פורום תוכיפדיה
זירוז ריבוי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: זירוז ריבוי (/showthread.php?tid=3020)

עמודים: 1 2 3

RE: זירוז ריבוי - ALAEV - 11-04-2021

(10-17-2021, 08:50 AM)צבי דגן כתב: כופתיות קונים בחנויות לחיות מחמד.
ישנם בכל מיני מותגים ובכל מיני גדלים.
המותג פחות חשוב, חשוב יותר שגודל הכופתיות יתאים לגודל התוכים שלך.
[Image: ksKqq40.jpg]

אמר לי המגדל שלהם שצריך לקנות להם-
  1. מזון ביצים, בלי גרעינים, עם תולעי קמח.
  2. ויטמין E למים.
  3. תערובת בריטמקס לציפורי אהבה.
שאלתי היא:
  1. האם בכופתיות יש את הוויטמינים שיש במה שהוא אמר לי?
  2. זה הכרחי לקנות את מה שהוא אמר?
  3. כופתיות יכולות להחליף את מה שהוא אמר?
  4. ואם זה באמת הכרחי מאיפה אני אמור לקנות את כל זה?

RE: זירוז ריבוי - צבי דגן - 11-04-2021

(11-04-2021, 07:53 PM)ALAEV כתב: אמר לי המגדל שלהם שצריך לקנות להם-
  1. מזון ביצים, בלי גרעינים, עם תולעי קמח.
    מזון ביצים הוא טוב מאוד אבל גם ביצה קשה לא פחות טוב ואפילו - טובה יותר.
  2. ויטמין E למים.
    אם לא רואים חוסר בוויטמין E (למשל - אנמיה, עייפות, חולשה כללית), אין צורך להוסיף אותו.
    יש להיזהר מינון גבוה מדי שגורם לרעילות ועלול לגרום לדימומים לא מוסברים, הגברת קרישי דם,  חולשה, ראיה מטושטשת, בעיות שונות בעור, חתכים וכוויות שלא נרפאים.

3. תערובת בריטמקס לציפורי אהבה.
    אם התזונה מאוזנת - אין בזה צורך.
שאלתי היא:
  1. האם בכופתיות יש את הוויטמינים שיש במה שהוא אמר לי?
    בכופתיות יש כמעט את כל הצרכים התזונתיים של התוכי ואם אתה מוסיף ביצה קשה, ירקות, זרעים מושרים וזרעים יבשים והתוכי אוכל את זה, אין צורך בתוספי מזון אחרים, זו הוצאה מיותרת וחבל על הכסף.
  2. זה הכרחי לקנות את מה שהוא אמר?
    כאמור, אם התוכי אוכל את הנ"ל, ואתה לא מגלה חוסרים, אין צורך לקנות את הנאמר לך.
  3. כופתיות יכולות להחליף את מה שהוא אמר?
    כפי שצייתי לעיל, הכופתיות מכילות כמעט את כל הצרכים התזונתיים של התוכי.
  4. ואם זה באמת הכרחי מאיפה אני אמור לקנות את כל זה?
    לא הכרחי.

RE: זירוז ריבוי - ALAEV - 11-04-2021

הכופתיות האלו טובות?
[Image: FB_IMG_1508511283562.jpg]
https://tukim.net/wp-content/uploads/2018/01/FB_IMG_1508511283562.jpg

ומאיפה אני אמור לקנות ויטמין E ובכמה? כי ראיתי ב-120 וזה יקר לי... למה אני צריך לקנות עוד דברים...
ועוד דבר: יש הבדל בין ויטמין E של בני אדם לתוכים?

