פורום תוכיפדיה
גריין ציק חדש מה לעשות?? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גריין ציק חדש מה לעשות?? (/showthread.php?tid=2706)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-15-2021

(04-13-2021, 07:21 PM)צבי דגן כתב:
  • כל מגדל, שמכבד את עצמו, את התוכים שלו ואת הלקוחות שלו, צריך לבדוק את התוכים ולקבל תעודת בריאות שאותה הוא נותן לקונה ביחד עם התוכי.
  • כדי  להעניק לתוכי בריאות נפשית, צריך בעיקר להקדיש לו המון תשומת לב, לשחק איתו, ללטף אותו, לשבח אותו (למרות שהתוכי לא מבין את מילות השבח, הוא בהחלט קולט את טון הדיבור.
  • קל יותר לעשות את זה כשהתוכי הואכל בידי אדם וגם חוברת לפחות ברמה בסיסית.
צבי נסעתי למגדל ביחד עם התוכי אבל משהו מאוד מוזר קרה..
כשהמגדל הוציא אותו מהכלוב התוכי לא נשך ולא עשה כלום כמו קסם
וגם כשאני החזקתי אותו וחטפתי אותו הוא לא עשה שם דבר אז הוא אמר אין לי למה לבטל את העסקה התוכי בסדר גמור.
הוא טען שהתוכי מפחד מהסביבה בבית שלי והוא נלחץ וזו כבר בעיה שלי ושאני צריך להרגיל אותו...
מה אתה אומר על זה?
וכשהוא אומר התוכי לא מפחד זה אומר שהתוכי נותן לי להפוך אותו על הגב נתן לי ללטף אותו בכל מקום וגם מתחת לכנפיים

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - ארי סמואל - 04-15-2021

אני חושב שאם המצב הוא כמו תיארת, המגדל צודק.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-15-2021

יש מצב.
יתכן שזה עניין של זמן עד שהתוכי יתרגל אליך ואל הסביבה החדשה.
תשתדל לא לאלץ אותו ולא להלחיץ אותו.
בכל מקרה, אילו התוכי היה מחוברת ברמה גבוהה, הוא לא היה אמור לנשוך גם בסביבה פחות מוכרת.
תתאם  עם המוכר שאתה נותן לזה עוד שבועיים.

(04-15-2021, 09:20 AM)צבי דגן כתב: יש מצב.
בכל מקרה, אילו התוכי היה מחוברת ברמה גבוהה, הוא לא היה אמור לנשוך גם בסביבה פחות מוכרת.

אין אין.. הוא לא מוכן לבטל עיסקה אבל הוא רצה שאני יבחר תוכי אחר... ואני פשוט לא יכול זה נשמע מצחיק אבל נקשרתי לתוכי הזה לא יכול להחליף אותו מצידי שיקח כמה שיקח.. יש לי סבלנות

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-15-2021

אני מבין אותך וזה לא מצחיק.
קורה לעיתים קרובות שאנחנו נקשרים לתוכים שלנות.
הפתרון למקרה שלך הוא למנוע אותו ע"י התייעצות לפני הקנייה ולא - אחריה.

(04-15-2021, 04:32 PM)צבי דגן כתב: אני מבין אותך וזה לא מצחיק.
קורה לעיתים קרובות שאנחנו נקשרים לתוכים שלנות.
הפתרון למקרה שלך הוא למנוע אותו ע"י התייעצות לפני הקנייה ולא - אחריה.

צודק לגמריי... להבא למרות שלא מאמין שזה יקרה בזמן הקרוב אני התייעץ לפני

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - אהבת חיות - 04-18-2021

(04-15-2021, 09:20 AM)צבי דגן כתב: יש מצב.

אני לא חושב שהמוכר ירצה לשנות את החלטתו ברגע שהוכיח שהתוכי עולה על היד ומאפשר להתקרב אליו.

צבי, אני פחות מסכים איתך לגבי הקשר חיברות ברמה גבוהה ולנשיכות, יש עניין של אופי פרטי של תוכי, ולפעמים התוכי לא אוהב מישהו ולא תמיד נוכל בהכרח להבין מה הסיבה, כמו שאני לא בהכרח מסכים לגבי דרך הבדיקה שתוכי יהיה מוכן שיגעו בו בכל מקום רק אם הוא מחוברת, שוב מאוד תלוי באופי התוכי, האם תוכי שלא אוהב ליטופים וינסה להתרחק מליטופים הוא תוכי לא מחוברת? לא בהכרח, כך שבדיקה כזאת כשבאים לבדוק לפני הקניה האם חיברתו את התוכי כמו שצריך לא מאוד מדויקת.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-18-2021

