פורום תוכיפדיה
קוקטיל תוקפני - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטיל תוקפני (/showthread.php?tid=2999)

קוקטיל תוקפני - Riko7 - 09-19-2021

היי, יש לי קוקטיל כבן שנה כבר מעל לחודשיים.
התוכי לא מוכן שהיד תתקרב אליו והוא ישר נושך בתוקפנות. אם אני נותן לו אוכל מהיד הוא אוכל אם אנסה ללטף/ לקרב את היד הוא ינסה לתקוף.
אשמח לעזרה והצעות איך אפשר למתן את ההתנהגות הזו ושאוכל לקרב אליו את ידי בלי שהוא יתקוף.
(קראתי פה אשכולות דומים וניסיתי מה שהציעו אך ללא הצלחה)
תודה!

RE: קוקטיל תוקפני - צבי דגן - 09-19-2021

האם קנית תוכי שהואכל ידנית בידי האדם?
האם התוכי הזה היה מחוברת?

RE: קוקטיל תוקפני - Riko7 - 09-19-2021

(09-19-2021, 04:26 PM)צבי דגן כתב: האם קנית תוכי שהואכל ידנית בידי האדם?
האם התוכי הזה היה מחוברת?

המגדל טוען שכן, הוא גם בא אליו ליד בלי בעיה וגם ישב לי על הכתף בחנות. אצלי הוא תוקפני

האם גזרו לו את נוצות התעופה?
תפרוש את הכנפיים (מספיק כנף אחת), תצלם ותראה את התמונה.

RE: קוקטיל תוקפני - Riko7 - 09-19-2021

(09-19-2021, 06:41 PM)צבי דגן כתב: האם גזרו לו את נוצות התעופה?
תפרוש את הכנפיים (מספיק כנף אחת), תצלם ותראה את התמונה.

כן, אני יודע בוודאות שגזרו לו. אבל הן החלו לצמוח והוא מצליח לעוף מעט יותר.

אם כך, התוכי לא מחוברת, מכרו לך תוכי פרא שגזרו לו את נוצות התעופה כדי שיתנהג כאילו שהוא מחוברת.
זו הסיבה שבחנות הוא בא אליו ליד בלי בעיה וגם ישב לך על הכתף משום שהוא היה חסר ביטחון ופחד לעוף כי הוא לא יכול היה לעוף, ולכן גם מרוב פחד - לא נשך.
בקיצור, אם אתה יכול תחזיר אותו למוכר, תיקח את כספך חזרה ואל תתקרב למקום הזה.
אם אתה רוצה לקנות תוכי אחר, תתייעץ איתי לפני הקניה ואתן לך הנחיות איך לבדוק את התוכי ועל מה יש לשים לב.

RE: קוקטיל תוקפני - Riko7 - 09-20-2021

(09-19-2021, 08:39 PM)צבי דגן כתב: אם כך, התוכי לא מחוברת, מכרו לך תוכי פרא שגזרו לו את נוצות התעופה כדי שיתנהג כאילו שהוא מחוברת.
זו הסיבה שבחנות הוא בא אליו ליד בלי בעיה וגם ישב לך על הכתף משום שהוא היה חסר ביטחון ופחד לעוף כי הוא לא יכול היה לעוף, ולכן גם מרוב פחד - לא נשך.
בקיצור, אם אתה יכול תחזיר אותו למוכר, תיקח את כספך חזרה ואל תתקרב למקום הזה.
אם אתה רוצה לקנות תוכי אחר, תתייעץ איתי לפני הקניה ואתן לך הנחיות איך לבדוק את התוכי ועל מה יש לשים לב.

תודה רבה על העזרה. מעריך את זה מאוד. כבר די נקשרתי אליו. אני לא מעוניין להחזיר אותו על אף שהוא תוקפני ואי אפשר להתקרב אליו כל כך...
כשהייתי אצל המגדל בהתחלה הכנפיים שלו לא היו גזורות הוא גם עף בחנות. התלבטתי בין שני קוקטילים ולבסוף בחרתי אותו... לאחר שבחרתי הוא קיצץ לו את כנפי התעופה. אם יש דרך לגרום לו לא לתקוף אשמח לדעת כי אני לא אוותר עליו.
תודה רבה!!