RE: זירוז ריבוי - צבי דגן - 11-05-2021

• אין לי ניסיון עם הכופתיות הספצפיות האלה.
    אבל, זה מה שמצאתי ברשת בחנות של "ציפורי ציפורי".
    [Image: FB_IMG_1508511283562-710x1030.jpg]
    [Image: D40G4Ce.gif] כופתיות GM לתוכים קטנים/בינוניים
    [Image: D40G4Ce.gif] המחיר: ₪30.00 – ₪280.00 (לא כתו מהי הכמות).
    [Image: D40G4Ce.gif] כופתיות מבית GM כחול לבן- מיוצרות בישראל, עשיר בוויטמינים, חומצות אמינו ואנזימים, ללא תוספות צבע ומאכל, לספיגה מלאה ומקסימלית של המזון בגוף הציפור, ללא שימוש חלבון מהחי (צמחי בלבד)
    [Image: D40G4Ce.gif] מותאמות לתוכים קטנים בינוניים עם כופתית קטנה שמתאימה לציפורי אהבה, קוקטיילים ועוד.
    [Image: D40G4Ce.gif] הרכב תזונתי: 14% חלבון, 7% שומן, 5% סיבים תזונתיים, 5% פחם.
    [Image: D40G4Ce.gif] מתאים לתוכים קטנים ובינוניים- ציפורי אהבה, תוכונים, קוקטיילים ועוד
  • בגדול, בכל המותגים יש מרכיבים תזונתיים דומים.
    אם, בנוסף לכופתיות, תיתן גם ירקות מסוגים שונים, תערובת זרעים מושרים (או נבטים), ביצה קשה (או מזון ביצים), מקור למינרלים (סבידה) תהיה מסודר.

RE: זירוז ריבוי - ALAEV - 11-05-2021

(11-05-2021, 09:40 AM)צבי דגן כתב:  
  • אין לי ניסיון עם הכופתיות הספצפיות האלה.
    אבל, זה מה שמצאתי ברשת בחנות של "ציפורי ציפורי".
    [Image: FB_IMG_1508511283562-710x1030.jpg]
    [Image: D40G4Ce.gif] כופתיות GM לתוכים קטנים/בינוניים
    [Image: D40G4Ce.gif] המחיר: ₪30.00 – ₪280.00 (לא כתו מהי הכמות).
    [Image: D40G4Ce.gif] כופתיות מבית GM כחול לבן- מיוצרות בישראל, עשיר בוויטמינים, חומצות אמינו ואנזימים, ללא תוספות צבע ומאכל, לספיגה מלאה ומקסימלית של המזון בגוף הציפור, ללא שימוש חלבון מהחי (צמחי בלבד)
    [Image: D40G4Ce.gif] מותאמות לתוכים קטנים בינוניים עם כופתית קטנה שמתאימה לציפורי אהבה, קוקטיילים ועוד.
    [Image: D40G4Ce.gif] הרכב תזונתי: 14% חלבון, 7% שומן, 5% סיבים תזונתיים, 5% פחם.
    [Image: D40G4Ce.gif] מתאים לתוכים קטנים ובינוניים- ציפורי אהבה, תוכונים, קוקטיילים ועוד
  • בגדול, בכל המותגים יש מרכיבים תזונתיים דומים.
    אם, בנוסף לכופתיות, תיתן גם ירקות מסוגים שונים, תערובת זרעים מושרים (או נבטים), ביצה קשה (או מזון ביצים), מקור למינרלים (סבידה) תהיה מסודר.

כתוב שם את הכמות כשאתה מזמין את זה...
30₪ לקילו.
מזון ביצים של כנרים מתאים לציפורי אהבה?

ומאיפה אני אמור לקנות ויטמין E ובכמה? כי ראיתי ב-120 וזה יקר לי... למה אני צריך לקנות עוד דברים...
ועוד דבר: יש הבדל בין ויטמין E של בני אדם לתוכים?

ואם יש משהו איזה פרי או ירק שיש שם ויטמין E

ואם זה יכול להחליף ויטמין E
[Image: 8ttrAUr.jpg]
https://tukim.net/wp-content/uploads/2018/05/IMG_20180726_100950.jpg

מה עדיף כופתיות או
[Image: qKjamYc.jpg]
https://tukim.net/wp-content/uploads/2017/03/f4.jpg
מצטער אם חפרתי?

