פורום תוכיפדיה
קוקטייל חדש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטייל חדש (/showthread.php?tid=2719)

קוקטייל חדש - אזר לוי - 04-12-2021

[Image: H5wnAMx.png]
היי (חדש בפורום), קניתי היום זוג קוקטייל חדשים מכפר. המוכר טוען שהם בני כמה חודשים בודדים כמובן שאין לי אפשרות לאמת את זה... כרגע הם פוחדים ממני וגם מחושך (כשאני מכבה את האור הם מתחילים לנשוף אז השארתי אור קטן דלוק) אשמח לקבל טיפים האם לקחת אותם לווטרינר (קניתי אותם עם נוצות גזורות שלא יעופו ודבק סלוטייפ בנוצות, לא יודע למה אבל זה מזעזע ומחר אני הולך לחנות חיות שיוציאו להם את זה) ואשמח לקבל טיפים נוספים איך לגדל אותם ואיך להפוך אותם להאכלת יד (בכפר הם לא פחדו מהמוכר אז הם כבר חצי האכלת יד).
תודה.

RE: קוקטייל חדש - ארי סמואל - 04-12-2021

האכלת יד= בן אדם האכיל אותם בדייסה.
מחוברת= מורגל לבני אדם, עולה על היד (לא רק של המוכר), נותן ללטף וכו'...

יכול להיות שהם האכלת יד אבל זה לא מספיק.
אני מניח שהתכוונת שאתה רוצה לחברת אותם ובשביל אתה צריך להרגיל אותם לקרבה שלך ולמגע שלך.
תתקרב אליהם לאט, תדבר אליהם, תפתח את הכלוב ותן להם להתרגל לסביבה החדשה שלהם ותלמד אותם "עלה" ו-"רד".

אל תגזור להם את נוצות התעופה, זה גורם להם חוסר ביטחון, ניוון שרירי התעופה ובעצם, נכות שאנו גורמים להם ואין לנו את הזכות!
מספר התוכים שברחו כשהם גזורים ומספר התוכים שברחו עם נוצות מלאות כמעט זהה, אם אתה מביא תוכי אתה אחראי לגדל אותו ולא להפוך אותו לנכה במקום פשוט לסגור את החלונות כשהוא משוחרר.

איך הגיע לשם סלוטייפ?
כדאי שתכתוב את התפריט שלהם ותצלם את הכלוב שלהם מכמה זוויות.

RE: קוקטייל חדש - צבי דגן - 04-12-2021

ראשית, תמיד טוב שווטרינר יבדוק אותם וגם ייתן לך תעודת בריאות (אם לא קבלת מהמוכר).
תוכים לא אמורים לפחד בחושך, אלא אם יש גם רעש בסביבה.
אסור לגזור לתוכים את הנוצות, ראה כאן: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?
על דבק צלוטייפ בנוצות אני שומע בפעם הראשונה, תשאל את המוכר מה תפקיד הדבק הזה?
אם שנית שני תוכים אני מניח שהתכוונת שיהיו זוג - זכר ונקבה לצורכי רבייה, נכון?
אם לא, למה קנית שני תוכים?

מה פירוש "איך להפוך אותם להאכלת יד", בני אדם מאכלים ביד רק גוזלים והתוכים שלך כבר לא בגיל שיש צורך להאכיל אותם ידנית.
ואם התכוונת איך לחברת אותם, זה סיפור אחר שכן היית צריך לקנות אותם כשהם כבר מחוברתים לפחות ברמה בסיסית.
חבל שלא התייעצת לפני הקנייה, זו שגיאה חמורה לקנות תוכים לפני שמתייעצים.

RE: קוקטייל חדש - אזר לוי - 04-13-2021

(04-12-2021, 09:56 PM)ארי סמואל כתב: האכלת יד= בן אדם האכיל אותם בדייסה.
מחוברת= מורגל לבני אדם, עולה על היד (לא רק של המוכר), נותן ללטף וכו'...

