פורום תוכיפדיה
אני רוצה לקנות תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אני רוצה לקנות תוכי (/showthread.php?tid=3052)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: אני רוצה לקנות תוכי - צבי דגן - 12-04-2021

(12-02-2021, 09:53 PM)אמנונימוס כתב: נניח אם הוא בכלוב או מחוץ לכלוב והיא מושיטה לו גרעין הוא מתלבט הרבה ואז ניגש לוקח ובורח מיד. אם היא עוברת לידו אז הוא בלחץ לפעמים אף עף למקום אחר...
עכשיו, כאשר לקחנו אותו הוא כן היה עולה לידה והכל היה בסדר, אבל כאילו קרה משהו שהוא חושש ממנה וממני דווקא להיפך...
אני חושש שאם יום אחד אעזוב את הבית לכמה ימים הוא עלול להיות עצוב מאוד .... מה עושים?
החששות שלך מוצדקות.
כנראה שאימא שלך עשתה משהו (גם אם זה ללא כוונת זדונית) שהתוכי פירש אותו כפעולה תוקפנית כלפיו.
אני מציע שבשלב זה כדאי שאמא שלך תתרחק מהתוכי למשך כעשרה ימים עד שהתוכי ישכח את החוויה הלא נעימה שחווה.
ולאחר מכן היא תוכל שוב להתקרב אליו באופן הדרגתי.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 12-04-2021

שבוע טוב צבי,

תודה על הטיפ, שווה לנסות למרות שכבר עברו מאז כשבועיים אבל היא כן מנסה "להתחנף" אליו ...
אני אנסה חייכן

כל עוד יש לתכי זיכרון שלילי ביחס לאמא, לא יעזרו החנופות

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 12-04-2021

רק לוודא שאני מבין נכון את המשפט "שאמא שלך תתרחק מהתוכי למשך כעשרה ימים"  הא האם הכוונה היא ממש שלא יראה אותה אפילו בבית ?
אם כן זה אומר שאני צריך להכניס אותו לחדר .. 
אלא אם כן שהיא פשוט לא תתקרב אליו ולא תדבר איתו אבל היא כן תהיה בשדה ראיה שלו כי הוא בסלון

(12-04-2021, 08:53 PM)אמנונימוס כתב: רק לוודא שאני מבין נכון את המשפט "שאמא שלך תתרחק מהתוכי למשך כעשרה ימים"  הא האם הכוונה היא ממש שלא יראה אותה אפילו בבית ?
כן, רצוי מאוד שלא יראה אותה.
אם כן זה אומר שאני צריך להכניס אותו לחדר .. 
נכון
אלא אם כן שהיא פשוט לא תתקרב אליו ולא תדבר איתו אבל היא כן תהיה בשדה ראיה שלו כי הוא בסלון
זו אפשרות פחות רצויה.
אבל אם אין לך ברירה אחרת, ניתן להסתפק בכך.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 12-06-2021

טוב אתה ממש צדקת! עשיתי בירור עם אמא מה קרה בימים הראשונים והאם היה משהו שהלחיץ את התוכי וזה ...
אז כן, מסתבר ביום שלא הייתי בבית, היא רצתה להיות איתו והוציאה אותו מהכלוב . כלומר הכניסה ידיים וממש תפסה אותו בצורה חובקת עם שתי הידיים 
והוא פשוט צרח מפחד והיא שמה אותו על השולחן וכנראה ככה גם החזירה אותו לכלוב....
זהו מאז זה המצב. לצערי לבודד את הציפור ממש ממנה אני לא יכול , בכל זאת שניהם באותו הבית והוא בסלון וכאשר אני מגיע אז אני משחרר אותו לתעופה חופשית ובחדר זה קצת בעייתי כי הוא קטן לתעופה.
כלומר אני מבין שהמצב הזה הוא מיומו הראשון אצלי שזה כשלושה שבועות - חודש ...
כרגע ביקשתי ממנה להיות אדישה אליו , אולי רק לתת אוכל וללכת ולא להיתקרב או משהו

RE: אני רוצה לקנות תוכי - צבי דגן - 12-06-2021

תצטרכי להסביר לאמה שלך שאסור לעשות דברים כאלה.
עם תוכים צריך להתנהג בעדנות ולעולם לא להכריח אותו לעשות דברים כנגד רצונו.
ההנחיה שלך לאמא נכונה.
חשוב שהתוכי יחווה חוויות טובות עם אמא שלך, כדי לתקן את הרושם הראשוני.
אם אמא שלך נותנת לו אוכל, אז רק מבעד לסורגים, מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 01-11-2022

שלום לחברי הפורום היקרים,

התוכי שלי רגיל לצאת בבוקר מהכלוב לכמה שעות , הכנפיים לא גזורות אז הוא קצת עף בבית 
ויש לו עץ שבניתי וכו' . הוא עולה ליד שלי בלבד ואין לו חשיפה לעוד אנשים מחוץ לבית כמו חברים או שכנים....
עולה כאן שאלה מה עושים עם ציפור כאשר יצאים לחופשה של יומיים שלושה או שבוע-שבועיים?
כאחד שגידלתי כל חיי כלב, אז הייתי משאיר אותו בבית ומבקש מהשכנים לצאת איתו ולתת לו מזון ומים. 
ניסיתי עם כלב בעבר פנסיונים למיניהם אבל ראיתי שזה עושה טראומות וגם נדבק במחלה בפנסיון אז לא רעיון טוב.
מה עושים במקרה של תוכי שלי?
הוא סך הכל כמה חודשים אצלי אבל לא יכולתי לצאת לנופש בארץ ליומיים כי לא יודע מה לעשות איתו...

אשמח לקבל הכוונה ושיתוף מנסיונכם

RE: אני רוצה לקנות תוכי - צבי דגן - 01-11-2022

הטוב ביותר הוא למצוא שכן טוב שיכנס לביתך לפחות פעם ביום וייתן לו אוכל ויחליף את המים.
לחילופין, למטרות כאלה קיים "תוכיסיטר" - פנסיון לתוכים.
תבדקי בקישורים האלה:
  1. בכפר הס: טלפון:  09-7961957, 09-7961957, 09-7961773.
  2. ממלחיה: טלפון: 050-4443392
  3. פט-נט
  4. פנסיון לתכים
וישנם עוד, כדאי לחפש ברשת.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 01-11-2022

הרעיון עם השכן הוא גם בעייני הכי טוב , אבל האם העובדה שהתוכי יהיה לבדו תקופה ארוכה ולא יצא 
מהכלוב לא תגרום לו להיכנס לדיכאון ולימרות נוצות?