פורום תוכיפדיה
גוזל קקדו חדש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל קקדו חדש (/showthread.php?tid=2726)

עמודים: 1 2 3

גוזל קקדו חדש - ענבל - 04-15-2021

שלום וברכה,
קנינו גוזל של קקדו אמברלה עדיין נמצא אצל המגדל בן חודש וחצי כרגע. מתי כדאי להביא אותו אלינו האם רק אחרי הגמילה או כדאי לפני עמ להשלים את תהליך האכלת היד ולהתחיל לחברת אותו אצלנו ואיך עושים זאת כמו שצריך...נשמח ונודה מאוד להדרכה כמה שיותר מפורטת שהתהליך יהיה מוצלח בעזרת השם.

תודה רבה

RE: גוזל קקדו חדש - ארי סמואל - 04-15-2021

אם אין לך ניסיון בהאכלת תוכים במזרק, לא כדאי שתאכילי אותו, תקני אותו אחרי שהוא נגמל.
לקקדואים לרוב, לוקח הרבה זמן להיגמל ולחלקם אפילו 6-7 חודשים, הרבה מגדלים גומלים אותם בכוח לפני שהם מוכנים מה שגורם להם להיות מאוד רועשים ולא נעימים בעתיד, אל תקני קקדו לפני גיל 3-4 חודשים, בגיל הזה מתחילים לנסות לגמול אותם (מגדלים מקצועיים ואמינים, הלא אמינים לרוב גומלים אותם בכוח עוד לפני).

1. גידלת תוכים בעבר?
2. יש לך כלוב, צעצועים, אוכל וכל שאר הדברים שהוא צריך?
3. את יודעת מה אמור להיות התפריט שלו?

קקדו הוא תוכי טוב מאוד בתור מחוברת אבל גם רועש מאוד לרוב ודורש המון תשומת לב, בשנה שנתיים הראשונות הם עוד סבילים אבל לאחר מכן הם הופכים להרבה יותר רועשים וצריכים הרבה יותר תשומת לב כדי להישאר מחוברתים.
בגיל הזה לרוב, הם עוברים מבעלים אחד לשני כי מעטים מצליחים להתמודד איתם, כדאי שתיקחי את זה בחשבון.

בהצלחה.

RE: גוזל קקדו חדש - ענבל - 04-15-2021

(04-15-2021, 01:12 PM)ארי סמואל כתב: אם אין לך ניסיון בהאכלת תוכים במזרק, לא כדאי שתאכילי אותו, תקני אותו אחרי שהוא נגמל.
לקקדואים לרוב, לוקח הרבה זמן להיגמל ולחלקם אפילו 6-7 חודשים, הרבה מגדלים גומלים אותם בכוח לפני שהם מוכנים מה שגורם להם להיות מאוד רועשים ולא נעימים בעתיד, אל תקני קקדו לפני גיל 3-4 חודשים, בגיל הזה מתחילים לנסות לגמול אותם (מגדלים מקצועיים ואמינים, הלא אמינים לרוב גומלים אותם בכוח עוד לפני).

1. גידלת תוכים בעבר?

קקדו הוא תוכי טוב מאוד בתור מחוברת אבל גם רועש מאוד לרוב ודורש המון תשומת לב, בשנה שנתיים הראשונות הם עוד סבילים אבל לאחר מכן הם הופכים להרבה יותר רועשים וצריכים הרבה יותר תשומת לב כדי להישאר מחוברתים.
בגיל הזה לרוב, הם עוברים מבעלים אחד לשני כי מעטים מצליחים להתמודד איתם, כדאי שתיקחי את זה בחשבון.

בהצלחה.

תודה רבה ארי
דיברנו עם המגדל הוא הציע שיעביר לנו אותו כשיהיה בערך בן שלושה חודשים ועדיין לא יהיה גמול לגמרי כך שאנחנו ניתן לו שתי ארוחות ביום במזרק כמובן שנלמד את נושא ההאכלה במזרק ושנקנה לו כל מה שצריך.
זה נכון שאם הוא מחוברת כמו שצריך ומתרגל לאווירה בבית וליושביו הוא יהיה פחות רועש?
ברוך השם משפחה גדולה וילדים שמאוד אוהבים בעלי חיים לא נראה לי שתחסר לו תשומת לב

(04-15-2021, 01:12 PM)ארי סמואל כתב: 1. גידלת תוכים בעבר?
תעני בבקשה כדי שנוכל לעזור לך בצורה יותר טובה.

