פורום תוכיפדיה
גידול זוחלים באק' - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+---- פורום: זוחלים בהנהלת בן קורן (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=46)
+---- אשכול: גידול זוחלים באק' (/showthread.php?tid=2954)

גידול זוחלים באק' - רוני - 08-04-2021

שלום לכולם!
רציתי לדעת האם יש זן של נחש (או זוחל אחר) שניתן לגדל באקווריום (שמיועד בעיקרון לדגים)
ללא חימום, בחצר הבית. (באקלים של ארץ ישראל)?
(ואם אין זוחל כזה, אשמח שתתנו הצעות לכיצד לחמם את האק' והמלצות לזוחלים קלים לגידול)

תודה.

RE: גידול זוחלים באק' - ארי סמואל - 08-05-2021

כל זוחל צריך חימום.
אקווריום יכול להתאים כל עוד הוא עומד בדרישות של אותו הזוחל.

אני ממליץ לך לגדל שממית מנומרת, היא קלה לגידול, רגועה על הידיים ומעולה למתחילים.

RE: גידול זוחלים באק' - Ben Koren - 08-06-2021

היי רוני,
הזוחל היחידי שניתן לגדל באקווריום זה צב מים, כל עוד יש באקווריום אזור בו הצב יכול לצאת לגמרי מהמים, אבל לצערנו הרב צבי מים היחידי שהיה אפשר לגדל בישראל הצבגון אדום אוזן שהיה נפוץ כחיית מחמד בישראל ובעולם הוא הצב הכי נפוץ כחיית מחמד עד היום.
הסיבה לכך היא שהצבגון כבר לא חוקי לגידול וסחר בישראל היא בגלל שהוא פלש לטבע הישראלי והיום נמצא בטבע כבר כל כך הרבה זמן שהוא התבסס בכל הארץ כמין מקומי/פולש.

אז ככה שהתשובה היא לא אין זוחל שאתה יכול לגדל באקווריום עם דגים.
אם תשקול להקים ויוריום שזה טרריום בו יש מים אבל גם המון שטח צמחי ויבשתי, אפשר לגדל נחש שאוהב לחות כמו בואה קשת אבל היא לא מומלצת למגדלים מתחילים ובכלל כל ההקמה והתורה של בנייה והקמה של ויוריומים טובים שמשמשים כבתי גידול איכותיים מצריכה למידה והקדשה רצינית של זמן להבין איך לעשות את זה טוב כי בסופו של דבר פה משחקים על החיים של החיות האלה ככה שאם אתה לא מתכוון לקחת את זה כתחביב מקצועי לגמרי אז עדיף לא להתחיל.

בכל מקרה אין זוחל שלא צריך חימום בחורף הישראלי ככה שאמצעי חימום הם חובה.
אם אתה אוהב נחשים אני ממליץ לך לגדל כרכן תירס (קישור לאינדקס).

אם בא לך לשאול שאלות שקשורות לגידול זוחלים וכרכן תירס אתה מוזמן לשאול בתת פורום שלי פה באתר שם אני מקבל התראות
תת פורום זוחלים

קבל טיפים נוספים:
בנוסף אם בכל זאת תתחיל להתעניין ולהבין מי נגד מי בעולם הזוחלים ומה הציוד הדרוש אז יש לך את לוח חיות מחמד סנייקס! בו יש ציוד לזוחלים למכירה, טרריומים, חימומים ועוד... חדש ו-יד 2 וגם זוחלים שמגדלים מהשורה הראשונה מוציאים לבתים חדשים והכל מישראל כחול לבן, ציוד ובע"ח.
קישור: לוח חיות מחמד

ואם אתה מעדיף לעשות תקניות שלך מעבר לים אז יש לך גם מדור למוצרים מומלצים לקנייה מה-Ebay
קישור ל- מוצרים מומלצים וסיקורי מוצרים

(08-04-2021, 10:02 AM)רוני כתב: שלום לכולם!
רציתי לדעת האם יש זן של נחש (או זוחל אחר) שניתן לגדל באקווריום (שמיועד בעיקרון לדגים)
ללא חימום, בחצר הבית. (באקלים של ארץ ישראל)?
(ואם אין זוחל כזה, אשמח שתתנו הצעות לכיצד לחמם את האק' והמלצות לזוחלים קלים לגידול)

תודה.

