פורום תוכיפדיה
מיקום תיבת קינון בכלוב - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: מיקום תיבת קינון בכלוב (/showthread.php?tid=2924)

מיקום תיבת קינון בכלוב - dorx98 - 07-24-2021

שלום,
קניתי שלשום כלוב חדש לאור התרחבות המשפחה בעל גובה של 90 סמ, כאשר הקודם היה 50סמ

רציתי לשאול היכן צריך למקם את תיבת הקינון?
בחלק העליון או התחתון של הכלוב?

תודה ושבת שלום

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - צבי דגן - 07-24-2021

קודם כול, טוב תעשה אם תראה תמונה.
כשמדברים על גודל הכלוב, חשוב יותר שיהיה רחב (מימין לשמאל) מאשר - גבוה וזאת כדי לאפשר לתוכים לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל תוך כדי מספר רב, ככל האפשר, של תנועות בכנפיים.
בכל מקרה, את תיבת הקינון צריך להתקין במקום הגבוה ביותר בכלוב, כך הזוג ירגיש בטוח יותר.

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - dorx98 - 07-25-2021

(07-24-2021, 11:07 AM)צבי דגן כתב: קודם כול, טוב תעשה אם תראה תמונה.
כשמדברים על גודל הכלוב, חשוב יותר שיהיה רחב (מימין לשמאל) מאשר - גבוה וזאת כדי לאפשר לתוכים לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל תוך כדי מספר רב, ככל האפשר, של תנועות בכנפיים.
בכל מקרה, את תיבת הקינון צריך להתקין במקום הגבוה ביותר בכלוב, כך הזוג ירגיש בטוח יותר.
היי צבי,
מדובר ב- 90*77*47 

[Image: 0NjlKc0.jpg]
http://www.up2me.co.il/v.php?file=83327349.jpeg

שאלת נוספת,
האם קיים הבדל בין תיבת קינון אנכית לאופקית? או שניתן לקנות את שתי הסוגים עבור אוסטרליים?
אופקית הכוונה לכזאת -

[Image: xMTGpmB.jpg]
https://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMlgxMDAy/z/TT4AAOSwYhdbCRf6/$_3.JPG?set_id=2

תודה!

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - צבי דגן - 07-25-2021

לגבי הכלוב, אם היית מתייעץ איתי לפני הקנייה לא הייתי ממליץ לך את הכלוב הזה.
בכל מקרה, צריך לשנות את המקום של מוטות העמידה 0 במקום לאורך הכלוב, שים אותם לרוחב הכלוב באופן שהתוכים יוכלו לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל.
בעניין תיבת הקינון, התוכונים מעדיפים תיבות ארוכות סטנדרטיות, במידות: 14x14x18 או  12x12x16.5 
אבל גם בתיבה שהצגת, הם עשויים לקנן.

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - dorx98 - 07-25-2021

(07-25-2021, 09:15 AM)צבי דגן כתב: לגבי הכלוב, אם היית מתייעץ איתי לפני הקנייה לא הייתי ממליץ לך את הכלוב הזה.
בכל מקרה, צריך לשנות את המקום של מוטות העמידה 0 במקום לאורך הכלוב, שים אותם לרוחב הכלוב באופן שהתוכים יוכלו לעוף מהמוט שבצד ימין אל המוט שבצד שמאל.
בעניין תיבת הקינון, התוכונים מעדיפים תיבות ארוכות סטנדרטיות, במידות: 14x14x18 או  12x12x16.5 
אבל גם בתיבה שהצגת, הם עשויים לקנן.

חחחח מתנצל, לא ידעתי שאתה מומחה גם בכלובים !
בכל זאת אשמח לשמוע מדוע אתה לא ממליץ חייכן
לגבי המוטות - בהחלט אעשה זאת.

