פורום תוכיפדיה
אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון (/showthread.php?tid=2916)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - צבי דגן - 01-22-2023

(01-22-2023, 10:26 AM)shauliav2 כתב: למה לא ניתן לבנות אמון עם תוכי לא גזור?
ההפך הוא הנכון, אם התוכי מקשר בינך לבין גזירת הנוצות וחוסר היכולת שלו לעוף (בעצם נכה), זה עלול להפריע לבניית האמון והתוכי עלול לפתח נגדך שנאה.
הרבה יותר קל ומקובל יותר הוא לבנות אמון עם תוכי מחוברת שלא גזרו לו את הנוצות.

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - shauliav2 - 01-23-2023

(05-09-2021, 04:55 PM)mendy1212 כתב: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון (ציפורים לא רואים זכוכית) ולשבור מקור או את הגוף

(01-22-2023, 09:27 PM)צבי דגן כתב:
(01-22-2023, 10:26 AM)shauliav2 כתב: למה לא ניתן לבנות אמון עם תוכי לא גזור?
ההפך הוא הנכון, אם התוכי מקשר בינך לבין גזירת הנוצות וחוסר היכולת שלו לעוף (בעצם נכה), זה עלול להפריע לבניית האמון והתוכי עלול לפתח נגדך שנאה.
הרבה יותר קל ומקובל יותר הוא לבנות אמון עם תוכי מחוברת שלא גזרו לו את הנוצות.

הגיוני

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - בח"מ - 01-23-2023

למרות שאם גוזרים את הכנפי תעופה-
אפשר למצוא אותו על הקרקע,
כך יותר קל להחזירו הביתה-
מאשר אם הכנפי תעופה לא גזורות שאז הוא בגובה ולא תמיד הוא חוזר-
מה שכן רוב הסיכויים שהוא ממשיך לחיות ולהנות,
מה שאם לא מוצאים את מי שגזרו לו בקרקע אי אפשר לדעת מה איתו....
מנסיון, לנו עף תוכי שהכנפי תעופה אינם גזורות ואנו שומעים אותו-
מסתובב בסביבתינו ואף בנה קן עם עוד תוכי

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - צבי דגן - 01-23-2023

(01-23-2023, 01:02 PM)בח"מ כתב: כך יותר קל להחזירו הביתה-
בתנאי שהקדמת את החתול השכונתי או אץ העופות הדורסים.
בד"כ זה לא קורה, משום שהנוצות מתחילות להתחדש והוא כן מצליח לברוח או לעוף אל צמרות העצים וגגות הבתים.
מניסיון, לנו עף תוכי שהכנפי תעופה אינם גזורות ואנו שומעים אותו מסתובב בסביבתנו ואף בנה קן עם עוד תוכי.
לפחות נשאר בחיים ולא נטרף ע"י חתול או עוף דורס.

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - shauliav2 - 01-23-2023

(05-09-2021, 04:55 PM)mendy1212 כתב: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון (ציפורים לא רואים זכוכית) ולשבור מקור או את הגוף

(01-23-2023, 01:02 PM)בח"מ כתב: למרות שאם גוזרים את הכנפי תעופה-
אפשר למצוא אותו על הקרקע,
כך יותר קל להחזירו הביתה-
מה שכן רוב הסיכויים שהוא ממשיך לחיות ולהנות,
מה שאם לא מוצאים את מי שגזרו לו בקרקע אי אפשר לדעת מה איתו....
מנסיון, לנו עף תוכי שהכנפי תעופה אינם גזורות ואנו שומעים אותו-
מסתובב בסביבתינו ואף בנה קן עם עוד תוכי

שלי ברחה בפעם הראשונה לפני כחודשיים חצי שעה הוציאה לי את המיץ בחיפושים בסוף קלטנו אותה מסתובבת מעל הבית (לדעתי הייתה מבסוטית מהחופש ) קראתי לה והיא באה לעץ קרוב אליי עד שבאתי והורדתי אותה ממנו . לא גזרתי ברחה עוד פעם אבל נחתה על עץ ליד וענתה לקריאות שלי מצאתי אותה תוך כמה דקות . חושש כן אני חושש אבל מרגיש יותר בטוח שתחזור אליי עובד איתה כל הזמן על החזרה אליי ע"פ קריאה