תוכים הם כמו ילדים בני ארבע, הם יצעקו ויציקו כשהם משועממים ויהיו בשקט כשהם עסוקים.
לרוב, תוכים שקטים ורגועים יותר כשיש להם כנפיים מלאות.
לא לגזור לו א נוצות התעופה!
אני ממליץ לך לעיין כאן.

כדאי שתכיני לו עץ תוכים, אני ממליץ לך לעיין גם כאן.
איזה סוג קקדו הוא?

RE: גוזל קקדו חדש - ytz - 04-16-2021

(04-15-2021, 09:06 PM)ארי סמואל כתב: לרוב, תוכים שקטים ורגועים יותר כשיש להם כנפיים מלאות.
לא לגזור לו א נוצות התעופה!
אני ממליץ לך לעיין כאן.

אני מוכרח לציין שמנסיוני 
עקב מה שקראתי כאן בפורום לא גזרתי לתוכי קוקטייל את הנוצות והוא בהחלט היה תוכי שמח ופעיל והגיע לרמת אילוף שמגיע לחדר ומחפש מי קרא לו 
אבל לומר שהוא יותר רגוע ולא נושך 
לא כך הוא מנסיוני אלא להיפך ברגע שהוא הרגיש חופשי עקב יכולת התעופה 
ראשית הוא לא פחד לנשוך 
שנית הוא היה שורק ללא הפסקה - כנראה חיזור 

לאחר התלבטות רבה גזרתי לו את הנוצות מכיון שעקב שהוא היה עף לא יכלתי להוציא אותו כשאשתי בסלון היא חששה ממנו 
וכיום כשהוא גזור הוא שמח פעיל ובנוסף לא נושך כלל!!! והרבה פחות שורק אלא רק כשאנחנו קוראים לו הוא מגיב 
בהצלחה רבה 
שימי לב קקדו זה עוד ילד או שניים בבית  קריצה

RE: גוזל קקדו חדש - ארי סמואל - 04-16-2021

מניין לך שהוא לא הפסיק לנשוך כי הוא מפחד וחסר ביטחון כי גזרת לו את הכנפיים...?
מניין לך שהוא שמח יותר?

גזירת נוצות תעופה הוא מעשה שאנו כופים על התוכים במקום לקחת אחריות ולסגור את החלונות והדלתות שגורם להם לחוסר ביטחון, מוגבלות בתנועה , בעצם, נכות.

RE: גוזל קקדו חדש - Ronenp1 - 04-16-2021

יש לי גוזל ג'אקו בן 7 שבועות לאחר ששמעתי שגזירת נוצות תעופה פוגעות בתוכי מבחינה מוטורית ושכלית החלטתי שלא אגזור לו את הכנפיים לעולם והתחלתי להרגיל אותו לרתמה כבר מעכשיו לפרקי זמן קצרים של 2-3 דקות עם הפסקה של 5 דקות ואז שוב כך פעמיים ביום על מנת לכשיגדל הוא לא יתנגד בכלל ולדעתי הרתמה היא פתרון מצוין

[Image: C2eJNma.jpg]

RE: גוזל קקדו חדש - צבי דגן - 04-16-2021

אם אין לך ניסיון בגמילת גוזלים (ואני מתרשם שאין לך ניסיון כזה), אני לא מציע לך לקחת את התוכי לפני שהוא נגמל לגמרי וגם הורגל לאכול את כל מגוון המזונות (כופתיות, ירקות, ביצה קשה, תערובת השרייה, תערובת זרעים יבשים).
אל תיפול למלכודת, שלפעמים המגדלים נוטים להציע, "כביכול המשך ההאכלה, יחזק את הקשר בניכם", זה ממש לא נכון.
כבר היו לנו קונים רבים מידי שהאמינו לתרמית הזו ו"אכלו אותה" משום שלא הצליחו לגמול את הפרחון.
ומלבד זאת, תבקש מהמגדל שבנוסף להאכלה הידנית שגם יחברת אותו ברמה גבוהה.
ושוב, אל תתפתה לקנות תוכי להמשך האכלה, זו "מלכודת דבש".
תסביר למגדל שאתה תבדוק את התוכי שהוא אכן לא נושך, שהוא עולה על היד שלך בקלות וללא התנגדות, שאתה יכול ללטף אותו בכל המקומות בגוף כולל, בראש, בצוואר, בחזה ומתחת לכנפיים.
שיהיה בהצלחה

RE: גוזל קקדו חדש - צבי דגן - 04-16-2021

Ronenp1,
יפה מאוד.