פורום תוכיפדיה
קוקוטיל עם חשד לטפילים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: קוקוטיל עם חשד לטפילים (/showthread.php?tid=2917)

קוקוטיל עם חשד לטפילים - Romy15 - 07-18-2021

שלום
לפני חודשיים בערך קניתי תוכי קוקטיל לוטינו, הוא עכשיו בן שלושה וחצי ארבעה חודשים.
לפני כמה ימים מצאתי עליו מן חרק קטן ארוך מזכיר קצת זחל עם רגליים, ישר חיפשתי באינטרנט על טפילים אבל לא מצאתי אף טפיל שנראה ככה וחיפשתי על התוכי עוד כאלה ולא מצאתי לכן חשבתי שאולי זה סתם חרק בודד מבחוץ שנדבק על התוכי.
שלשום מצאתי עליו עוד שניים, בקושי אפשר לראות אותם על התוכי, במקרה הם היו על הכנף שלו אז הצלחתי להוציא אותם.
בקיצור חרשתי על כל האינטרנט אבל לא מצאתי אף טפיל שנראה ככה. מה זה יכול להיות? כדאי לי לקחת לווטרינר?
מצאתי עוד מהחרקים על התוכי, אצרף תמונה שניסיתי לצלם ואם אמצא עליו עוד אנסה לצלם דרך זכוכית מגדלת.
[Image: tgum3pI.jpg]
התוכי מצייץ, נראה מצוין, עף, חברותי, משחק אתנו, וחוץ מזה הכול תקין

RE: קוקוטיל עם חשד לטפילים - ipalgi - 07-18-2021

ציטוט:שלום
לפני חודשיים בערך קניתי תוכי קוקטיל לוטינו, הוא עכשיו בן שלושה וחצי ארבעה חודשים.
לפני כמה ימים מצאתי עליו מן חרק קטן ארוך מזכיר קצת זחל עם רגליים, ישר חיפשתי באינטרנט על טפילים אבל לא מצאתי אף טפיל שנראה ככה וחיפשתי על התוכי עוד כאלה ולא מצאתי לכן חשבתי שאולי זה סתם חרק בודד מבחוץ שנדבק על התוכי.
שלשום מצאתי עליו עוד שניים, בקושי אפשר לראות אותם על התוכי, במקרה הם היו על הכנף שלו אז הצלחתי להוציא אותם.
בקיצור חרשתי על כל האינטרנט אבל לא מצאתי אף טפיל שנראה ככה. מה זה יכול להיות? כדאי לי לקחת לווטרינר?
מצאתי עוד מהחרקים על התוכי, אצרף תמונה שניסיתי לצלם ואם אמצא עליו עוד אנסה לצלם דרך זכוכית מגדלת.
[Image: tgum3pI.jpg]
התוכי מצייץ, נראה מצוין, עף, חברותי, משחק אתנו, וחוץ מזה הכול תקין
תכנס לסמליל icon של גוגל
האות G במספר צבעים
תפתח את האפליקציה
מימין או משמאל למיקרופון יש מרובע שהוא למעשה מצלמה.
עם נייר דבק שקוף תנסה להדביק את הטפיל לtape
עכשיו צלם עם מצלמת הגוגל.
כמעט בוודאות המצלמה הזו תזהה את הטפיל ותגדיר אותו.
חזור אלי עם הצלחת/ וגם אם לא הצלחת.
לפי התמונה המטושטשת זה קרדית. אבל יש להגדיר אותו או לבא לוטרינר עם הטייפ עליו לכודות ה״קרדיות״

RE: קוקוטיל עם חשד לטפילים - Romy15 - 07-19-2021

מצאתי את הטפילים האלו לפני כמה ימים ומאז לא מצאתי עוד על התוכי… אם אמצא עוד אנסה לעשות את זה
בנוסף בדקתי עכשיו עוד קצת באינטרנט ולדעתי מדובר בכינים כוססות, קניתי את התוכי ממגדל פרטי, היו שם עוד הרבה תוכים מכל מיני זנים, אבל התוכי היה בפיקוח וטרינרי ומאז שקנינו אותו הוא בכלוב בתוך הבית כך שקשה לי להאמין שמדובר בקרדיות.

האם אתה חושב שבינתיים כדאי לי לקנות איבומק ולעשות את הטיפול?

RE: קוקוטיל עם חשד לטפילים - ipalgi - 07-19-2021

(07-19-2021, 08:06 AM)Romy15 כתב: מצאתי את הטפילים האלו לפני כמה ימים ומאז לא מצאתי עוד על התוכי… אם אמצא עוד אנסה לעשות את זה
בנוסף בדקתי עכשיו עוד קצת באינטרנט ולדעתי מדובר בכינים כוססות, קניתי את התוכי ממגדל פרטי, היו שם עוד הרבה תוכים מכל מיני זנים, אבל התוכי היה בפיקוח וטרינרי ומאז שקנינו אותו הוא בכלוב בתוך הבית כך שקשה לי להאמין שמדובר בקרדיות.

האם אתה חושב שבינתיים כדאי לי לקנות איבומק ולעשות את הטיפול?

לא מזיק
איוומק פעיל נגד טפילים פנימיים וחיצונים

RE: קוקוטיל עם חשד לטפילים - Romy15 - 07-19-2021

תודה רבה!
איפה אני יכולה לקנות והאם יש סוגים שונים?
מטפטפים טיפה אחת על העורף של התוכי ומעסים כמה שניות שיספג נכון?

RE: קוקוטיל עם חשד לטפילים - ipalgi - 07-19-2021

(07-19-2021, 09:31 AM)Romy15 כתב: תודה רבה!
איפה אני יכולה לקנות והאם יש סוגים שונים?
מטפטפים טיפה אחת על העורף של התוכי ומעסים כמה שניות שיספג נכון?

אצל ד"ר אילן פלגי
זכרון יעקב