פורום תוכיפדיה
נשירת קשקשים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: נשירת קשקשים (/showthread.php?tid=2786)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: נשירת קשקשים - צבי דגן - 06-04-2021

אני מזכיר לך שוב, לפני שאתה מוציא כסף על מוצרים שונים: תעשה החלפת המים באקווריום.
איך עושים את זה? מרוקנים כ- 4/5 מהאקווריום וממלאים אותו בטפטוף איטי.
אם זה לא עזר, יש לחזור על הפעולה הזו לאחר כשבוע.

RE: נשירת קשקשים - רוני - 06-04-2021

אבא שלי החליף את כל המיים באקווריום, (לא ידע שאסור...)
מה עדיף לשים כדי שלא יקרה שוב? פחם פעיל? או אולי מצליל מיים באקווריום? (יש לי בקבוקון כמו בתמונה שצבי שלח...)

תמונות בקרוב...

אגיד לך מה שאני עשיתי בעבר, עקרונית אני מתנגד לשימוש בחומרים כימיים (רק כשאין ברירה אחרת).
  1. רוקנתי את כל המים (עד שהדגים נשכבו) ומילאתי שוב בטפטוף כדי שהדגים לא יקבלו שוק ויתאקלמו לערכי המים החדשים באיטיות.
  2. שתלתי צמחים שצורכים חנקות (ניטרטים).
  3. השתמשתי בפילטר חיצוני גדול, עם כל המדיות (ספוג, פרלון, פחם, מדיה לגידול בקטריות בפילטר), שמסוגל לסנן 800-1000 ליטר בשעה.
  4. ולאחר 7-10 ימים שוב מחליפים את המים.

מצרף 6 תמונות שמתארות את האקווריום שלי.
[Image: CCBINX7.jpg]
[Image: 8y9dQ0K.jpg][Image: 1ZPd0iE.jpg][Image: CqPkyfY.jpg][Image: NEw8uMQ.jpg][Image: 1o1TWC0.jpg]

מהו נפח האקווריום?
האם האבנים שיש באקווריום הן אינרטיות ולא מפרישות סידן (או חומרים אחרים) לאקווריום?

RE: נשירת קשקשים - רוני - 06-05-2021

האבנים הם אבנים רגילות מחוף הים. בדקתי היטב שאין אבנים שבורות, ולחלק מהאבנים נעשתה בדיקה עם חומצת מלח.

אני לא יודע מה הנפח...
מישהו יכול להגיד לי את הסוגים של הדגים? (או לפחות את חלקם?)
רציתי לקנות גם לובסטר לאק' אך המוכר אמר שלא בטוח שהוא יסתדר עם הדגים... באסה... יש לכם רעיון למשהו דומה?

נ.ב יש גם שני דגים שלא הצלחתי לצלם... אחד שחור כזה עם פס אפור. (לא יודע מה הסוג...)
ועוד אחד שניראלי שזה פלקוסטומוס...

האם הירוקת יכולה להיגרם בגלל האבנים? אם כן, מה מומלץ לשים במקום אבנים? (אני לא רוצה לשים חצץ כי הדגים מבלגנים אותו...)

RE: נשירת קשקשים - צבי דגן - 06-05-2021

כדאי להחליף את האבנים לחצץ דק אינרטי.
אני מניח שחלק מהמזון נופל בין האבנים והדגים לא מסוגלים לאכול את זה, המזון נרקב וגורם להיווצרות חנקות.
כמו כן, הפילטר לא יכול לשאוב את ההפרשות של הדגים שנופלים בין האבנים.
אפשר להשתמש במשאבת רפש פשוטה כזו:
[Image: xVOR9Mh.jpg]
או לבחור במורכבת יותר, ראה כאן: משאבת רפש לאקווריום

RE: נשירת קשקשים - רוני - 06-05-2021

איך המשאבה הזו מוציאה לכלוך מבין האבנים? (לגבי אוכל, אני מאכיל אותם בצורה כזו שלא ייפול אוכל בין האבנים, כל פעם קצת...)

לאיזה מחירים המשאבה הזו יכולה להגיע?

האם יש אוכל מומלץ לדגים כדי שהמיים לא יתלכלכו?

האם יכול להיות שהאבנים גורמים לירוקת? (נ.ב הירוקת שאני מדבר עליה היא ירוקת במיים עצמם, ולא על הזכוכית והחפצים...)

RE: נשירת קשקשים - צבי דגן - 06-05-2021

• זו משאבה זולה מאוד. (אתה רואה שהיא בנויה רק משפורפרת וצינור), לעומת זאת, אתה רואה בקישור הנ"ל משאבות לכלוך יותר משוכללות.
    איך היא פועלת? - אתה מכניס את השפופרת לתוך האקווריום, קרוב מאוד אל הלכלוך ושואב עם הפה בקצה הצינור (זהירות שהמים לא יחדרו לפה).
    בכוח הכלים השלובים, המים ימשיכו לזרום ואיתם - גם הלכלוך.
    צריך לדאוג שהמים יזרמו לתוך כלי נקי משום שאפשר להחזיר אותם אל האקווריום דרך רשת.
    יש כאלה ששופכים את המים לביוב ובאותה הזדמנות מרעננים את המים באקווריום.
    במשך הזמן תרכוש את המיומנות, כך שרוב הלכלוך יעלה בשפופרת ואילו המים כמט שלא יעלו.
  • כל אוכל שנשאר במים, ילכלכו אותם, הפתרון היחיד הוא לתת מעט מזון באופן שהדגים הרעבים, יתנפלו על האוכל ויאכלו אותו לפני שהוא מגיע לקרקעית.
  • האבנים גורמים, באופן עקיף, לאצות (לא אצות מקרוסקופיות - מים ירוקים), ע"י כך שהם משחררים סידן למים ובכך גורמים לעליית קשיות המים - מים קשים הם מים שמכילים יונים של סידן או יונים של מגנזיום.