RE: זירוז ריבוי - צבי דגן - 11-05-2021

• מזון ביצים של כנרים מתאים לציפורי אהבה.
  • אתה לא צריך לקנות ויטמין E משום שאתה לא יודע שלתוכי שלך חסר ויטמין F.
  • אין הבדל בין ויטמין E של בני אדם לבין ויטמין E של תוכים.
    ההבדל היחיד הוא המינון, אם תיתן לתוכי (ששוקל 100-300 גרם) את המינון של האדם (ששוקל 60-100 ק"ג) אתה עלול להרעיל את התוכי.
    אם אתה משתמש בוויטמים E של בני אדם, תדאג שיהיה במצב נוזלי ואז את יכול להגיש אותו במים של התוכי בריכוז מתאים.
  • יש לך את פרטי-ויט אבקת מולטי ויטמין לציפורים
    ורסלה לגה פרטי-ויט אבקת תוסף תזונה לציפורים המכילה שילוב מאוזן של ויטמינים, חומצות אמינו ויסודות קורט. מועשר בויטמין E כנוגד חמצון עיקרי. יעיל לשימוש בעונת הרבייה לצורך עידוד רבייה ושירת הציפורים, מעודד את היצר המיני ואת יכולת הרבייה. בנוסף, עוזר לשמירה על בריאות אופטימלית ותחזוקה של הלב והשרירים.
  • כמו כן, יש לך את ה"מולטי-ויט+" לציפורים שמכיל את מירב הוויטמינים שהתוכי זקוק.
    תיאורציפורים צעירות חייבות לקבל ויטמינים שונים על בסיס יומיומי על מנת להתפתח כיאות וכדי לתפקד בצורה אופטימאלית.
    בנוסף, הן זקוקות לוויטמינים לשם ייצור עצמות חזקות ופיתוח הנוצות, ועל מנת לשמור על רמת אנרגיה גבוה. 
    חשוב לדעת כי ציפורים הניזונות מתערובת זרעים בלבד, אינן מקבלות את כמות הוויטמינים, המינרלים וחומצות אמינו הדרושות להן לשם תפקודם התקין.
    מכיל גם ויטמין E ("ויטמין הפוריות"), אחראי לשיפור התפקוד המיני ולשיפור הפריון, ומלבד זאת הוא נוגד חמצון רב עוצמה החיוני למערכת החיסון של התוכי.
    [Image: Z3EsQXm.jpg]
    תכולה:
    ויטמין A ; ויטמין D3 ; ויטמין B1 ; ויטמין B2 ; ויטמין B3 ; ויטמין B5 ; ויטמין B6 ; ויטמין B9 ; ויטמין B12 ; ויטמין C ; ויטמין E ; סידן פנטוטנאט ;  חומצה פולית ; חומצה גלוטמית ; ויטמין K1 ; טריפטופן ; תראונין ; קרניטין ; ביוטין ; סלניום.
    מינון מומלץ:
    1 מ"ל בכל ליטר של מי שתייה.
    במהלך השנה – פעם בשבוע.
    בעונת הרבייה או בתקופת חילוף הנוצות – פעמיים עד שלוש בשבוע.
    במצבי סטרס בשל העברה או שינוי סביבתן הטבעית והמוכרת של הציפורים -5 ימים ברציפות.
    בזמן התאוששות ממחלה או לאחר טיפול באנטיביוטיקה/תילוע -7 ימם ברציפות.
    הוראות שימוש:
    התמיסה מחליפה את מי השתייה של בעל הכנף, ולכן יש לחדשה על בסיס יומי.
    יש להוציא את כל מקורות המים האחרים,
    אין לחשוף לשמש ישירה.
    ניתן להשיג באריזות של: 50 מ"ל.
  • שוב אני מזכיר לך, אם התוכי שלך ניזון מתפריט מאוזן ומלא, הוא מקבל את כל הוויטמינים הנ"ל ואין צורך בתוספים מיותרים, אלא אם כן אתה מגלה מחסור מסוים אצל התוכי שלך או שהוא נמצא במצב סטרס.