(04-18-2021, 04:00 AM)אהבת חיות כתב: צבי, אני פחות מסכים איתך לגבי הקשר חיברות ברמה גבוהה ולנשיכות, יש עניין של אופי פרטי של תוכי, ולפעמים התוכי לא אוהב מישהו ולא תמיד נוכל בהכרח להבין מה הסיבה, כמו שאני לא בהכרח מסכים לגבי דרך הבדיקה שתוכי יהיה מוכן שיגעו בו בכל מקום רק אם הוא מחוברת, שוב מאוד תלוי באופי התוכי,
תוכי מחוברת, ברוב המקרים יסכים שיגעו בו, הרי במהלך החברות, זה מה שעושים - מלטפים אותו ונוגעים בו בכל מקום בגוף.
האם תוכי שלא אוהב ליטופים וינסה להתרחק מליטופים הוא תוכי לא מחוברת? לא בהכרח, כך שבדיקה כזאת כשבאים לבדוק לפני הקניה האם חיברתו את התוכי כמו שצריך לא מאוד מדויקת.
אומר לך כך: כל תוכי שמתנגד לליטופים, כנראה שהוא לא מחוברת ברמה גבוהה, אבל לא כל התוכים יאהבו ליטופים באותה המידה.
כפי שאמרתי קודם, לאורך כל תהליך החברות, אנחנו מלטפים את התוכי ונוגעים בו בכל מקום בגופו, כך שאין לו כל סיבה להתנגד.
לא נתקלתי בתוכי מחוברת שמתנגד לליטופים, בד"כ הוא אפילו מראה סימנים של רצון והנאה להתלטף.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - אהבת חיות - 04-18-2021

מסכים לגבי מהות החיברות.
יש הבדל אם רק המגדל נוגע בתוכי או שהוא מאפשר לתוכי להכיר זרים. אני מאמין שאם התוכי יכיר בחודשיו הראשונים רק את המגדל כשיגיע השלב לעבור לבית אחר החשש יהיה גדול יותר ואני לא חושב שהוא יאפשר למישהו מעבר למגדל ללטף אותו בכל גופו, האם המגדל לא חיברת אותו? לא בהכרח
האם ברגע שהבעלים החדשים לא מצליחים ללטף אותו לפני שהוא מגיע לביתו זה אומר שהתוכי לא מחוברת? לא בהכרח
הבדיקה לגבי חיברות צריכה להבנתי להיות יותר ממפגש בודד כשהתוכי אמור להגיע לביתו החדש, אם לאחר מספר פעמים התוכי עדיין חושש אז כנראה שאתה צודק והתוכי לא מחוברת או מחוברת ברמה נמוכה.
מעבר לכך שאני חושב שהבעלים צריך לצאת עם התוכי (במידת האפשר) ולחשוף אותו לכמה שיותר גירויים ובכך יוריד את סף החששות שלו למינימום האפשרי.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-18-2021

(04-18-2021, 09:22 AM)אהבת חיות כתב: מסכים לגבי מהות החיברות.
יש הבדל אם רק המגדל נוגע בתוכי או שהוא מאפשר לתוכי להכיר זרים. אני מאמין שאם התוכי יכיר בחודשיו הראשונים רק את המגדל כשיגיע השלב לעבור לבית אחר החשש יהיה גדול יותר ואני לא חושב שהוא יאפשר למישהו מעבר למגדל ללטף אותו בכל גופו, האם המגדל לא חיברת אותו? לא בהכרח
נכון שזה לא בהכרח, אבל להפך - אם התוכי מסכים לליטופים בהכרח שהתוכי מחוברת לפחות ברמה סבירה.
האם ברגע שהבעלים החדשים לא מצליחים ללטף אותו לפני שהוא מגיע לביתו זה אומר שהתוכי לא מחוברת? לא בהכרח
השאלה היא אם אתה רוצה להיווכח לאחר הקנייה ולאחר שתגיע לביתך (ואז אולי יתברר לך שהתוכי לא מחוברת ברמה סבירה) או שאתה רוצה להיות בטוח שקנית תוכי מחוברת?
הבדיקה לגבי חיברות צריכה להבנתי להיות יותר ממפגש בודד כשהתוכי אמור להגיע לביתו החדש, אם לאחר מספר פעמים התוכי עדיין חושש אז כנראה שאתה צודק והתוכי לא מחוברת או מחוברת ברמה נמוכה.
אתה מציע שהקונה יגיע אל המוכר מספר פעמים כדי לוודא שהתוכי אכן מחוברת? - זו אפשרות אבל לא תמיד אפשר לבצע.
לעומת זאת, אם התוכי מרשה לך לגעת בו, בכל מקום בגוף,  בעת הקנייה אתה יכול להיות בטוח, בסבירות גבוהה, שאתה קונה תוכי חוברת.

מעבר לכך שאני חושב שהבעלים צריך לצאת עם התוכי (במידת האפשר) ולחשוף אותו לכמה שיותר גירויים ובכך יוריד את סף החששות שלו למינימום האפשרי.
מהניסיון שיש לי בעניין הזה, אני יודע שתוכים מחוברתים לא מתנגדים לליטופים.
אולי יהיו כאלה שיתנגדו לליטוף מתחת לכנפיים (המקום היותר רגיש אצלם) אבל בגדול יסכימו לליטופים, שהרי מי שמגדל גוזלים ומחברת אותם, נוקט גם בפעולות האלה - ליטופים.