פורום תוכיפדיה
גוזל האכלת יד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל האכלת יד (/showthread.php?tid=2992)

עמודים: 1 2 3

RE: גוזל האכלת יד - צבי דגן - 09-26-2021

אם כך, אין בעיה.

RE: גוזל האכלת יד - ALAEV - 09-29-2021

(09-26-2021, 07:58 PM)צבי דגן כתב: אם כך, אין בעיה.

אז למה הוא נושך?

RE: גוזל האכלת יד - צבי דגן - 09-29-2021

לנשיכות יכולות להיות סיבות  רבות:
  • תוכי עלול לנשוך משום שהוא חושש שאתה רוצה להכניס אותו לכלוב.
    לכן, כשלוקחים את התוכי על היד, יש להקפיד שברוב המקרים הוא לא יגיע אל הכלוב, אלה אל מקום שנעים לו יותר להיות בו.
  • תוכי עלול לנשוך לאחר שעבר טראומה מסוימת, כמו: מעבר לסביבה חדשה, קיצוץ ציפורניים, גזירת נוצות התעופה או טיפולים תרופתיים לא נעימים, מפגשים עם חתולים, כלבים, ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.
    בקצרה נאמר כך:
  • מעבר לסביבה חדשה.
  • קיצוץ ציפורניים.
  • גזירת נוצות התעופה.
  • טיפולים תרופתיים לא נעימים.
  • מפגשים עם חתולים, כלבים, או ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.
  • מפגשים עם ילדים (או מבוגרים) זרים שהציקו לו.
  • אחת הסיבות הנפוצות היא חוסר בשינה: תוכי צריך לישון, שינה רצופה וללא הפרעות, במשך 10-12 שעות ביממה, בתנאי חושך ושקט (האם התוכי שלך מקבל את התנאים האלה?)
למה בעצם, תוכים נושכים? 
קיימות מספר סיבות שבגללן התוכי נושך וחשוב לאתר ולדעת למה התוכי שלך נושך, הדבר ישפיע על הטכניקה שבה תשתמש למניעת הנשיכות. 
נשיכות של תוכי אינן פעולה שאותה הוא נוהג לעשות באופן תדיר בטבע.
המקור משמש את התוכי למטרות שונות: לאחוז דברים, לשיווי משקל או לטיפוס וכמובן לאכילה. 
בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות.

RE: גוזל האכלת יד - ALAEV - 09-29-2021

(09-29-2021, 09:04 PM)צבי דגן כתב: לנשיכות יכולות להיות סיבות  רבות:
  • תוכי עלול לנשוך משום שהוא חושש שאתה רוצה להכניס אותו לכלוב.
    לכן, כשלוקחים את התוכי על היד, יש להקפיד שברוב המקרים הוא לא יגיע אל הכלוב, אלה אל מקום שנעים לו יותר להיות בו.
  • תוכי עלול לנשוך לאחר שעבר טראומה מסוימת, כמו: מעבר לסביבה חדשה, קיצוץ ציפורניים, גזירת נוצות התעופה או טיפולים תרופתיים לא נעימים, מפגשים עם חתולים, כלבים, ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.
    בקצרה נאמר כך:
  • מעבר לסביבה חדשה.
  • קיצוץ ציפורניים.
  • גזירת נוצות התעופה.
  • טיפולים תרופתיים לא נעימים.
  • מפגשים עם חתולים, כלבים, או ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.
  • מפגשים עם ילדים (או מבוגרים) זרים שהציקו לו.
  • אחת הסיבות הנפוצות היא חוסר בשינה: תוכי צריך לישון, שינה רצופה וללא הפרעות, במשך 10-12 שעות ביממה, בתנאי חושך ושקט (האם התוכי שלך מקבל את התנאים האלה?)
למה בעצם, תוכים נושכים? 
קיימות מספר סיבות שבגללן התוכי נושך וחשוב לאתר ולדעת למה התוכי שלך נושך, הדבר ישפיע על הטכניקה שבה תשתמש למניעת הנשיכות. 
נשיכות של תוכי אינן פעולה שאותה הוא נוהג לעשות באופן תדיר בטבע.
המקור משמש את התוכי למטרות שונות: לאחוז דברים, לשיווי משקל או לטיפוס וכמובן לאכילה. 
בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות.

כל פעם שאני רוצה להוציא אותו מהכלוב הוא נושך. ושלא תחשוב שאני מוציא אותו כל רגע ולא נותן לו מנוחה, הוא תמיד ירצה להיות בכלוב.

וגם הוא לא אוכל טוב דייסה גם כשהזפק שלו ריק לגמרי. הוא לא רוצה לאכול, ורוצה לעוף אליי.

ועוד דבר; ממתי אני יכול לגזור לו כנפיים? כי אני חושש שיעוף מהחלון.

RE: גוזל האכלת יד - ארי סמואל - 09-30-2021

(09-29-2021, 11:12 PM)ALAEV כתב: כל פעם שאני רוצה להוציא אותו מהכלוב הוא נושך. ושלא תחשוב שאני מוציא אותו כל רגע ולא נותן לו מנוחה, הוא תמיד ירצה להיות בכלוב.
יכול להיות שאתה שולח אליו יד בצורה שמלחיצה אותו או שאתה מכניס יד לכלוב מה שגורם לו לפחד בטריטוריה שלו, אם תעבוד איתו נכון, הוא יאהב להיות איתך מחוץ לכלוב.
וגם הוא לא אוכל טוב דייסה גם כשהזפק שלו ריק לגמרי. הוא לא רוצה לאכול, ורוצה לעוף אליי.
כדאי שתיקח אותו לווטרינר שיבדוק את הזפק שלו, יכול להיות שהוא חולה\יש לו פטריה ובגלל זה הוא לא אוכל.
ועוד דבר; ממתי אני יכול לגזור לו כנפיים? כי אני חושש שיעוף מהחלון. למה שתגזור לו את נוצות התעופה?
גזירת נוצות התעופה של התוכי גורמת לתוכי טראומה, פוגעת בביטחון העצמי שלו, בכושר הגופני שלו ובחופש שלו, בעצם:
גזירת נוצות תעופה הופכת אתה התוכי לנכה.
התוכי יכול לברוח גם בלי נוצות תעופה, ההבדל העיקרי הוא שאם הוא יברח בלי נוצות תעופה לא יהיה לו סיכוי לשרוד לבד ותוכי אם נוצות תעופה מלאות יוכל לשרוד ואפילו לחזור אלייך.

אני ממליץ לך לעיין
 כאן וכאן
.