פורום תוכיפדיה
מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? (/showthread.php?tid=2908)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-31-2021

עשיתי ועושה מה שאמרת לי יש לי הכל בבית 
הפצע נראה הרבה יותר טוב מאתמול 
הוא התחיל לאכול ושוב אחת הרגלים שלו כנראה עם שבר או משהו הוא לא משתמש בה והיא כזו מאוד מאוד חלשה 
אבל הוא קופץ הוא זז ובנוסף עף שמתי לו עכשיו פולדין הוא אוכל דוחן מזרק הוא מסרב 
אני מקווה מאוד שהוא יהיה טוב ויחלים

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-31-2021

• שמחתי לשמוע שיש שיפור במצב בריאותו של התוכי.
  • בעניין הרגל, אכן יתכן שאחד התוכים הבוגרים נשך אותו ושבר לו את העצם.
    בעניין הזה אין לי מה להציע לך אלא לפנות לווטרינר.
  • אפשרות נוספת היא, ובתנאי שאתה יודע איפה בדיוק נמצא השבר, לקבע את הרגל ולאפשר לשבר להתאחות.

אין לי מושג איפה נמצא השבר אבל הסימן שהוא אוכל וזז ואפילו עף היא הדבר הטוב ביותר לעומת מה שהוא היה אתמול 

בנוסף יש לי בעיה אחרת התוכי שלי כנראה ולא רוצה להיות גמול ומעדיף לאכול אולי 2 3 CC מהמזרק וזהו מספיק לו שמתי לו קערה עם מלא דוחן הוא פשוט קופץ ללמעלה של הקופסא ועף לי לכתף הוא מסרב להיות כלוב הוא מתחיל להשתגע הוא רוצה להיות כל הזמן לידי ברגע שאני מוציא אותו לחדר (הוא לא גזור כנפיים) הוא עולה לכתף או על היד שלי וזהו כאילו נתתי לו כדור הרגעה והוא נרגע אבל אם הוא בכלוב הוא משתגע מתחיל לרות ימינה מתחיל לרות שמאלה אבל מצד שני הוא לא גזול כנפיים שרגע שאני לא שם לב הוא פורס כנפיים והולך מה אני עושה ? סימן קריאה

הדוחן, כרגע, קשה מידי עבורו.
שים לו מעט סלט ירקות, ביצה קשה שהם רכים יותר.
גם אם לא יאכל, תמשיך להציע לו עד שיאכל.
זה טוב שהוא רוצה להיות איתך, למגדלים רבים יש בעיה הפוכה - התוכי לא מעוניין בהם ולכן אתה צריך להיות מרוצה.
רק, שהוא משוחרר, תדאג שכל פתחי הבית יהיו סגורים.

אוטקי אני אמשיך להציע לו למרות שאיך שהוא שומע אותי או רואה אותי שום דבר לא מעניין אותו מלבד שאני יגה בו או יקח אותו וילטף אותו ממש שום דבר 
אני בא להביא לו חסה הוא עולה על החסה הוא בא אלי ליד מקרה מוזר אז אני שם אותו בכלוב אני שם לו שם הכל מלפפון חסה פטרוזיליה רק שיגע בזה מקווה שזה יעבוד   חיוך גדול

חשוב שתיגע בו ותלטף אותו ויחד עם זאת, תכין לו סלט של פיסות קטנות של ירקות.
אפשר לגרד את הירקות בעזרת פומפייה.

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 08-01-2021

זה פשוט לא עובד אחי התוכי מסרב להיות בכלוב ומשתגע ומסרב להכיר את האוכל החדש נסיתי אגס נסיתי מלפפון נסיתי פומביה של הריצפה שדל הכלוב מלאה באוכל מכל הסוגים ומכל המינים 
יש אפילו מספר קופסאות שאני מכניס ואתו לתוכם הוא לא מסתכל עליהם בכלל הוא יוצא החוצה קופץ החוצה מהקופסא כאילו אין תקשורת ולגבי הדייסה הוא אוכל ממש מעט מהדייסה ופשוט עף לי למעלה ואני עולה כל כסא ומוריד אותו מנסה שוב לתת דיסה אוכל קצת ושוב עף למעלה 
אני רוצה לגזור לו את הכנפיים אני פשוט לא מצליח אויל בגזירת כנפיים הוא יהיה פחלות פעלתן ופחות מחורפן כי בצורה הזאת אני לא רואה אותו מנסה להכיר דברים חדשים נראה גם שהוא סובל בתוך הכלוב ואני לא יכול להיות עם חדר סגור כל הזמן מחשש שהוא יברח אשמח לעזרה ממך מה אני עושה עם המצב הזה כי אני קצת חסר אונים איתו