RE: זירוז ריבוי - ALAEV - 11-06-2021

(11-05-2021, 04:25 PM)צבי דגן כתב:  
  • מזון ביצים של כנרים מתאים לציפורי אהבה.
  • אתה לא צריך לקנות ויטמין E משום שאתה לא יודע שלתוכי שלך חסר ויטמין F.
    מה הקשר ויטמין F? וכפי שציינת למעלה הבנתי שאני צריך לתת להם ויטמין E ביגלל שהם נראים חלשים וכמו זקנים רוב היום על המקל. במיוחד הנקבה.
  • אין הבדל בין ויטמין E של בני אדם לבין ויטמין E של תוכים.
    ההבדל היחיד הוא המינון, אם תיתן לתוכי (ששוקל 100-300 גרם) את המינון של האדם (ששוקל 60-100 ק"ג) אתה עלול להרעיל את התוכי.
    אם אתה משתמש בוויטמים E של בני אדם, תדאג שיהיה במצב נוזלי ואז את יכול להגיש אותו במים של התוכי בריכוז מתאים.
    בדקתי והבנתי שיותר משתלם לי לקנות של בני אדם. אבל איך אני נותן אתה יכול לפרט קצת?
  • יש לך את פרטי-ויט אבקת מולטי ויטמין לציפורים
    ורסלה לגה פרטי-ויט אבקת תוסף תזונה לציפורים המכילה שילוב מאוזן של ויטמינים, חומצות אמינו ויסודות קורט. מועשר בויטמין E כנוגד חמצון עיקרי. יעיל לשימוש בעונת הרבייה לצורך עידוד רבייה ושירת הציפורים, מעודד את היצר המיני ואת יכולת הרבייה. בנוסף, עוזר לשמירה על בריאות אופטימלית ותחזוקה של הלב והשרירים.
  • כמו כן, יש לך את ה"מולטי-ויט+" לציפורים שמכיל את מירב הוויטמינים שהתוכי זקוק.
    תיאור ציפורים צעירות חייבות לקבל ויטמינים שונים על בסיס יומיומי על מנת להתפתח כיאות וכדי לתפקד בצורה אופטימאלית.
    בנוסף, הן זקוקות לוויטמינים לשם ייצור עצמות חזקות ופיתוח הנוצות, ועל מנת לשמור על רמת אנרגיה גבוה. 
    חשוב לדעת כי ציפורים הניזונות מתערובת זרעים בלבד, אינן מקבלות את כמות הוויטמינים, המינרלים וחומצות אמינו הדרושות להן לשם תפקודם התקין.
    מכיל גם ויטמין E ("ויטמין הפוריות"), אחראי לשיפור התפקוד המיני ולשיפור הפריון, ומלבד זאת הוא נוגד חמצון רב עוצמה החיוני למערכת החיסון של התוכי.
    [Image: Z3EsQXm.jpg]
    תכולה:
    ויטמין A ; ויטמין D3 ; ויטמין B1 ; ויטמין B2 ; ויטמין B3 ; ויטמין B5 ; ויטמין B6 ; ויטמין B9 ; ויטמין B12 ; ויטמין C ; ויטמין E ; סידן פנטוטנאט ;  חומצה פולית ; חומצה גלוטמית ; ויטמין K1 ; טריפטופן ; תראונין ; קרניטין ; ביוטין ; סלניום.
    מינון מומלץ:
    1 מ"ל בכל ליטר של מי שתייה.
    במהלך השנה – פעם בשבוע.
    בעונת הרבייה או בתקופת חילוף הנוצות – פעמיים עד שלוש בשבוע.
    במצבי סטרס בשל העברה או שינוי סביבתן הטבעית והמוכרת של הציפורים -5 ימים ברציפות.
    בזמן התאוששות ממחלה או לאחר טיפול באנטיביוטיקה/תילוע -7 ימם ברציפות.
    הוראות שימוש:
    התמיסה מחליפה את מי השתייה של בעל הכנף, ולכן יש לחדשה על בסיס יומי.
    יש להוציא את כל מקורות המים האחרים,
    אין לחשוף לשמש ישירה.
    ניתן להשיג באריזות של: 50 מ"ל.
  • שוב אני מזכיר לך, אם התוכי שלך ניזון מתפריט מאוזן ומלא, הוא מקבל את כל הוויטמינים הנ"ל ואין צורך בתוספים מיותרים, אלא אם כן אתה מגלה מחסור מסוים אצל התוכי שלך או שהוא נמצא במצב סטרס.

RE: זירוז ריבוי - צבי דגן - 11-06-2021

• התכוונתי לוויטמין E ולא לוויטמין F. (טעות בהקלדה).
  • אם אתה משתמש בוויטמינים שמיועדים לבני אדם, אתה צריך לחשב את היחס בין הכמות שמומלצת לבני אדם (במשקל של 70 ק"ג בממוצע) לבין המינון שתיתן לתוכי שלך שמשקלו כ- 300 גרם (צריך לשקול את התוכי).
  • תוכל לעשות זאת ע"י כך שתמהל במים.

RE: זירוז ריבוי - ALAEV - 11-06-2021

למהל הכוונה לערבב?
וכמה טיפות לתת לבקבוקוןשל הכלוב? הגודל של הבקבוק הוא סטנדרתי...

RE: זירוז ריבוי - צבי דגן - 11-06-2021

למהול = לערבב חומר בנוזל כך שהוא יתמוסס בו. 
ובעצם, כאילו שגורמים לחומר להיות דליל יותר ולא מרוכז.
כן, זה דומה לערבוב.
לגבי השאלה השנייה, אני לא יכול להגיד כלום משום שאין את כל הנתונים: ריכוז הוויטמינים שמיועד לבני אדם, משקל התוכי וכדומה.