יכול להיות שהם האכלת יד אבל זה לא מספיק.
אני מניח שהתכוונת שאתה רוצה לחברת אותם ובשביל אתה צריך להרגיל אותם לקרבה שלך ולמגע שלך.
תתקרב אליהם לאט, תדבר אליהם, תפתח את הכלוב ותן להם להתרגל לסביבה החדשה שלהם ותלמד אותם "עלה" ו-"רד".

אל תגזור להם את נוצות התעופה, זה גורם להם חוסר ביטחון, ניוון שרירי התעופה ובעצם, נכות שאנו גורמים להם ואין לנו את הזכות!
מספר התוכים שברחו כשהם גזורים ומספר התוכים שברחו עם נוצות מלאות כמעט זהה, אם אתה מביא תוכי אתה אחראי לגדל אותו ולא להפוך אותו לנכה במקום פשוט לסגור את החלונות כשהוא משוחרר.

איך הגיע לשם סלוטייפ?
כדאי שתכתוב את התפריט שלהם ותצלם את הכלוב שלהם מכמה זוויות.
תודה על חידוד ההבדלים, מתברר שלא ידעתי את ההבדל הזה...
אז לפי מה שאני רואה הבוקר אחד מחוברת ואולי אפילו האכלת יד אבל הוא עדיין פוחד, השני בכלל לא מוכן לעלות על היד שלי אז אני לא יודע אם הוא מחוברת ופוחד או שהוא בכלל לא מחוברת.
אני לא מתכוונן לגזור להם כלום וגם לא ביקשתי מהמוכר לעשות את זה פשוט הם לצערי הגיעו ככה...
לגבי הסלוטייפ אני עכשיו יוצא לחנות חיות להוציא להם את זה ולפי מה שהבנתי מהמוכר בכפר עושים את זה גם כדי למנוע תעופה בדומה לגזירת נוצות.
תודה על הטיפים איך להרגיל אותם מקווה שלאט לאט יפחדו פחות.

(04-12-2021, 10:03 PM)צבי דגן כתב: ראשית, תמיד טוב שווטרינר יבדוק אותם וגם ייתן לך תעודת בריאות (אם לא קבלת מהמוכר).
תוכים לא אמורים לפחד בחושך, אלא אם יש גם רעש בסביבה.
אסור לגזור לתוכים את הנוצות, ראה כאן: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?
על דבק צלוטייפ בנוצות אני שומע בפעם הראשונה, תשאל את המוכר מה תפקיד הדבק הזה?
אם שנית שני תוכים אני מניח שהתכוונת שיהיו זוג - זכר ונקבה לצורכי רבייה, נכון?
אם לא, למה קנית שני תוכים?

מה פירוש "איך להפוך אותם להאכלת יד", בני אדם מאכלים ביד רק גוזלים והתוכים שלך כבר לא בגיל שיש צורך להאכיל אותם ידנית.
ואם התכוונת איך לחברת אותם, זה סיפור אחר שכן היית צריך לקנות אותם כשהם כבר מחוברתים לפחות ברמה בסיסית.
חבל שלא התייעצת לפני הקנייה, זו שגיאה חמורה לקנות תוכים לפני שמתייעצים.  
לפי מה שאתה כותב אז אולי הם פחדו בחושך כי זה מקום חדש. (לא היה רעש אז לא רואה סיבה אחרת)
לגבי הנוצות ברור שאני לא אגזור לצערי הם הגיעו ככה.
אכן התכוונתי לזוג - זכר ונקבה, אם כי פחות חשוב לי שיביאו דורות נוספים לעולם ורק רציתי שיהיו חברה זה לזה כי אני לא תמיד בבית ולא רוצה שהתוכי ישאר לבד.
התייעצתי לפני הקנייה רק שלא הכרתי את הפורום כאן אבל אני חוזר שוב שקניתי אותם בכפר וברמה האישית קשה לי להאמין למוכר אז כרגע אני לא באמת יודע מי התוכים שרכשתי ואם באמת הם מחוברתים או לא.
תודה רבה על הייעוץ

RE: קוקטייל חדש - ארי סמואל - 04-13-2021

אי אפשר לדעת אם התוכי באמת מחוברת או מפחד (בגלל שהוא גזור נוצות תעופה).