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - צבי דגן - 07-25-2021

• ראשית הגיחוך שלך (חחחח...) לא ממש מוצא חן בעיני.
    לידיעתך - כן, אני יכול לייעץ לך בכול מה שקשור לתוכים ולממשק שלהם, כולל - הכלוב.
  • לא הייתי ממליץ על הכלוב הזה משום שהוא לא בנוי לנוחיות התוכים.
    לתוכים חשוב יותר שהכלוב יהיה ארוך (מימין לשמאל) ולא גבוה וזאת כדי שהתוכים בכלוב יוכלו לעוף לאורכו כדי לחזק את שרירי התעופה שלהם.
    מלבד זאת, למה צריך שיהיו כלי אוכל האחד מעל האחר וכך התוכי שלמעלה מפריש את הלשלשת שלו על התוכי שמתחתיו.
    ה"דלת" הגבוה מסוכן משום שהוא עלול להיות פתח לבריחת התוכים. לעומת זאת הפתח התחתון פחות מסוכן משום שכאשר אתה פותח אותו התוכים עפים למעלה ולכן יש פחות אפשרות לבריחה.
    לא ראיתי שיש שם פתח שמאפשר תלית תיבת קינון מבחוץ.
    גם המגירה לאיסוף הפסולת לא אידיאלית.

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - dorx98 - 07-26-2021

(07-25-2021, 08:31 PM)צבי דגן כתב:  
  • ראשית הגיחוך שלך (חחחח...) לא ממש מוצא חן בעיני.
    לידיעתך - כן, אני יכול לייעץ לך בכול מה שקשור לתוכים ולממשק שלהם, כולל - הכלוב.
  • לא הייתי ממליץ על הכלוב הזה משום שהוא לא בנוי לנוחיות התוכים.
    לתוכים חשוב יותר שהכלוב יהיה ארוך (מימין לשמאל) ולא גבוה וזאת כדי שהתוכים בכלוב יוכלו לעוף לאורכו כדי לחזק את שרירי התעופה שלהם.
    מלבד זאת, למה צריך שיהיו כלי אוכל האחד מעל האחר וכך התוכי שלמעלה מפריש את הלשלשת שלו על התוכי שמתחתיו.
    ה"דלת" הגבוה מסוכן משום שהוא עלול להיות פתח לבריחת התוכים. לעומת זאת הפתח התחתון פחות מסוכן משום שכאשר אתה פותח אותו התוכים עפים למעלה ולכן יש פחות אפשרות לבריחה.
    לא ראיתי שיש שם פתח שמאפשר תלית תיבת קינון מבחוץ.
    גם המגירה לאיסוף הפסולת לא אידיאלית.

היי צבי, בוקר טוב!
ראשית אגיד כי רצף האותיות ח' שרשמתי אינו מבטא גיחוך ואינו אישי, אין פה שום כוונה ללעג או להורדת רמת השיח.
אנחנו לא מכירים באופן אישי אבל אני בן אדם אופטימי וכמעט לרוב אצחק,
במקרה זה הכוונה הייתה יותר לפליאה מהידע הנרחב שלך בתחום,
שכמו כן מעולם לא התייעצתי איתך על כלובים, אך אני שמח לדעת זאת להבא.
לכן אני שוב מתנצל אם זה התפרש בצורה שלילית.

לגבי הנושא - בהחלט טענות חשובות ונכונות, חייב להודות שלא שמתי לב אליהם.
אין ספק שאהיה יותר חכם ובררן בקניית הכלוב הבא חייכן

שוב תודה על הכל והמשך שבוע מבורך

RE: מיקום תיבת קינון בכלוב - צבי דגן - 07-26-2021

ה"צחוק" שלך לא נראה לי הבעת אופטימיות אלא גיחוך ולגלוג, במיוחד כשקוראים את המשפט כולו, ציטוט: "חחחח מתנצל, לא ידעתי שאתה מומחה גם בכלובים !" זהו משפט ציני שאין לפרשו אחרת.
בכל מקרה, אני מקבל את ההבהרה וההתנצלות שלך.
בעניין הכלוב, עליך לזכור שליצרנים יש אינטרסים מסחריים ולא תמיד הם רואים את טובת התוכים לנגד עיניהם אלא יותר - את נוחיות המגדל גם אם זה בא על חשבון פגיעה בצרכים של התוכים.