RE: קוקטיל תוקפני - צבי דגן - 09-20-2021

אני מבין אותך, להבא תתייעץ לפני הקנייה.
מה עושים מכאן ולהבא?
  • בימים הראשונים, אל תיקח אותו ליד ואפילו, אל תכניס את היד לתוך הכלוב שלו.
    הכלוב מהוה את הטריטוריה של תוכי והוא אמור להגן עליו מפני כל מי שאינו מוכר לו.
    הוא פשוט פוחד ואך טבעי שיתקוף כל מי שמתקרב לשטח המחיה שלו ועלול לסכן אותו.

• לאחר כיומיים/שלושה, תנסה להאכיל אותו, במזון שאהוב עליו (תבדוק אצל הבעלים הקודמים), דרך הסורגים.
    ורק לאחר שהוא בא אליך ללא חשש, תנסה לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו על סף הפתח, עדיין מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
  • רק לאחר שהשלב הזה עובר ללא בעיות והתוכי בא אליך לאכול, תוכל לנסות להכניס את היד עמוק יותר (זה אמור לקחת זמן, תהיה סבלני אליו).
  • אם התוכי כבר מרשה לך להכניס להכניס את היד לתוך הטריטוריה שלו, תוכל לנסות לשכנע אותו להעלות על האצבע שלך ולהוציא אותו מתוך הכלוב.
  • איך עושים את זה?
    לאחר שהתוכי בוטח בך באופן מוחלט, תקרב את האצבע לפני הרגליים שלו ותיגע בהן קלות, אם זה לא יגרום לו לעלות על האצבע שלך, תנסה להביא את היד אל החלק האחורי של התוכי כך שיצעד לאחור ויעלה על האצבע.
תמשיך לדווח על הניסיונות שלך ואם אפשר, תראה גם תמונות.
בהצלחה

RE: קוקטיל תוקפני - Riko7 - 09-21-2021

(09-20-2021, 11:18 AM)צבי דגן כתב: אני מבין אותך, להבא תתייעץ לפני הקנייה.
מה עושים מכאן ולהבא?
  • בימים הראשונים, אל תיקח אותו ליד ואפילו, אל תכניס את היד לתוך הכלוב שלו.
    הכלוב מהוה את הטריטוריה של תוכי והוא אמור להגן עליו מפני כל מי שאינו מוכר לו.
    הוא פשוט פוחד ואך טבעי שיתקוף כל מי שמתקרב לשטח המחיה שלו ועלול לסכן אותו.

• לאחר כיומיים/שלושה, תנסה להאכיל אותו, במזון שאהוב עליו (תבדוק אצל הבעלים הקודמים), דרך הסורגים.
    ורק לאחר שהוא בא אליך ללא חשש, תנסה לפתוח את הכלוב ולהאכיל אותו על סף הפתח, עדיין מבלי להכניס את היד לתוך הכלוב.
  • רק לאחר שהשלב הזה עובר ללא בעיות והתוכי בא אליך לאכול, תוכל לנסות להכניס את היד עמוק יותר (זה אמור לקחת זמן, תהיה סבלני אליו).
  • אם התוכי כבר מרשה לך להכניס להכניס את היד לתוך הטריטוריה שלו, תוכל לנסות לשכנע אותו להעלות על האצבע שלך ולהוציא אותו מתוך הכלוב.
  • איך עושים את זה?
    לאחר שהתוכי בוטח בך באופן מוחלט, תקרב את האצבע לפני הרגליים שלו ותיגע בהן קלות, אם זה לא יגרום לו לעלות על האצבע שלך, תנסה להביא את היד אל החלק האחורי של התוכי כך שיצעד לאחור ויעלה על האצבע.
תמשיך לדווח על הניסיונות שלך ואם אפשר, תראה גם תמונות.
בהצלחה
תודה רבה רבה. אנסה לאט לאט לפי שלביך, מקווה שאצליח. תודה שוב כל הכל!