פורום תוכיפדיה
רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי (/showthread.php?tid=2699)

רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - barwein - 04-04-2021

שלום לכולם,
יש לי תוכי גרין ציק אננס והוא נמצא אצלי כבר כמעט שנה.
יום בהיר אחד הוא עף אל חלוני ומאז התחברנו (נראה שהיה האכלת יד או משהו כיוון שהיה נראה שמגע של בני אדם רגילה לו).
בהתחלה הוא היה קצת נשכן אבל אז המחסום הזה נשבר והוא היה עלי כל הזמן היינו משחקים ביחד וכולי.
לפני כשלושה שבועות עברנו דירה ובהתחלה הוא היה קצת בשוק לאחר מכן הוא הסתגל והכל היה חלק.
בשבוע האחרון הוא ניהיה מאוד מאוד אגרסיבי כלומר הוא כבר לא עולה לי על היד ורק מנסה לנשוך.
כל פעם שאני מתקרב לכלום הוא מגיח לכיווני וכל פעם שאני שם אצבע על הכלוב הוא לוקח כמה צעדים לאחור מוריד את הראש נכנס למצב תקיפה ומסתער לכיוון האצבע שלי (בניגוד לעבר שהוא היה משחק איתי או מתעלם ממני כלומר לפעמים ששמתי אצבע על הכלוב הוא היה הולך לצד השני כמשחק).
עד אתמול רק הוצאתי אותו מהכלוב בלי לגעת בו בלי אינטרקציה בכלל עד שעברתי לידו והוא פשוט עף אלי והתחיל לתקוף בכל העוצמה לכן אני כבר לא יכול לשחרר אותו עד שאדע מה התוכנית הלאה.
לא נראה שהוא תוקף מפחד אלא ממש בזעם או מכעס.
אני די מתוסכל ואובד עצות וממש חסר לי היחסים שהיו לנו קודם לכן.
איך אני מטפל בו?
תודה לעוניםחייכן

RE: רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - ארי סמואל - 04-04-2021

נשמע שהוא בשוק מהמעבר, יכול להיות שיש לו טראומה מהבעלים הקודם שלו, קשה לדעת.
מה שאתה יכול לעשות הוא להתחיל איתו מאפס, לתת לו גרעינים ולאט לראות אם הוא מוכן לעלות על היד.

RE: רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - barwein - 04-04-2021

(04-04-2021, 08:59 AM)ארי סמואל כתב: נשמע שהוא בשוק מהמעבר, יכול להיות שיש לו טראומה מהבעלים הקודם שלו, קשה לדעת.
מה שאתה יכול לעשות הוא להתחיל איתו מאפס, לתת לו גרעינים ולאט לראות אם הוא מוכן לעלות על היד.

אבל אם הוא הסתגל כעבור כמה ימים למה פתאום הוא ניסוג לאחור?

RE: רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - ארי סמואל - 04-04-2021

יכול לראות שזה נראה כאילו הוא הסתגל אבל הוא היה בהלם ופחד כך שלא היה לא האומץ לתקוף.

RE: רגרסיה בהתנהגות התוכי שלי - צבי דגן - 04-04-2021

הוא לא הסתגל וכנראה שהוא לא ממש מחוברת ברמה סבירה. אולי רק האכילו אותו ידנית, אבל לא טרחו לחברת אותו כראוי.
ההסבר להתנהגות השקטה יותר, בימיו הראשונים איתך, הוא חוסר הביטחון וההלם שבו היה שרוי, וברגע שההלם הראשוני עבר לו, הוא קיבל יותר ביטחון והתחיל להתנהג בתוקפנות (אולי כפי שהיה אצל בעליו הקודמים).
מה שאתה צריך לעשות הוא לחברת אותו מחדש ואת זה תוכל להשיג בעזרת אילוף לתרגל פשוט שנקרא: "בוא" ו"עלה".
ראה כאן: פקודת "עלה" או "בוא" 
תשתמש במזון שאהוב עליו, ברוב המקרים גרעין של חמנייה לבנה או שחורה, יהיה טוב או מכבד של דוחן.
תקדיש לו 3-4 אימונים ביום למשך 5-10 דקות לכל אימון.
עליך לזכור, לעולם את תכריח את התוכי לעשות דברים כנגד רצונו, כי אז תשיג את התוצאות ההפוכות ממה שהתכוונת להשיג.
תמיד תזרום עם התוכי ותהיה רגיש לרצונותיו ולמצב רוחו.
שוב, שתתעד את התהליך במלל ובתמונות, כדי שנוכל להעיר הערות ולתן שגיאות שאולי תעשה בעתיד.
שיהיה בהצלחה.

תראה תמונת תקריב של התוכי כשהוא מחוץ לכלוב.
ותמונה נוספת, כשהוא בתוך הכלוב.
מעלים תמונה בעזרת האייקון הזה: [Image: YSuuxmM.jpg], שנמצא בשורת התפריטים ומשמאל לחייכן.