פורום תוכיפדיה
קוקטיילים חדשים שמפחדים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטיילים חדשים שמפחדים (/showthread.php?tid=2929)

עמודים: 1 2

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - תהילה - 08-01-2021

תודה רבה! מאד עזרו לי התשובות והמאמרים, והם באמת התרגלו יותר!
קנינו להם כלוב A10+ והוספנו לו עוד מקל והם ממש נהנים בפנים.
הצלחתי לגרום להם לעלות לי על הכתף כשהם ביחד וככה הם פחות מפחדים, הם שיחקו על השולחן קצת והסתובבו ביחד.
הם מפחדים שמפרידים ביניהם ככה זה נראה..
יש אבל כל מיני קטעים שהם מתחילים לנפנף בכנפיים ממש חזק לפעמים כשהם מעל או בתוך הכלוב והם נופלים בגלל זה.
מה זה אומר?

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - צבי דגן - 08-01-2021

• לא כדאי לאפשר להם להיות בגובה יותר מאשר גובה העיניים שלך.
  • לגבי הנפילות, זה מוזר, תצטרכי להראות סרטון.

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - ארי סמואל - 08-02-2021

1. הם גזורי נוצות תעופה?
2. למיטב ידיעתי הרבה פרופסורים וחוקרים כבר הפריכו את הטענה שאם התוכי יהיה מעלייך הוא ירגיש שהוא המנהיג.

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - צבי דגן - 08-02-2021

(08-02-2021, 06:07 AM)ארי סמואל כתב: למיטב ידיעתי הרבה פרופסורים וחוקרים כבר הפריכו את הטענה שאם התוכי יהיה מעלייך הוא ירגיש שהוא המנהיג.
ועדיין העובדות מראות שהשליטים ומה שנקרא ה"תוכי אלפא" תופסים את המקומות הגבוהים יותר בזמן ההכנות ללינת הלילה.
התופעה הזו ידוע גם אצל ציפורים אחרות, כמו הדרורים, הנחליאלים ועוד.

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - תהילה - 08-04-2021

בקשר לנפנוף בכנפיים, הם עושים את זה הרבה גם שהם בתוך הכלוב ולפעמים שאני מעבירה אותם למעל הכלוב..
נראה כאילו הם מתכוננים לתעופה ולכן הם מנפנפים חזק בכנפיים, ובגלל שהם לא יודעים לכוון עדיין אז לפעמים הם נופלים.
אני לא בעד גזירת נוצות כי לדעתי זה כמו לקחת להם את האצבעות שלהם ... והסיכון מופחת שהם יודעים לעוף ולכוון
אבל בקשר לזה אני לא מבינה מה הנפנוף הזה, זה נראה לפעמים כאילו משהו מבהיל אותם וניסיתי לבדוק כמה פעמים מה ועדיין לא הצלחתי להבין,
כי הם מנפנפים חזק ואחרי כמה דקות נרגעים.
אבל באופן כללי הם מאד התרגלו לבית, הם מזהים אותי וכבר ממש רוצים לבוא שאני שמה להם אצבע, עולים על הכתף ומאד נהיו חברותיים!

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - רוני - 08-04-2021

לפעמים הנפנוף הוא סתם סוג של שחרור מתחים, או שחרור השרירים.
גם תוכים שיכולים לעוף טוב לפעמים עומדים וסתם מנפנפים...
(לי יש תוכי שאינו גזור נוצות תעופה והרבה פעמים הוא סתם עומד על גג הכלוב ומנפנף בכנפיים, בעיקר אם לפני זה הוא היה סגור בכלוב)

(08-04-2021, 08:25 PM)תהילה כתב: בגלל שהם לא יודעים לכוון עדיין אז לפעמים הם נופלים.

מה זאת אומרת לא יודעים לכוון?? נוצות התעופה גזורות או לא? (וגם אם הם לא יודעים לכוון הם לא אמורים ליפול מהמקל, הייתי מבין אם היית אומרת שהם נתקעים בקירות וכדו' מכיון שהם לא יודעים לכוון, אבל נופלים מהמקל?? איך זה קשור לזה שהם לא יודעים לכוון...)

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - ארי סמואל - 08-05-2021

נפנוף כנפיים יכול להעיד על הרבה דברים, כדאי שתצלמי לנו סרטון בפעם הבאה שהוא עושה את זה כדי שנראה בדיוק במה מדובר.

RE: קוקטיילים חדשים שמפחדים - תהילה - 08-05-2021

(08-04-2021, 10:39 PM)רוני כתב: לפעמים הנפנוף הוא סתם סוג של שחרור מתחים, או שחרור השרירים.
גם תוכים שיכולים לעוף טוב לפעמים עומדים וסתם מנפנפים...
(לי יש תוכי שאינו גזור נוצות תעופה והרבה פעמים הוא סתם עומד על גג הכלוב ומנפנף בכנפיים, בעיקר אם לפני זה הוא היה סגור בכלוב)

(08-04-2021, 08:25 PM)תהילה כתב: בגלל שהם לא יודעים לכוון עדיין אז לפעמים הם נופלים.

מה זאת אומרת לא יודעים לכוון?? נוצות התעופה גזורות או לא? (וגם אם הם לא יודעים לכוון הם לא אמורים ליפול מהמקל, הייתי מבין אם היית אומרת שהם נתקעים בקירות וכדו' מכיון שהם לא יודעים לכוון, אבל נופלים מהמקל?? איך זה קשור לזה שהם לא יודעים לכוון...) 
לא נופלים מהמקל במשמעות של נפילה ממש,  הם מנפנפים חזק ולכן הם מתרוממים לתעופה בגלל זה, ובגלל שהם עדיין קטנים ולא יודעים לעוף טוב הם נתקעים או נופלים על הרצפה.