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 08-01-2021

• חבל שאתה חסר סבלנות, אני מציע לך שלא תתייאש כל כך מהר ותמשיך להתעקש.
    אצל כולם זה עבד, אין שום סיבה שאצלך - לא יעבוד.
  • אם, לפי דבריך, הוא אוכל כל כך מעט, אז ממה בדיוק הוא מתקיים?
  • גזירת נוצות התעופה רק יחמיר את המצב.
    אולי תראה בהתחלה שהוא כאילו רגוע יותר (בגלל חוסר הביטחון שיהיה לו בעקבות גזירת נוצות התעופה), אבל במשך הזמן הוא יהיה עצבני ותוקפן, ירבה לנשוך ולא יהיה נחמד וידידותי.
  • אני מצטער שאתה מגיע למסקנות האלה.
    ואם אין לך אפשרות אחרת, כפי שאתה טוען, אולי תחליט שאין ביכולתך לגדל תוכי.

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 08-01-2021

אני צריך להסריט לך סרטון שתראה איך הוא מתנהג 
זה הקטע שהוא מסתפק ב1-2 CC וזהו הוא הולך לישון 
לעומת זאת התוכון הפצוע שהוא היה השני בתור לעומת אח שלו שנמצא אצלי 
הוא אוכל דוחן אוכל פירות אוכל ירקות שותה מים 
האח שלו פשוט נכנס ל''התקף'' ''סטרס'' בכוונה אני שם את זה כי אני לא יודע איך להגדיר את המצב שהוא נכנס אליו כאשר הוא נמצא בתוך הכלוב 
אבל מצד שני כאשר הוא אצלי ביד הוא סבבה הוא רגוע טוב לו אבל שוב לא מוכן להכיר דברים אחרים מזונות אחרים גם כשאני בא לתת לו ביד 
אותו מעניין השקית ניילון שנמצא מעל הארון שלו או השיער של אחותי או השרשרת של אחותי או הצמיג שלה בזה הוא מתעסק את זה הוא נושך 
אבל חסה או אגס מגורד או פטרוזיליה או דחון או מה לא נתתי לו היום על זה הוא פשוט עולה זה נראה בעיניו כמו עוד ענף שעולים אליו בדרך לעלות עלי או על אחותי 
והמזרק מספיק לו 1-2 CC והופ הוא עולה למעלה וזהו אני צריך לתפס על כיסא להוריד ואתו משם 
הוא לא היה ככה הוא היה מאוד מאוד רגוע הוא היה אוכל לפחות 1-1.5 מזרק לכל ארוחה 
איך אני מביא אותו לאיזון ?

אני שם אותו ביד הוא קופץ לי על הראש גם שאני מוריד אותו ובא לתת לו לאכול דייסה כאילו אני מרגיש שהתוכי הזה רוצה רק לשחק ורק שיגעו בו אוכל דייסה כבר לא מעניינים אותו ואני מצד אחד שמח אבל בלי אוכל בלי מים הוא אני לא יודע איך יחזיק מעמד אני מנסה כי אין לי ממש ברירה אבל איך אני מביא ואתו למצב שהוא מאוזן שגם יהיה חבר שלי וגם יאכל והתקיים

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 08-01-2021

כנראה שיש לך תוכי היפראקטיבי, תנסה לזרום איתו.
בכל מקרה, הוא צריך לאכול ואני מבין את הדאגה שלך.
תשאיר לו מגוון של מזונות שכולל גם כופתיות, אני מניח שכשיהיה רעב הוא יאכל.