פורום תוכיפדיה
גוזל קקדו חדש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל קקדו חדש (/showthread.php?tid=2726)

עמודים: 1 2 3

RE: גוזל קקדו חדש - אהבת חיות - 04-24-2021

דוגמא לצורת גידול היא שהמגדל לא מלטף את התוכי ולא מרים אותו על היד, אלא רק על מקל, בטענה שאם ילטף אותו התוכי יתחבר אליו ולא אל המגדלים החדשים, בפועל התוכי מגיע למגדלים החדשים עם פחד ולא נותן לאף אחד לגעת בו, כשהם בטוחים שהם מקבלים תוכי מחוברת ( הנ"ל מגדל ידוע מאוד ומתעסק כבר שנים רבות עם תוכים)
האם באמת נראה לך שישנה את גישתו כשמישהו יבקש ממנו שיחברת את התוכי שלו כמו שצריך? לדעתי לא

RE: גוזל קקדו חדש - צבי דגן - 04-24-2021

(04-24-2021, 09:44 AM)אהבת חיות כתב: דוגמא לצורת גידול היא שהמגדל לא מלטף את התוכי ולא מרים אותו על היד, אלא רק על מקל, בטענה שאם ילטף אותו התוכי יתחבר אליו ולא אל המגדלים החדשים,
כמובל שזו טענה שקרית ואולי תרוץ כדי להוריד מעצמו את האחריות לחברת את התוכי.
בפועל התוכי מגיע למגדלים החדשים עם פחד ולא נותן לאף אחד לגעת בו, כשהם בטוחים שהם מקבלים תוכי מחוברת ( הנ"ל מגדל ידוע מאוד ומתעסק כבר שנים רבות עם תוכים)
ברור שזו תהה התוצאה. אני לא הייתי קונה תוכים ממגדל כזה.
האם באמת נראה לך שישנה את גישתו כשמישהו יבקש ממנו שיחברת את התוכי שלו כמו שצריך? לדעתי לא
אין צורך שישנה את הגישה שלו, פשוט צריך להתרחק ממנו.

בין רצוי למצוי יש הפרש דיי גדול, כיוון שהוא מוכר, לא מעט מגיעים אליו ואף המליצו עליו גם פה לא מעט פעמים.

אני לא יודע על מי אתה מדבר וממילא מעולם לא המלצתי עליו.
לעומת זאת, אני מכיר מגדלים שמודעים לנושא ה"חברות" ולא רק ל"האכלת-יד".

בגדול, כוחות השוק מדברים בעד עצמם - אם הקונים הפוטנציאלים לא יקפידו וימשיכו לקנות גוזלים לא מחוברתים (או גוזלים ל"המשך האכלה"), תמיד יהיו מגדלים שימכרו להם.
זה ברור, משום שזה קל יותר לגבות כסף כביכול עבור תוכי מחוברת ובעצם למכור גוזל/תוכי שאינו מחוברת.
כל עוד הקונים ימשיכו לקנות ללא הבחנה, התופעה הזו תימשך.

(04-24-2021, 11:12 AM)צבי דגן כתב: אני לא יודע על מי אתה מדבר וממילא מעולם לא המלצתי עליו.
אל תהיה כלכך בטוח
לעומת זאת, אני מכיר מגדלים שמודעים לנושא ה"חברות" ולא רק ל"האכלת-יד".
הבעיה היא לא במגדלים שמודעים למושגים אלא בקונים שלא מודעים למושגים וכך מגדלים מסויימים מטפסים על כך.

בגדול, כוחות השוק מדברים בעד עצמם - אם הקונים הפוטנציאלים לא יקפידו וימשיכו לקנות גוזלים לא מחוברתים (או גוזלים ל"המשך האכלה"), תמיד יהיו מגדלים שימכרו להם.
זה ברור, משום שזה קל יותר לגבות כסף כביכול עבור תוכי מחוברת ובעצם למכור גוזל/תוכי שאינו מחוברת.
כל עוד הקונים ימשיכו לקנות ללא הבחנה, התופעה הזו תימשך.

לא הבנתי את הכוונה שלך.

אני רואה כמה מעט אנשים מבינים את המושגים (גם כאלה שמגדלים תוכים) ובאופן אישי אני מנסה להסביר לאנשים ולהשריש את המושגים האלה.

אתה פועל נכון.
גם אני נוהג כך וחייב לציין, שאני מגלה כבר שינוי מסוים, יותר ויותר אנשים מתחילים להשתמש במושגים הנכונים לאחר שהם מבינים את משמעותם.

לצערי אני עדיין פחות רואה את זה, והחריג זה כאלה שמכירים את המושגים, מקווה שאראה את השינוי הזה כמוך.