פורום תוכיפדיה
מנורות חימום - האמנם? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מנורות חימום - האמנם? (/showthread.php?tid=2702)

מנורות חימום - האמנם? - תוכידעס - 04-06-2021

היי. אני בעל תוכי מסוג ג׳אקו
לאחרונה לקחתי בפרסומים על מנורות חימום לבעלי כנף.
ואכן יש לי מרפסת סגורה בחוץ שמשמשת ככלוב חוץ ענק בשביל התוכי , וכן מספר מקומות בבית שהם יחסית קרירים בהם הוא נוהג לשבת.

האם המנורות הנ״ל מומלצות?
אם כן איזה סוג ובאיזה מתח (W) ?
אשמח לתשובה מפורטת תודה!

RE: מנורות חימום - האמנם? - צבי דגן - 04-06-2021

1. תוכי בוגר ובריא לא זקוק לחימום.
  2. אם אתה מתכוון להאכיל גוזל, תצטרך אומנת.
  3. מתח נמדד בוולטים (V) ואילו הספק המדד הוואטים (W).
  4. אנא תשאל שוב ותתמקד בשאלתך, כי לא ממש הבנתי את השאלה.

RE: מנורות חימום - האמנם? - תוכידעס - 04-08-2021

הרי תוכים אוהבים וצריכים חום ושמש (שלי למשל מגיע מאפריקה) והמון פעמים אני רואה שקר לו בבית (הוא רועד לפעמים) על אף שלי נעים בחדר.
תוכל להרחיב קצת ולדייק את הידע שלנו - לגבי ג׳אקו, איזו טמפרטורה ממוצעת הוא צריך להיות בה?
כיצד אני יכול לדעת שלא קר לתוכי שלי?
גם במרפסת שלי קריר והוא נורא אוהב לבלות ולשחק שם. ונתקלתי פתאום בקבוצות של חובבי ציפורים במנורות הנ״ל שכביכול מפיצות חום עבור הציפורים.

מה דעתך? ואם אתה ממתנגדי הנורות, מה תייעץ לי כדי שתוכי שלי יוכל להנות בכל חלקי הבית , מבלי לרעוד?

ממתין להחכים,תודה רבה!

RE: מנורות חימום - האמנם? - צבי דגן - 04-08-2021

• כפי שציינתי, תוכי בוגר ובריא שיש לו את כל הנוצות, לא זקוק לחימום, הנוצות מבודדות את גופו פני הקור וגם מפני החום.
    לעומת זאת, השילוב של הרטבת הנוצות ורוח עלולה להיות קטלנית.
  • אם מדובר בגוזל או בפרחון, זה תלוי בגיל שלו.
  • לפניך, מידות הטמפרטורה באומנת לפי גיל הגוזל במעלות צלזיוס.
    [Image: kDtVunv.jpg]
  • רעד, לא בהכרח מעיד על כך שקר לו, ייתכן שהוא חולה.
  • הרעדת הגוף והכנפיים: התנהגות כזו מעידה על פחדים חששות עד כדי חרדות, עצבנות, חוסר ביטחון עצמי ומתח.
    במקרה כזה, צריך להרגיע את התוכי ע"י יצירת קשר חזותי וקולי תוך דיבור רגוע ושקט.
  • רטט של הגוף ובעיקר – של הבטן (נוצות הבטן נראות רועדות), יכול להצביע על ניסיונות להתחמם בסביבה קרה.
  • ישנן כל מיני גופי חימום שניתן להשתמש בהן, כפי שאתה יכול לראות בתמונות (וישנם נוספים)
    גופי חימום מסוגים שונים:
    [Image: BDWXDM3.jpg][Image: B6moSYr.jpg][Image: Up1bpOP.jpg][Image: lQP6ywa.jpg][Image: OHCgHlz.jpg]
    בכל מקרה של שימוש בגוף חימום כלשהו, יש לכסות אותו ברשת ממתכת כדי למנוע מגע ישיר בינו לבין התוכי.

RE: מנורות חימום - האמנם? - תוכידעס - 04-08-2021

תודה רבה.
לצורך העניין צבי, האם בביתך בחורף לתוכי לא היה קר בשום סיטואציה?
המרפסת שלי משמשת כוואליר ענק לתוכי אך אני נמנע מלהוציא אותו לשם עד לתקופות חמות כמו שמתחיל עכשיו. והאמת שיש שם גם רוח. רוח (ללא מים) זה דבר בעייתי?
אני עומד להתקין גם מקל עמידה במקום נוסף נמוך יותר כך שהקיר חוסם את הרוח. מעניין לראות אם הוא יעדיף לשבת שם...מה אתה חושב?
מקום גבוה עם בריזה קצת מעצבנת או נמוך ונעים?  מגלגל עיניים

RE: מנורות חימום - האמנם? - צבי דגן - 04-08-2021

כפי שאמרתי לך קודם, תוכים בוגרים ובריאים יכולים לשרוד גם בשלג .
[Image: WngmGWT.jpg]
תמונות וסרטים נוספים כאן: תוכים יכולים לשרוד גם בשלג
אם בכל זאת אתה חושש, או שהתוכי שלך מראה סימנים שת תחלואה, אתה יכול לפנק אותו עם גוף חימום.
רוח חזקה עלולה לבדר את הנוצות ולקרר את התוכי, לכן כדאי לך לעטוף את הוואליר בניילון.
תתקין מעין וילון מניילון עבה שאותו תוכל להסיט בימים החמים.
[Image: B7RIovQ.jpg]
בד"כ, תוכים יעמדו על המוט הגבוה יותר. כך הם יעשו גם בטבע כאמצעי הגנה מפני טורפים פוטנציאלים.