פורום תוכיפדיה
גריין ציק חדש מה לעשות?? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גריין ציק חדש מה לעשות?? (/showthread.php?tid=2706)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-10-2021

(04-10-2021, 12:31 PM)צבי דגן כתב: אילוף התוכי יוצר גם קשרים חברתיים איתו.
תנסה ללמד את התוכי שלך את הפקודה "עלה" או "בוא", זה עשוי לחזק את הקשר שלכם.
לאילוף תוכים יש יתרונות שחורגים הרבה מעבר לערך הבידורי שיכול לעשות טריקים. עצם האימון יחזק את הקשר שיש לך עם התוכי שלך, שיצפה לתשומת הלב האישית שקשורה לאימונים, במיוחד כאשר הצלחה פירושה הרבה שבחים ותשומת לב יחד עם פינוקים אהובים.
עבדתי איתו על זה עכשיו... הופתעתי לגלות שהוא רוצה לעבוד ובפעם ה-10 הוא עלה וירד במרץ ממש כדי לקבל צ'ופר.
איך לא לתת לו לתפס לי על הכתף כי תמיד כשאני עוצר אותו עם היד השנייה הוא נושך חזק והוא לא מפסיק עד שהוא מצליח

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - ארי סמואל - 04-10-2021

לא לעשות שום  דבר בכוח, זה לא עוזר אלא רק מחמיר את המצב.
אתה צריך ללמד אותו שעל היד טוב ועל הכתף רע, תן לו גרעינים, תשבח אותו ותלטף אותו כשהוא על היד וכשהוא על הכתף אל תייחס אליו.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-10-2021

(04-10-2021, 03:02 PM)ארי סמואל כתב: לא לעשות שום  דבר בכוח, זה לא עוזר אלא רק מחמיר את המצב.
אתה צריך ללמד אותו שעל היד טוב ועל הכתף רע, תן לו גרעינים, תשבח אותו ותלטף אותו כשהוא על היד וכשהוא על הכתף אל תייחס אליו.

אוקיי אני מבין אותך מקווה שזה יצליח ושהוא יתן לי ללטף אותו.
רק אם הוא עסוק במשהו אחר(נושך את הרוכסן של הגקט או משהו אחר) רק אז הוא נותן לי ללטף

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-10-2021

• תוכי נושך משום שניסית לגעת בו לפני שהוא התרגל אליך או לפני שהוא היה מוכן לכך.
    טעות היא להכניס את הידיים לכלוב כשעדיין התוכי לא רגיל אליך.
  • אסור לפלוש לטריטוריה של התוכי, לפני שהתפתחו יחסי אמון הדדיים.
    תנסה לתקשר איתו במילים, לתת לו מזון שאהוב עליו, תנקה לו את הכלוב לעיתים קרובות (אפילו - פעמיים ביום) וכדומה.
  • חשוב להשאיר את הדלת, של הכלוב, פתוחה ולא לשכוח לסגור את כל  פתחי הבית.
  • תוכי עלול לנשוך גם משום שהוא חושש שאתה רוצה להכניס אותו לכלוב.
    לכן, כשלוקחים את התוכי על היד, יש להקפיד שברוב המקרים הוא לא יגיע אל הכלוב, אלה אל מקום שנעים לו יותר להיות בו.
  • תוכי עלול לנשוך לאחר שעבר טראומה מסוימת, כמו: קיצוץ צפורנים, גזירת נוצות התעופה או טיפולים תרופתיים לא נעימים, מפגשים עם חתולים, כלבים, ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.

צפה ותקשיב גם לשני הסרטונים האלה: 

(04-10-2021, 03:09 PM)hodimon כתב: אוקיי אני מבין אותך מקווה שזה יצליח ושהוא יתן לי ללטף אותו.
רק אם הוא עסוק במשהו אחר (נושך את הרוכסן של הגקט או משהו אחר) רק אז הוא נותן לי ללטף.
קח בחשבון שלא כל תוכי אוהב ליטופים
יש תוכים שלא אוהבים ליטופים מכיוון שזו אינה התנהגות טבעית של התוכים. בטבע אין מי שילטף אותם והם מפרשים את הליטוף באופן שונה מאתנו.
עם זאת, אתה יכול ליישם את העקרונות של אילוף תוכים כדי להגביר את קבלת המגע הפיזי של התוכי שלך ולהרגיל אותו למגע, כל עוד אתה עובד כדי להבין את אישיות התוכי שלך ואת שפת הגוף שלו.

בעניין הליטוף, קרא כאן, אולי זה יעזור לך: איך לאמן את התוכי שלך כדי שיאפשר לך ללטף אותו
וגם כאן: איך לאמן את התוכי לאפשר ליטוף 

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-12-2021

(04-10-2021, 10:55 PM)צבי דגן כתב: בעניין הליטוף, קרא כאן, אולי זה יעזור לך: איך לאמן את התוכי שלך כדי שיאפשר לך ללטף אותו
וגם כאן: איך לאמן את התוכי לאפשר ליטוף 

היי צבי... דברתי עם המגדל שלו והוא טוען שזה בעייה אצלי בגישה שלי לתוכי שהוא לא מרגיש ביטחון ובגלל זה הוא נושך אותי...
הוא טוען שהתוכי באכלת יד מחוברת ברמה הכי גבוהה שיש...
זה יכול להיות?

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-12-2021

חשבת שיגיד לך אחרת?
  • מהי בדיוק בעיה אצלך?
  • מהי הטעות בגישה שלך לתוכי?
  • למה הוא לא מרגיש ביטחון?
ניסית כבר ללמד את התוכי שלך את הפקודה "עלה"? כפי שציינתי לעיל, עצם העובדה שאתה מתעסק איתו, מקדיש לו תשומת לב ונותן לו צ'ופרים, עשוי לחזק את הקשר שלכם.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-12-2021

(04-12-2021, 04:13 PM)צבי דגן כתב: חשבת שיגיד לך אחרת?
  • מהי בדיוק בעיה אצלך?

אז ככה... הוא רצה שאני אשלח לו סרטון איך אני מתנהג עם התוכי.. ואיך אני בא ללטף אותו...
אחרי שהוא ראה את הסרטון (ששם התוכי לא מפסיק לנשוך אותי נשיכות ממש חזקות) הוא אמר שהבעיה לא אצלי ושהוא יחליף לי אותו וכנראה התוכי לא חוברת כמו שצריך ובגלל זה הוא ככה.
אבלללל אני מרגיש רע עם זה שאני צריך להחליף אותו ואני מחפש משהו אחר לעשות איתו כדי לא להגיע למצב כזה.
דרך אגב שלמתי 1500 שקל על התוכי על סמך זה שהוא חוברת בצורה טובה

(04-12-2021, 04:13 PM)צבי דגן כתב: חשבת שיגיד לך אחרת?
  • מהי בדיוק בעיה אצלך?
ניסית כבר ללמד את התוכי שלך את הפקודה "עלה"? כפי שציינתי לעיל, עצם העובדה שאתה מתעסק איתו, מקדיש לו תשומת לב ונותן לו צ'ופרים, עשוי לחזק את הקשר שלכם. 

וכן למדתי אותו את זה והוא פשוט תותחחח בזה לא רק שהוא עולה ויורד הוא גם עף לכיוון שלי וחוזר למקל בתעופה.
מודה שלא ציפיתי אבל כנראה שיש לו מוטיבציה מאוד גדולה ללמוד טריקים.
אבל בלי שם קשר הוא עדיין תקפני ממש אם אין לי גרעין ביד