RE: גידול זוחלים באק' - צבי דגן - 08-06-2021

Ben Koren
נדמה לי שרוני התכוון אם אפשר לגדל זוחלים בטרריום מזכוכית ולא באקווריום שמכיל מים.
כמו כן הנושא הועבר לתת הפורום המתאים יותר (זוחלים בהנהלת בן קורן).

RE: גידול זוחלים באק' - Ben Koren - 08-07-2021

(08-06-2021, 09:28 PM)צבי דגן כתב: Ben Koren
נדמה לי שרוני התכוון אם אפשר לגדל זוחלים בטרריום מזכוכית ולא באקווריום שמכיל מים.
כמו כן הנושא הועבר לתת הפורום המתאים יותר (זוחלים בהנהלת בן קורן).

ממ טעות שלי בהבנת הנקרא, אנחנו כבר כל כך הרבה שנים משתמשים בטרריומים יעודיים לזוחלים ובויוריומים משולבים דגים שהייתי בטוח שרוני התכוון לאקווריום משולב.

בכל מקרה כל מה שנכתב רלוונטי עדיין אין זוחל שיכול לשרוד ללא חימום בחורף, יש נחשים (זעמנים) שנכנסים להיברנציה (שנת חורף) אבל מעטים המגדלים שמביאים אותם להיברנציה וגם אז יש צורך בבקרה על הטמפרטורה שלא תצנח מחתת לרמה קריטית.

מניסיוני היום עדיף שלא לנסות לגדל באקווריום אלה לקנות טרריום ייעודי כי הוא תוכנן להיות עם ונטילציה מתאימה לגידול, דלתות נפתחות שחשובות להוצאה בבטחה של הזוחל וניקיון פשוט של הטרריום ועוד כל מיני עזרים שעוזרים למקום תאורה מתאימה, חימום לזוחלים ועוד... אין תחליף לטרריום ייעודי שתוכנן לדעתי היום.

אם היית שואל אותי לפני 15 שנה בימים אפלים בהם התחום לא היה מפותח בארץ ונאלצנו "להסב אקווריומים לטרריומים" כי טרריום היה נדיר או יקר כי לא היה יבוא והבנייה הייתה מקומית ולפי הזמנה בלבד.
אז קבל מדריך שכתבתי לפני 15 שנה בערך: הסבה של אקווריום רגיל לטרריום לזוחלים

אולי זה יעזור לך להבין שאם כבר זוחלים עדיף לקנות טרריום ייעודי לשם כך.

RE: גידול זוחלים באק' - רוני - 08-27-2021

תודה רבה על התשובות!
אם אני שם נחש בתוך הבית, גם אז אין מצב לגדל בלי חימום?

RE: גידול זוחלים באק' - Ben Koren - 08-27-2021

(08-27-2021, 07:17 AM)רוני כתב: תודה רבה על התשובות!
אם אני שם נחש בתוך הבית, גם אז אין מצב לגדל בלי חימום?

היי רוני,
מה שחשוב בכל החימום זה הטמפרטורה, יש מגדלי זוחלים שלא מתקינים לכל זוחל חימום הם מחממים חדרים שלמים ומודדים את הטמפרטורה
אם יש טמפרטורת רקע קבועה שהיא אידיאלית למין של הזוחל שאתה מתכנן לגדל אז זה בסדר, כלל מפתח זה פשוט למדוד ולדאוג שהטמפרטורה תהייה אופטימלית ויציבה בחדר/בית

בגלל שאני מגדל בבית אני באופן אישי מעדיף להשתמש בחימום עם טרמוסטט שמכבה אותו שהוא מגיע לשיא שאני צריך ונדלק שיורד מתחת לטמפרטורה האופטימלית ככה אני ללא דאגות יכול להפעיל מזגן בחדר בידיעה שהזוחל שלי ממשיך לקבל בבית הגידול שלו את הטמפרטורה שהוא צריך.