פורום תוכיפדיה
מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? (/showthread.php?tid=2908)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-16-2021

אני הזמנתי את זה מאניפט וגם ציינתי בפניהם שקיבלתי את זה גם עם תאריך כזה אמרו לי שאין להם מה לעשות מה אתה מציע לי לעשות להמשיך להאכיל או לזרוק את זה ולקנות דייסה אחרת חדשה ?אם כן איזה דייסה הכי טובה ?
ואני שם את הקופסא במקרר ככה אמרו לי לעשות וכשאני מכין לו את האוכל אני מוציא אותה מהמקרר ומכין כמובן שטמפ של האוכל הוא 40-41 מעלות כמו שכותב

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-16-2021

• כשאומרים "דייסה" מתכוונים למוצר הסופי שהתוכי אוכל.
    אם אתה מתכוון לאבקה שאתה קונה תמשמש במושגים האלה" "אבקת דייסה", "פורמולה" וכדומה, כדי שתהיה לנו שפה משותפת ולא נתבלבל.
  • לגבי שאלתך, אם לקנות אבקה חדשה, הייתי אומר שזה תלוי בעומק הכיס שלך, אם לא חבל לך לזרוק את הכסף שכבר הוצאת - תחליף ולו רק כדי להיות שקט.
    ועם זאת, מכיוון שעדיין האבקה נמצאת בתוקף, אתה יכול להמשיך להכין דייסה ולהאכיל את הגוזל.
  • טוב מאוד שאתה מחזיק את הקופסה עם האבקה במקרר, כך היא נשמרת טוב יותר ומאריכה את תאריך התפוגה.
    אני מניח שהמוכר אמר לך את זה משום שהוא ידע שהתוקף עומד לפוג.

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-16-2021

לא הוא לא אמר לי כלום הוא אמר לי את זה לאחר שפניתי אליהם ואמרתי להם איך אתם מוכרים לי דבר כזה אמרו לי שהספק בלה בלה בלה בקיצור אמרו לי אין לנו מה להגיד לך לגבי קנייה מהחנות הזאת הן לתוכים והן לכלב והן לדגים שאני מגדל אני לא ארכוש מהם יותר כלום ואני מהתשובה שלך לקנייה חדשה אני אדם מאמין אומנם לא חובש כיפה אבל מאמין וכתוב בתורה ''לפני שאתה אוכל תתן אוכל לבעל חיים שאותו אתה מגדל '' ולפני שאני מכין לעצמי כוס קפה או אוכל משהו אני ישר מאכיל את התוכים שיש לי בחצר את התוכונים ומאכיל את הדגים ונותן אוכל ומים לכלב שלי אחר כך אני יושב שותה את הכוס קפה שלי בנחת אז אין לי בעיה לרכוש לו דייסה חדשה יש דייסה שאתה ממליץ עליה אני ירכוש אותה ביום ראשון?  מסמִיק

ו

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-16-2021

אתה נוהג כפי שצריך לנהוג.
החלטתך נכונה.
אין לי העדפה של פורמולה מסוימת, כולם מכילים את המרכיבים שהגוזלים זקוקים להם.
קיימות שתי חברות מפורסמות והן: "נוטריבירד",  "ורסלה לגה".

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-17-2021

יש דגם מסויום שאתה יכול להגיד לי לקנות ?
הי מה קורה רציתי לעלות בפניך משהו בשעה 12 נתתי לו לאכול והוא לא רוצה עוד ראיתי שזפק מלא הוא עשה ציוצים כאלה וזהו עכשיו השעה 1 וחצי ראיתי את הבטן ריק שוב ונתתי לו לאכול הוא אכל האם דברים כאלה קורים ? 