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - צבי דגן - 01-23-2023

(01-23-2023, 01:26 PM)shauliav2 כתב: שלי ברחה בפעם הראשונה לפני כחודשיים חצי שעה הוציאה לי את המיץ בחיפושים בסוף קלטנו אותה מסתובבת מעל הבית (לדעתי הייתה מבסוטית מהחופש ) קראתי לה והיא באה לעץ קרוב אליי עד שבאתי והורדתי אותה ממנו.
לא גזרתי ברחה עוד פעם אבל נחתה על עץ ליד וענתה לקריאות שלי מצאתי אותה תוך כמה דקות .
חושש? כן אני חושש אבל מרגיש יותר בטוח שתחזור אליי עובד איתה כל הזמן על החזרה אליי ע"פ קריאה
תחשוב, מהן הסיבות לבריחה?
האם יש לזה קשר לאי גזירת נוצות התעופה, או שזה קשור יותר לחוסר האחריות שלך.
תמיד צריך לזכור, כאשר התוכי משוחרר בבית, יש לסגור את כל הפתחים.

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - shauliav2 - 01-24-2023

(01-23-2023, 01:31 PM)צבי דגן כתב:
(01-23-2023, 01:26 PM)shauliav2 כתב: שלי ברחה בפעם הראשונה לפני כחודשיים חצי שעה הוציאה לי את המיץ בחיפושים בסוף קלטנו אותה מסתובבת מעל הבית (לדעתי הייתה מבסוטית מהחופש ) קראתי לה והיא באה לעץ קרוב אליי עד שבאתי והורדתי אותה ממנו.
לא גזרתי ברחה עוד פעם אבל נחתה על עץ ליד וענתה לקריאות שלי מצאתי אותה תוך כמה דקות .
חושש? כן אני חושש אבל מרגיש יותר בטוח שתחזור אליי עובד איתה כל הזמן על החזרה אליי ע"פ קריאה
תחשוב, מהן הסיבות לבריחה?
האם יש לזה קשר לאי גזירת נוצות התעופה, או שזה קשור יותר לחוסר האחריות שלך.
תמיד צריך לזכור, כאשר התוכי משוחרר בבית, יש לסגור את כל הפתחים.

ברור לי שהיא לא ברחה בגלל שהיא לא גזורה (לכן אני לא גוזר לה) פשוט משוחררת בבית ותפסה הזדמנות לברוח מהדלת כשאשתי נכנסה. כן אנחנו יותר ערניים אבל אני בטוח שלא אוכל למנוע ב100% בריחה כי עדין חיים בבית והוא לא סגור הרמטית כל הזמן לכן עובד איתה כל הזמן על לחזור ע"פ קריאה

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - רוני - 01-24-2023

לא הבנתי, אתה לא גוזר נוצות תעופה מכיון שאתה בטוח שהסיבה לבריחה היא אי גזירת נוצות???

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - shauliav2 - 01-24-2023

(01-24-2023, 11:36 AM)רוני כתב: לא הבנתי, אתה לא גוזר נוצות תעופה מכיון שאתה בטוח שהסיבה לבריחה היא אי גזירת נוצות???

לא, אבהיר את כוונתי לא גוזר נוצות תעופה כי אני חושב שאין לזה קשר לבריחה. היא הייתה בורחת גם אם הייתה גזורה . אני מאמין שאימון לחזרה לקריאה כן יכול לעזור לי אם היא תברח שוב בעתיד

RE: אני מעדיף לגזור כי התוכי יכול להיבהל ולהיתקע בחלון - רוני - 01-24-2023

מניסיון שלי האימון ל''תעופה חופשית'' הוא הפתרון הכי טוב ואולי הוא גם הפתרון היחיד...
אני יוצא עם התוכי שלי החוצה ( מאומן לתעופה חופשית) ואין לי חשש שיברח...