פעם אחת בשנה, לבקר אצל הווטרינר לבדיקה כללית ולשלול מחלות.
  • תוכי לא אמור לישון במשך היום, אם בכל זאת, הוא ישן ביום, סימן שלא ישן בלילה כ-12 שעות בתנאי שקט וחשיכה.
    או שהתוכי לא מרגיש טוב.
  • נוצות התעופה יגדלו מחדש, אבל יידרש לכך זמן בזיקה לגודל הנוצות שנגזרו ולכמותם.
  • חילוף נוצות מתרחשת פעם או פעמיים בשנה.
    אבל לא כל הנוצות מתחלפות יחד בבת אחת אלא - בהדרגה.

הי צבי, אני באמת משתדלת שהוא יהיה מחוץ לכתוב כשאני בבית. הוא אוהב להיות על הכלוב שלו, למרות שאני חושבת לשדרג לו את הכלוב או אולי לקנות לו כלוב חדש יותר מאובזר. שמתי לב שהתוכון שלי הוריד את הנדנדה שהייתה תלויה למקום נמוך יותר והוא קירב אותה עם הרגל שלו ועלה עליה. האם זה אומר משהו. אני באמת אקח אותו לוטרינר שיבדוק אותו. טוב שאמרת לי לגבי המלפפונים. ולגבי הפלפלים, אני באמת קניתי לו פלפל אחד מכל צבע. ריסקתי לו חתיכות מהפלפל וגם שמתי לו חתיכה אחת גדולה בכלוב. ערבבתי את הפלפל המרוסק ביחד עם האוכל שלו והוא אכל אותו. אני כל יום מחליפה לו את המים . אבל יש משהו שמדאיג אותי. כשהתוכון שלי נמצא על הכלוב ואני מנסה להרים אותו כדי להביא אותו אליי, הוא נרתע. ואני מתקרבת אליו לאט ובכל זאת. ידיד שלי כל הזמן היה אומר לו מילים לא יפות. כועס עליו והתוכון שלי זכר את זה ובגלל זה כל פעם שהוא ניסה להתקרב אליו הוא היה נושך אותו. לי הוא נותן נשיקות עם המקור. ישן איתי על הכרית. כבר לא משאיר עליי הפתעות ותמיד אני מדברת אליו ברוך, בנעימות. מחמיאה לו, שרה לו. מעודדת אותו. ידיד שלי אמר לי שכדאי לתת לו עוד דייסה, אמרתי לו שאין צורך כי ברגע שהוא התחיל לאכול ירקות אז זה אומר שהוא נגמל מהדייסה הוא אמר שאני אקשיב לו ואני אמרתי לו שאני מתייעצת עם טובי המומחים בגידול תוכים. מי מאיתנו צודק. האם דרכי הטיפול שלי טובים?

עוד דבר, ידיד שלי אמר לי שיש לו מלא אוכל שנשאר לו מהתוכים שלו שמתו. אני אשלח לך תמונה שלהם ברגע שיהיה לי ותגיד לי אם זה בסדר לתת את זה לתוכון שלי או לקנות אוכל חדש.
הרגעת אותי לגבי נוצות התעופה. זה מדהים כי אני מדברת איתו ואני אומרת לו שיצמחו לו כנפיים חדשות והנה פשוט אישרת לי את זה. אז תודה. אני אנסה לשלוח לך היום תמונה של התוכון שלי ותגיד לי אם אתה מצליח לראות כמה גזרו לו מכנפיים וכמה זמן ייקח עד שיגדלו. שוב תודה על כל התשובות

[Image: Nfj0NQH.jpg][Image: KejF7iA.jpg] מקווה שהתמונות מספיק ברורות כדי שתוכל להגיד לי על כנפי התעופה של התוכון שלי כמה זמן בערך הם יצמחו

הי צבי, עוד שאלה. אמרת שאם התוכי ישן במשך היום, זה יכול להעיד על מחלה. אבל התוכון שלי עוצם עיניים אחרי שהוא אוכל. ושמתי לב שהוא עוצם עיניים במיוחד אחרי שאני מלטפת אותו בלחי. מלטפת את הנוצות שלו. הוא משמיע קולות של הנאה. יכול להיות שהוא פשוט מרגיש רגוע ובטוח ובגלל זה הוא לפעמים ישן ביום? כי אני יודעת שהוא אוכל במשך היום כי כשאני חוזרת מהעבודה, אני רואה את הכלי שלו מתרוקן וכך גם המים. אז מה זה אומר?

• איזה פילפל הוא אהב יותר -את המגורד או - את השלם?
  • לעולם אך תכריחי את התוכי לעשות דברים כנגד רצונו.
  •  ציטוט: "ידיד שלי אמר לי שכדאי לתת לו עוד דייסה,  הוא אמר שאני אקשיב לו ואני אמרתי לו שאני מתייעצת עם טובי המומחים בגידול תוכים.
    מי מאיתנות צודק. האם דרכי הטיפול שלי טובים?"
    האם הוא נימק את דעתו?
    האם הסביר לך למה הוא חושב כך?
    במקרים רבים, כשהתוכי מתחיל לאכול מזון מוצק, הוא מתחיל בהדרגה, להפסיק לרצות את הדייסה.

(12-27-2021, 10:41 AM)אורלי רבינו כתב: התוכון שלי עוצם עיניים אחרי שהוא הארוחה. ושמתי לב שהוא עוצם עיניים במיוחד אחרי שאני מלטפת אותו בלחי. מלטפת את הנוצות שלו. הוא משמיע קולות של הנאה.
יכול להיות שהוא פשוט מרגיש רגוע ובטוח ובגלל זה הוא לפעמים ישן ביום?
במילה אחת - כן!

הי צבי, התוכון שלי, אוהב את הפלפל המרוסק. לגבי השאלה שלך. ידיד שלי אמר שההתוכון עדיין צעיר והוא צריך דייסה. לא ממש נימק למה התוכון צריך דייסה עוד. וממש הרגעת אותי לגבי העניין של השינה ביום שלישי

הי צבי, התוכון שלי, אוהב את הפלפל המרוסק. לגבי השאלה שלך. ידיד שלי אמר שההתוכון עדיין צעיר והוא צריך דייסה. לא ממש נימק למה התוכון צריך דייסה עוד. וממש הרגעת אותי לגבי העניין של השינה ביום.

הי צבי. תתייחס רק להודעה השנייה. יש לי עוד שאלה. לפי התמונות ששלחתי אתה יכול להגיד לי כמה זמן ייקח עד שכנפי התעופה שלו יצמחו?

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - צבי דגן - 12-28-2021

גדילת הנוצות תלויה בגורמים שונים ולכן קשה להעריך את הזמן.
אני מקווה שתוך שנה הוא ייראה מושלם.

RE: קבלתי תוכי צעיר, מבקשת הנחיות איך לטפל בו - אורלי רבינו - 12-29-2021

הי צבי, זה האוכל שידיד שלי הביא לי. לזה התכוונת?
[Image: YGAKO3S.jpg]