פורום תוכיפדיה
אני רוצה לקנות תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אני רוצה לקנות תוכי (/showthread.php?tid=3052)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אהבת חיות - 11-21-2021

לא אפשרי  חיוך גדול

אני יכול לתאר מה שקורה  חיוך גדול

RE: אני רוצה לקנות תוכי - צבי דגן - 11-22-2021

.O.K, לפחות תתאר.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 11-22-2021

הי חברי הפורום,

קראתי כאן בפורום על איך נראית צואה תקינה של התוכי ומאז אני מנסה להבין האם מה שאני רואה זה בסדר או שיש סיבה לדאגה.
מצרף תמונה, אשמח לדעתכם בנושא.
תמונה ראשונה זה מגובה ולכן נראה כזה שהתפזר.  תמונה שניה, ממש על הנייר מגובה אפס   מגלגל עיניים[Image: qGmGvuz.jpg]
[Image: eniE8uK.jpg]

נראה תקין.
  • הצבע של החלק המוצק יכול להשתנות בהתאם לצבע של המזון שהתוכי אכל באותו היום.
  • תוכים שניזונים בעיקר מתערובת זרעים תהיה לרוב צואה בצבע ירוק.
  • תוכים שניזונים מכופתיות, עשויה להיות להם צואה בצבע חום בהיר.
  • תוכים שניזונים מכופתיות בהירות (ללא צבע), או ירקות בצבע כתום בהיר או בצבע ירוק כהה (כמו גזר או תרד), תהיה לשלשת בצבע הדומה למזון שהם אכלו.
  • תוכים שאכלו סלק, הלשלשת תהיה בצבע סגול/ורוד – בהתאם לכמות שהם אכלו.
כפי שזה נראה בתמונה הראשונה מימין.
[Image: CgcwgYA.jpg]

בנוסף לאמור לעיל, אני ממליץ לך לקרוא בעיון רב את המאמר הזה: אבחון מצבו הרפואי לפי הלשלשת

תודה על תגובתך המהירה. האם זה שנראה שהשתן לא שקוף אלא ירוק-ליים כזה זה תקין כי אולי זה מתוך מגע עם החלק המוצק שיכול להיות ירוק/חום?

עוד דבר, אם אני לא בבית או לו מולו אז הוא בתחתית הכלוב בפינה כל הזמן, כאשר הוא רואה אותי או שומע, יכול להתחיל לעשות בלאגן בכלוב שאשחרר אותו ... כאילו זה או שהוא בDOWN או שהוא ב HIGH וכאשר הוא משוחרר אז לא מוכן להיות באף מקום אלא רק על הכתפיים שלי...
אני לוקח אותו ושם על הכלוב אך כעבור מספר שניות איך שאני מתרחק שוב עף אליי לכתפיים . עכשיו בטח אתם תוהיםאז מה הבעיה עם זה ?! טוב נו, הבעיה היא שאני נאלץ להחליף חולצה כל כמה דקות ולנקות מסביבי . יש לו כאילו קטע, אם הוא בכלוב או על הכלוב אז היציאות שלו הם פעם בחצי שעה אבל אם הוא עליי, כל כמה דקות פצצה  נוחתת  לֹא הֶחלֵטִי
לשים בכלוב זה נראה שאני עושה עוד יותר נזק כי אז הוא מסתגר בפינה או שמתחיל להישתולל יותר ....בקיצור אבוד עייצות

נראה לי תקין.
ההתנהגות שאתה מתאר היא נורמלית, פשוט התוכי שלך הבין שכך הוא מקבל ממך תשומת לב.
עניין הלשלשת, כשהוא על הכתפיים שלך, זה נורמלי.
כמה זמן ביום הוא נמצא בפינת הכלוב?
האם הוא מנפח את הנוצות?
האם הוא מכניס את הראש אל בין הנוצות.
בכל מקרה, אם את חושש שהוא חולה כדאי לקחת אותו לווטרינר שיעשה לו בדיקה מקיפה.

הוא נמצא בפינת הכלוב רוב היום, בערב ובבוקר עולה למעלה לאכול ולשתות ולפעמים ישן על המקל בלילה ולפעמים יורד למטה וישן בפינה (עם ראש מאחורי הגב). יתכן שהוא למטה כי גוזל עדיין וכך הוא גדל והורגל כגוזל?
כן לעיתים גם מנפח נוצות כאשר נמצא למטה בכלוב ...

נכון שמדובר בפרחון, אבל יש יותר מידי סימנים לכך שהוא לפחות לא במיטבו.
לפניך מספר סימנים כדי לדעת שהתוכי חולה:
  • תוכי שנמצא בתחתית הכלוב ונראה ישנוני, לא מגיב לסביבה ונוצותיו סמורות.
  • תוכי שמקיא או פולט נוזלים/מוצקים באופן פתאומי.
  • תוכי שמדמם מנוצה שבורה או כתוצאה מפציעה.
  • תוכי שננשך או נשרט.
  • תוכי שהיה בפיו של חתול או כלב גם אם הוא נראה לכאורה בריא ושלם.
  • תוכי שחווה טראומה כתוצאה מפגיעה בחלון, נפילה מגובה, דריכה, שתיית חומר מזיק או כל סיבה אחרת.
  • תוכי שמראה סימנים עצביים (תנועות פתאומיות או תנועת ראש שלא חוזרת למקומה), מצוקה נשימתית ונמנום.
  • גוזלים שיש להם עימדון/סטזיס (stasis) בזפק, הפסקת זרימה, לדוגמה, עצירה בזרימת דם או לימפה, או במעבר תוכן המעי או הזפק.
  • תוכי/גוזל שמראה סימנים לבעיות בעיכול המזון (זפק מלא 6 שעות לאחר הארוחה) ולא עולה במשקל.

RE: אני רוצה לקנות תוכי - אמנונימוס - 12-02-2021

הי שלום לחברי הפורום,
אז התחלתי להבין את ההתנהגות שלו למה הוא רוב הזמן למטה... העניין הוא שאני רוב הזמן לא בבית אלא רק אימי נמצאת. אז כאשר היא בבית, הוא חושש ממנה מאוד ויורד לפינה החשוכה בכלוב שקרובה לקיר ולשולחן . כאשר הוא רואה אותי הוא עולה למעלה ומבקש לצאת. כנל גם אם חשוך או שהוא לבד אז עולה למעלה ...אני לא יודע איך לגרום לו להתחבר אליה גם... הוא רוצה רק אותי. נניח אם הוא בכלוב או מחוץ לכלוב והיא מושיטה לו גרעין הוא מתלבט הרבה ואז ניגש לוקח ובורח מיד. אם היא עוברת לידו אז הוא בלחץ טלפעמים אף עף למקום אחר...

עכשיו, כאשר לקחנו אותו הוא כן היה עולה לידה והכל היה בסדר, אבל כאילו קרה משהו שהוא חושש ממנה וממני דווקא להיפך...
אני חושש שאם יום אחד אעזוב את הבית לכמה ימים הוא עלול להיות עצוב מאוד .... מה עושים?