פורום תוכיפדיה
גריין ציק חדש מה לעשות?? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גריין ציק חדש מה לעשות?? (/showthread.php?tid=2706)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-09-2021

כפי שאמרתי לעיל, אתה לא חייב להחליף את הכלוב, פשוט תאפשר לתוכי להיות, בחלק גדול מהזמן, מחוץ לכלוב, על הסטנד המובנה שנמצא שם.
הסטנד הזה בנוי בדיוק למטה זו.

בעניין הנשיכות, תקרא את המאמרים האלה וגם תשים לב באילו סיטואציות הוא נושך ותרשום כאן.
אנסה להסביר לך, את עניין הנשיכות ולמה, בעצם, תוכים נושכים? 
קיימות מספר סיבות שבגללן התוכי נושך וחשוב לאתר ולדעת למה התוכי שלך נושך, הדבר ישפיע על הטכניקה שבה תשתמש למניעת הנשיכות. 
נשיכות של תוכי אינן פעולה שאותה הוא נוהג לעשות לעיתים קרובות בטבע.
המקור משמש את התוכי למטרות שונות: לאחוז דברים, לשיווי משקל או לטיפוס וכמובן לאכילה. 
בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות. 
לפעמים הנשיכות נובעות דווקא מיחס חיובי, מאהבה אל המגדל. התופעה הזו קיימת אצל בעלי חיים רבים, כולל - האדם. (אל תדאגו! הרצון שלכם לנשוך את האהובים עליכם לגמרי נורמלי!)
בזמן התרחשות הנשיכות, שים לב לגורמים ותבחר אחת או יותר מהסיבות האלה:
  1. התנהגות גוזלית: גוזלים נוהגים לבדוק כל דבר בעזרת המקור שעלול להתפרש כנשיכה.
  2. בדיקת היציבות לפני טיפוס על היד: תוכים לא לוקחים סיכון ולכן הם בודקים את הענף לפני שעולים עליו.
  3. פחד: אך טבעי הוא שהתוכי ירצה להתגונן.
  4. שליטה והגנה על טריטוריה: ההנהגות הזו בולטת במיוחד בעונה הרבייה (אבל - לא רק).
  5. להשיג את מבוקשו: לפעמים התוכי רוצה משהו ולא יכול להביע את עצמו, במקרה כזה, הוא נושך מתוך תיסכול.
  6. סיבות רפואיות/התוכי חולה: תוכי חולה נמצא במצב ירוד ולכן הוא מרגיש מאויים וינסה להגן על עצמו.
  7. משחק/מתלהב: חלק מניסיון למשוך תשומת לב.
  8. איבוד שיווי משקל: ניסיון להיאחז ולא ליפול.
  9. חוויה טראומתית שהייתה לו עם האדם שננשך, כמו: התוכי נבהל בגלל תנועה פתאומית, מכניסים את התוכי לכלוב בניגוד לרצונו, קיצוץ ציפורים או גזירת נוצות התעופה וכדומה.
    לתוכים יש זיכרון טוב ומכאן שהם יזהרו וינסו למנוע חוויות דומות ע"י הגנה עצמית
  10. סיבה אחרת? - פרט.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-09-2021

(04-09-2021, 01:32 PM)ארי סמואל כתב: המגדל יגיד לך כל מיני דברים כדי למכור...

עצוב שזה ככה...

(04-09-2021, 04:31 PM)צבי דגן כתב: כפי שאמרתי לעיל, אתה לא חייב להחליף את הכלוב, פשוט תאפשר לתוכי להיות, בחלק גדול מהזמן, מחוץ לכלוב, על הסטנד המובנה שנמצא שם.
הסטנד הזה בנוי בדיוק למטה זו.

בעניין הנשיכות, תקרא את המאמרים האלה וגם תשים לב באילו סיטואציות הוא נושך ותרשום כאן.
אנסה להסביר לך, את עניין הנשיכות ולמה, בעצם, תוכים נושכים? 
קיימות מספר סיבות שבגללן התוכי נושך וחשוב לאתר ולדעת למה התוכי שלך נושך, הדבר ישפיע על הטכניקה שבה תשתמש למניעת הנשיכות. 
נשיכות של תוכי אינן פעולה שאותה הוא נוהג לעשות לעיתים קרובות בטבע.
המקור משמש את התוכי למטרות שונות: לאחוז דברים, לשיווי משקל או לטיפוס וכמובן לאכילה. 
בטבע, כשתוכי "רוצה לפתור בעיות" עם בני מינו הוא משתמש בשפת גוף ובקולות ולא בנשיכות. 
לפעמים הנשיכות נובעות דווקא מיחס חיובי, מאהבה אל המגדל. התופעה הזו קיימת אצל בעלי חיים רבים, כולל - האדם. (אל תדאגו! הרצון שלכם לנשוך את האהובים עליכם לגמרי נורמלי!)
בזמן התרחשות הנשיכות, שים לב לגורמים ותבחר אחת או יותר מהסיבות האלה:
  1. התנהגות גוזלית: גוזלים נוהגים לבדוק כל דבר בעזרת המקור שעלול להתפרש כנשיכה.
  2. בדיקת היציבות לפני טיפוס על היד: תוכים לא לוקחים סיכון ולכן הם בודקים את הענף לפני שעולים עליו.
  3. פחד: אך טבעי הוא שהתוכי ירצה להתגונן.
  4. שליטה והגנה על טריטוריה: ההנהגות הזו בולטת במיוחד בעונה הרבייה (אבל - לא רק).
  5. להשיג את מבוקשו: לפעמים התוכי רוצה משהו ולא יכול להביע את עצמו, במקרה כזה, הוא נושך מתוך תיסכול.
  6. סיבות רפואיות/התוכי חולה: תוכי חולה נמצא במצב ירוד ולכן הוא מרגיש מאויים וינסה להגן על עצמו.
  7. משחק/מתלהב: חלק מניסיון למשוך תשומת לב.
  8. איבוד שיווי משקל: ניסיון להיאחז ולא ליפול.
  9. חוויה טראומתית שהייתה לו עם האדם שננשך, כמו: התוכי נבהל בגלל תנועה פתאומית, מכניסים את התוכי לכלוב בניגוד לרצונו, קיצוץ ציפורים או גזירת נוצות התעופה וכדומה.
    לתוכים יש זיכרון טוב ומכאן שהם יזהרו וינסו למנוע חוויות דומות ע"י הגנה עצמית
  10. סיבה אחרת? - פרט.
לדעתי הוא היה ממש עייף... ובגלל זה הוא היה ככה תוקפני.
הוא עלה לבית החסה שלי לטפתי לו את הראש והוא נרדם.
מאמין שזאת הסיבה אבל יכול להיות שלא

