פורום תוכיפדיה
מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? (/showthread.php?tid=2908)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-14-2021

תודה רבה לך על העזרה והסרטונים וראיתי באחד המאמרים ששלחת שאפשר גם להאכיל אותו בלילה האם זה נכון ועד כמה זה בסדר ?

הזפק היתה חצי ריק ועשיתי לו כמו ציוצים כאלה והוא התחיל לצעוק כזה ולעשות עם הנכפיים הבאתי לו את האצבע שלי והוא עשה ממש כמו שאתה מתאר למעלה עם כנפיים ועם הגרון מהר הלכתי להכין לו אוכל ממש כמו המאמרים שאמרת הכנתי את הדיסה טמפרטורה של 40.5 מעלות הוא אכל הזפק התמלא חזרה אולי חצי מזרק משהו כזה ולקחתי את הזמן ונסיתי שוב והוא לא עשה יותר עם הגרון הנחתי לו שוב פעם לקחתי את הזמן ובאתי לתת לו שוב והוא דחה אותי נסיתי שוב ממש לא בכוח פשוט לא רוצה להשאיר אותו רעב והוא דחה אותי שוב הלך לפינה והלך לישון ממש כמו תינוק הטמפרוטרה שהוא נמצא בקן היא 31.3 לחות 65 
וממש איך שאני מקליד הוא ציצץ כזה עם עיניים עצומות מה אומרים הסמנים האלה ? שוב אני כל הזמן לידו כל הזמן מולו כל היום ומסתכל עליו והוא מסתכל עלי הוא עולה לי מיוזמתו על היד אבל יש לו לפעמיים כשאני בא עם היד הוא קצת פוחד אז אני לא מנסה שוב אבל הוא מסתכל עלי אני מאוד הייית רוצה ללמוד את הסימנים האלה מה הם אומרים בכל זאת אני חדש עם מלא מלא מלא סבלנות ואכפתיות  מסמִיק

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-14-2021

(07-14-2021, 03:26 PM)haimon1 כתב: תודה רבה לך על העזרה והסרטונים וראיתי באחד המאמרים ששלחת שאפשר גם להאכיל אותו בלילה האם זה נכון ועד כמה זה בסדר ?
בימים הראשונים לחייו, צריך להאכיל כל מספר שעות, גם בלילה.
למשל: עד גיל 4-5 ימים צריך להאכיל כל שעתיי, ומגיל 5-7 ימים צריך להאכיל כל שלוש שעות וכך הלאה, משך הזמן בין הארוחות מתארך עד שמגיעים לגיל שבועיים/שלושה ואז מאכילים ארבע פעמים ביום (בשעות 7:00, 12:00, 15:00, 23:00).
בן כמה הגוזל שלך?

אם הוא מסרב לאכול, בד"כ זה בגלל שהוא שבע (לא תמיד).
במקרה כזה, אתה צריך לאפשר לו להוריד את המזון מהזפק אל המעיים.
אסור להאכיל כל עוד יש מזון בזפק, מחשש שהמזון הישן יחמיץ (יתקלקל) וזה עלול לגרום למות הגוזל.
תמיד, לפני ההאכלה, תבדוק שאכן הזפק ריק.
הלחות המומלצת באומנת היא בין 50% - 70% לחות, נשיג זאת על ידי כלי עם מים בתוך האומנת.
בימיו הראשונים, הגוזל צריך יותר לחות, ככל שיתבגר נוריד את אחוזי הלחות מעט ע"י הקטנת כלי המים בתוך האומנת.
איך אתה מודד את הלחות?

הוגזל שלי שאני לקחתי  הוא בקע ביום ראשון ב27/6/2021 בן 18-16 יום

יש מד חום ולחות ביחד דיגיטאלי שכמובן הכנתי את כל הציוד לפני שהיו בכלל גוזלים ושנותן תוצאה גם לגבי החום בתוך הכלי וגם לחות בתוך הכלי 
כמובן יש לי מלאי של מזרקים אני לא מנקה מזרק מזרק שהשתמשתי הולך ישירות לפח הזבל לא לוקח סיכון ומוכבן כל הכלי שלו נקייי מאוד אין שאריות של אוכל או צואה

זפק שלו מלא אני רואה את זה אפילו יותר ממה שהיה בתמונה אני אחכה בסלבנות שזה יהיה ריק לחלוטיין כמו שאמרת שלא יהיה מצב שיהיה אוכל מקולקל שם 
והוא מתמתח ומתגרד כזה הוא לוקח את הרגל ממש לאחורה ועם הכנף כזה הוא עושה ופתאום הוא יושן קם זז הוא כל הזמן מולי אני מסתכל על התתנהגות שלו ומנסה ללמוד מזה

הטמפרטורה צריכה להיות 33-34 מעלות צלזיוס.
בזמן שרוב הגוף כבר מנוצה צריך להוריד את הטמפרטורה ל- 30-32 מעלות
כשהנוצות מכסות גם את הראש הכנפיים והחזה באופן כמעט מלא או מלא, מורידים שוב את הטמפרטורה ל- 27-28 מעלות
והלוחות תהיה בין 50% - 70%, תוכל להשיג את הלחות הזו על ידי כלי מאוד רחב (מעין מגש) עם מים בתוך האומנת.
שעות ההאכלה, כפי שציינתי לעיל: בשעות 7:00, 12:00, 15:00, 23:00.

[Image: W0O3HRs.jpg][Image: r0yTrWa.jpg]
https://f2h.io/f4jgcapakkkx
https://f2h.io/ddz80sd2sdt2

תפסתי אותו מתגרד

אין לזה משמעות.
(אין צורך להראות פעמיים את אותה התמונה)

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - haimon1 - 07-15-2021

הי מה שלומך רציתי לשאול במהלך הלילה הוא זז וכשבאתי לפתוח את המכסה הוא התחיל לצעוק עליי צעקות שסגרתי את המכסה 
רציתי לשאול האם מותר לי להאכיל אותו בשעה מאוחרת ראיתי שהזפק ממש ריק אבל ב-6 וחצי בבוקר וב-11 הוא אכל יחסית הרבה והזפק מלא הוא כבר לא דרש עוד אכל לפחות לפחות 6CC 7 גמר מזרק בוודאות ואכל ממש מעט לאחר שסיים מזרק שלם וכבר די לא רצה למדתי להכיר אותו ואת התנועות של מתי הוא רוצה לאכול מתי הוא לא רוצה לאכול מתי זקף הזפק ריק מתי מלא רק רציתי לשאול קצת נוזל לי דיסה לעבר הגרון שלו אני יכול לנקות עם נייר ומים או מגבון איך אני מנקה את זה ? 
ורציתי לדעת איך אני מתחבר אליו ?

RE: מהו הזמן המתאים להתחיל להאכיל גוזל של תוכון? - צבי דגן - 07-15-2021

אתה יכול להאכיל בכל שעה שתרצה ובלבד שהזפק ריק לגמרי.
תמשש את הזפק ותלמד להבחין אם יש בו מזון או שהוא ממש ריק.
אם אתה לא בטוח, עדיף להמתין עוד קצת עד שתהיה בטוח שהזפק התרוקן לגמרי.
חייבים לנגב את שאריות המזון מגופו של הגוזל (כולל - מהמקור) בעזרת נייר מטבח רטוב במי ברז (אפשר לחמם מעט את המים).
אל תשתמש במגבונים לחים משום שאתה לא יודע באיזה חומר הם ספוגים.