פורום תוכיפדיה
מחירון תרנגולת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: דוגרי קרקע (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- אשכול: מחירון תרנגולת (/showthread.php?tid=2868)

עמודים: 1 2 3

RE: מחירון תרנגולת - ארי סמואל - 06-28-2021

לפני אלפי שנים בן האדם החל להתערב ברבייה של בעלי החיים (גם תרנגולות) ומכמה סוגי תרנגולות בודדים בן האדם יצר מאות סוגים שונים בעזרת הכלאות ובעצם דרך ברירה מלאכותית.
חלקם גודלו לנוי, חלקם לביצים וחלקם לבשר, יש גם תרנגולים שגודלו לקרבות ואפשר לראות שמבנה הגוף שלהם הוא צר וארוך עם רגליים ארוכות וחזקות שמתאימות לקרבות.

RE: מחירון תרנגולת - צבי דגן - 06-28-2021

למתעניינים אנסה להרחיב מעט ולהסביר את הנושא באופן מקיף יותר.
  • בדיוק כפי שיצרו זנים וגזעים של כלבים, חתולים, פרות כבשים וגם ירקות ופרות.
    הדברים נעשו באמצעות השבחה ע"י הברירה המלאכותית טיפוח הזן, כשמדובר בחקלאות מתכוונים ליצירת זני צמחים או גזעי בעלי חיים בעלי תכונות רצויות.
  • וגם באמצעות הנדסה גנטית שהיא תהליך של שינוי גנים ביצורים חיים באופן מלאכותי על ידי האדם ובכך שינוי תכונותיהם.
    ההנדסה הגנטית מתמקדת בעיקר בהשבחה של גידולים חקלאיים, אך היא רלוונטית גם ביחס לבעלי חיים וגם לבני אדם.
    לאחר שהוכיחו שהדנ"א הוא החומר התורשתי והקוד הגנטי הוא אוניברסלי, היה ברור לחוקרים שישנה אפשרות להעביר גנים מאורגניזם אחד אל אורגניזם שני ועל ידי כך לשנות את תכונותיו של האורגניזם "מושתל הגנים" ואת תכונות הצאצאים אחריו.
  • ויש גם את עניין הכלאות בין הזנים או הגזעים השונים.
    הרבייה הזוויגית (שילוב הגנים של הזכר והנקבה-הזדווגות) של בעלי חיים עם תכונות שונות כדי לנסות לקבל את הטוב משניהם.
    בחקלאות המודרנית הזנים הם לרוב בעלי שונות גנטית נמוכה (צמחים מורבים במקרים רבים ברבייה אל-זוויגית. לאחר הכלאות יש צורך בברירה של התוצרים כדי לבדוק מי מהם קיבלו את התכונות הרצויות. אם כי יש גם שימוש ישיר בהכלאה).
  • מדע השבחת זנים וגזעים
    אפשר להבין את המושג "השבחת זנים" אם נבין את התאוריה של צ'ארלס דרווין בספרו המפורסם "מוצא המינים".
    דרווין טען כי במאבק האבולוציוני המתמשך על הקיום, רק זנים והמינים המצליחים להסתגל, באמצעות שינויים קטנים ומועילים בתכונותיהם – שורדים.
    בדומה לכך, מדע השבחת הזנים זהו למעשה תהליך של שינוי תכונות של בעלי-חיים על מנת לייצר תכונות רצויות לאדם, ולשפר אותם, מעין אבולוציה בזעיר אנפין. רק שכאן, השבחת זנים היא לצורכי האדם והאדם מתערב בתהליך האבולוציוני והוא מברר לעצמו את התכונות הרצויות לו.

RE: מחירון תרנגולת - ישי - 06-28-2021

תודה יש לי מארנס?

אין לי לגבאר?

אין לך לגבאר.
הן מטילות ביצים?
אם כן, תדע מהר מאוד אם יש לך מארנס או לגבאר:
המארנס מטילות ביצים בצבע חום שוקולד כהה והלגבאר מטילות ביצים בצבע ירקרק-כחלחל.

יכול להיות שיש לך לגבאר אחת ופלימות רוק מעורב עם לגבאר.

התרנגולות רק בנות חודשים

כשקניתי אמרו לי שיש לי בלדי גזעי זה נכון?

מי שמכר לך אותן לא יודע מה הוא אומר או שהוא שיקר לך.
אין "בלאדי גזעי", בלאדי הן תרנגולות מעורבות שלא ניתן לדעת את התכונות שלהן מראש.

תודה. אולי התבלבל עם סוג אחר