אם התוכי ישן ביום, סימן שהוא לא ישן טוב בלילה.
תוכי שישן ביום, מפסיד חלק מהמזון שהוא צריך לאכול וכך עלולה להיות לו הצטברות של חוסרים תזונתיים.
תוכי צריך לישון 12-14 שעות ביממה בתנאי חושך ושקט.

בעניין הנשיכות, אתן לך טיפים נוספים: 
  • לעולם אל תכניס את היד לתוך הכלוב של התוכי.
  • כשאתה מבחין שנמאס לו, הנח לו לנפשו ואל תכריח אותו לעשות דברים כנגד רצונו.
  • לא לכל תוכי יש סבלנות למשכי זמן ארוכים ואסור להפוך את האימונים או המשחק איתו לחוויה לא נעימה.
  • כאשר אתה ננשך, אל תעשה תנועות פתאומיות ואל תשמיע קולות.
    אם תעשה זאת, הדבר עשוי למצוא חן בעיני התוכי והוא יהפוך את ההרגל הזה ל"משחק" שישעשע אותו.

(04-09-2021, 04:43 PM)צבי דגן כתב: אם התוכי ישן ביום, סימן שהוא לא ישן טוב בלילה.
תוכי שישן ביום, מפסיד חלק מהמזון שהוא צריך לאכול וכך עלולה להיות לו הצטברות של חוסרים תזונתיים.
תוכי צריך לישון 12-14 שעות ביממה בתנאי חושך ושקט.

אני מכניס את הכלוב של התוכי לחדר אחרי וסוגר את כל החלונות כדי לעשות לו חושך ושקט בשעה 20:00
יכול להיות שהוא פשוט לא נרדם בלילה?

אם יש לו שקט וחשיכה, אין מצב שהוא לא נרדם בלילה.
אולי יש פנס רחוב שמאיר לתוך החדר? כדאי לסגור את התריס.
כמו כן, האם רעש הדיבורים והטלוויזיה מהחדרים האחרים, לא חודר אל החדר שלו?

(04-09-2021, 08:47 PM)צבי דגן כתב: אם יש לו שקט וחשיכה, אין מצב שהוא לא נרדם בלילה.
אולי יש פנס רחוב שמאיר לתוך החדר? כדאי לסגור את התריס.
כמו כן, האם רעש הדיבורים והטלוויזיה מהחדרים האחרים, לא חודר אל החדר שלו?

זהו... יכול להיות שזה הטלוויזיה בחדר שלי.
אבל זה על ווליום נמוך... אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הוא היה ישן בחדר שלי זה לא לנשום אפילו.
ועוד פרט חשוב אני גם על כביש מהיר ועוברים בכביש אמבולנסים ואופנועים יכול להיות שזה מה שמפריע לו

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-10-2021

התחבורה בכביש לא אמורה להפריע משום שהקולות די רחוקים והתוכי יודע לזהות את זה.
לעומת זאת,  הטלוויזיה כנראה מפריעה לו.

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - hodimon - 04-10-2021

(04-10-2021, 12:25 AM)צבי דגן כתב: התחבורה בכביש לא אמורה להפריע משום שהקולות די רחוקים והתוכי יודע לזהות את זה.
לעומת זאת,  הטלוויזיה כנראה מפריעה לו.

עידכון חדש... התוכי נעשה יותר אגרסיבי
הוא אשכרה רודף אחרי כדי לנשוך אותי
איך בדיוק אני בונה איתו ככה קשר?
בכל דבר שאני נוגע התוכי רוצה ונושך אותי עד שאעזוב

RE: גריין ציק חדש מה לעשות?? - צבי דגן - 04-10-2021

אילוף התוכי יוצר גם קשרים חברתיים איתו.
תנסה ללמד את התוכי שלך את הפקודה "עלה" או "בוא", זה עשוי לחזק את הקשר שלכם.
לאילוף תוכים יש יתרונות שחורגים הרבה מעבר לערך הבידורי שיכול לעשות טריקים. עצם האימון יחזק את הקשר שיש לך עם התוכי שלך, שיצפה לתשומת הלב האישית שקשורה לאימונים, במיוחד כאשר הצלחה פירושה הרבה שבחים ותשומת לב יחד עם פינוקים אהובים.