ועוד משהו שרציתי לעלות פניך אני מנקה לו את האוכל שנוזל עליו אחרי האכלה והוא לא ממש אוהב את זה מקודם שניקתי לו הוא ממש צעק עלי אם תשים לב יש קצת כאלה של אוכל שעם מים ונייר שאני לא מצליח להוריד מה אתה מציע לי לעשות ? בגדול אני מנקה לו כל האכלה   מְנוּמנָם
ושאלת השאלות האם הוא גדל ?<
[Image: NaAaear.jpg]
https://f2h.io/mjwnupgi4tbc

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-17-2021

• אמרתי לך כבר לעיל: "אין לי העדפה של פורמולה מסוימת" משום "שכולם מכילים את המרכיבים שהגוזלים זקוקים להם".
    לכן פחות חשוב איזה מותג תקנה ויותר חשוב שיהיה לו תוקף ארוך ככל האפשר.
    תמיד תבדוק את תאריך התוקף של אבקת הדייסה.
  • לא בודקים אם הבטן ריקה אלא בודקים אם הזפק ריק.
    אסור להאכיל כל עוד הזפק לא התרוקן לגמרי.
  • לא מנקים בסוף הארוחה אלא - לאחר כל האכלה = כל פעם שאתה מבחין שהגוזל שלך התלכלך, תנקה אותו בעזרת מטלית ומים.
    אל תשתמש במטליות לחות מוכנות, מכיוון שאנחנו לא יודעים מה הן מכילות.
  • אל תתרגש מהצרחות שלו, חשוב מאוד שיהיה נקי ולא רק בגלל העניין האסטטי אלא גם בגלל הנושא הבריאותי.

אוקי אז ללכת לפי שהזפק רייק אז במקרה הזה הוא באמת היה ריק למרות שהוא היה מלא לפני כשעה וחצי 
וסבבה אני יקח מטטלית וינקה אותו וסבבה לגמרי

רק לפי הזפק.
ואם אתה לא בטוח, עדיף להמתין עוד כחצי שעה ויותר, ובלבד שלא תאכיל כאשר עדיין יש מזון בזפק.
שים לב שטמפרטורת הדייסה תהיה מדויקת, כי אם היא תהיה קרה מידי, הגוזל יתקשה להוריד את המזון לקיבה.
ואם הדייסה תהיה חמה מידי, הגוזל עלול לקבל כווייה.
ואם תיווצר שם פטרייה ואז תצטרך להשתמש בניסטטין.
[Image: 2J0zrIA.jpg]
אם יש בעיות בעיכול, או שיש איחור גדול בהתרוקנות הזפק, אפשר להשתמש בתה קמומיל, כדי לזרז את מעבר הדייסה לכיוון המשך מערכת העיכול.
[Image: fQRHdtI.jpg]

אתה אומר לחכות שהזפק תתרוקן ואני כל היום מולו והוא מולי ואני שם לב שהיא עדיין לא ריקה עד הסוף נשאר שם מעט והוא מתחיל לאכול או יותר נכון לשחק עם החרא של עצמו אז מצד אחד אני מקשיב לך ועושה מה שאתה אומר לי אבל מצד שני התוכי מראה סימנים של אני רעב ואוכל את החרא של עצמו מה שאומר לי במילים אחרות תן לי אוכל אבל שוב אני עדיין לא יודע אם זה ה זמן המתאים

הטמפרטורה של הדייסה ממש לפי הספר

[Image: FTcQp77.jpg]
https://f2h.io/pqkr9qgl0rl9 
שים לב נשאר שם קצת זה לא ריק עד הסוף והוא עושה סימנים של אני רעב

אולי יש אי הבנה מסוימת, בא נעשה סדר.
נניח שהאכלת בבוקר והזפק התמלא ואז הפסקת להאכיל ובשעת הצהרים אתה רוצה להאכיל שוב.
אתה בודק את הזפק ומתברר לך שעדיין יש בו שארית אוכל מהבוקר.
במצב הזה, הגוזל לא אמור לבקש אוכל משום שהוא חש שיש לו אוכל בזפק, אל תאכיל גם אם נדמה לך שהגוזל מבקש לאכול.
אם לפי לוח הזמנים הגיע כבר שעת ההאכלה ועדיין יש מזון בזפק, תן לו תה קמומיל, כדי לעזור לגוזל להוריד את הדייסה לכיוון המשך מערכת העיכול.
בדיקת הזפק נעשית ע"י מישוש ולא ע"י חוש הראייה שלך.