RE: קוקטייל חדש - צבי דגן - 04-13-2021

(04-13-2021, 06:37 AM)אזר לוי כתב: לפי מה שאתה כותב אז אולי הם פחדו בחושך כי זה מקום חדש. (לא היה רעש אז לא רואה סיבה אחרת)
בחושך הם לא רואים את הסביבה ולכן הם אמורים להיות שקטים. למשל: כשמובילים תוכי אל מחוץ לסביבה שלו, נוהגים לכסות את הכלוב בכיסוי כהה וכך התוכי יושב בשקט ורגוע, לכן, לא מובנת לי ההתנהגות שאתה מתאר.
לגבי הנוצות ברור שאני לא אגזור לצערי הם הגיעו ככה.
יתכן שזו הסיבה שחשבת שהתוכי מחוברת, כך הסוחרים נוהגים לעשות כדי להטעות את הלקוחות.
אכן התכוונתי לזוג - זכר ונקבה, אם כי פחות חשוב לי שיביאו דורות נוספים לעולם ורק רציתי שיהיו חברה זה לזה כי אני לא תמיד בבית ולא רוצה שהתוכי יישאר לבד.
ואיך אתה יודע שאכן נתנו לך זכר ונקבה?ואם אכן יש לך זכר ונקבה, לא יהיה מנוס מהעמדת צאצאים ותצטרך להתקין להם תיבת קינון.
התייעצתי לפני הקנייה רק שלא הכרתי את הפורום כאן אבל אני חוזר שוב כשקניתי אותם בכפר וברמה האישית קשה לי להאמין למוכר אז כרגע אני לא באמת יודע מי התוכים שרכשתי ואם באמת הם מחוברתים או לא.
מאיזה כפר קנית אותם?
תודה רבה על הייעוץ

RE: קוקטייל חדש - אזר לוי - 04-13-2021

(04-13-2021, 09:42 AM)צבי דגן כתב:
(04-13-2021, 06:37 AM)אזר לוי כתב: בחושך הם לא רואים את הסביבה ולכן הם אמורים להיות שקטים. למשל: כשמובילים תוכי אל מחוץ לסביבה שלו, נוהגים לכסות את הכלוב בכיסוי כהה וכך התוכי יושב בשקט ורגוע, לכן, לא מובנת לי ההתנהגות שאתה מתאר.
OK ממש מוזר כי גם היום הם התחילו לנשוף כשכיביתי את האורות (משאיר להם אור חלש)
יתכן שזו הסיבה שחשבת שהתוכי מחוברת, כך הסוחרים נוהגים לעשות כדי להטעות את הלקוחות.
היום הוציאו לתוכים את הסלוטייפ מהנוצות והתברר שהנוצות לא היו גזורות בכ"מ התוכים יחסית מחוברתים הם לא השתוללו כשהוצאתי אותם מהכלוב לטייל בבית ואחת אפילו עלתה על היד שלי... החזרתי אותם לכלוב תוך חצי דקה עם מקל.
ואיך אתה יודע שאכן נתנו לך זכר ונקבה? ואם אכן יש לך זכר ונקבה, לא יהיה מנוס מהעמדת צאצאים ותצטרך להתקין להם תיבת קינון.
מתברר שהם זוג נקבות ככה שלא יהיה דור המשך אבל בכ"מ שמתי להם תיבת קינון בשביל הביצים.
מאיזה כפר קנית אותם?
חברון

RE: קוקטייל חדש - צבי דגן - 04-14-2021

אני מקווה שהתוכים בריאים ולא נושאים מחלות.
אם לא קבלת תעודת בריאות, כדאי שתערוך להם בדיקות ותקבל תעודת בריאות עדכנית.

RE: קוקטייל חדש - צבי דגן - 04-27-2021

מאמר חדש, שווה לעיין בו: כיצד להבין את ההתנהגות של הקוקטייל