פורום תוכיפדיה
גוזלי תוכון. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזלי תוכון. (/showthread.php?tid=2698)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 04-05-2021

הי ארי: קודם כל תודה על כל העזרה. דבר שני. לגבי השאלה האחרונה. אמא שלי אמרה לי שאם תוכים משירים נוצות זה אומר שלא טוב להם ואולי הם חולים וצבי אמר לי שיכול להיות שהם רק מחליפים את הנוצות שלהם בנוצות חדשות. צבי אמר לי שהסיכוי שהם חולים הוא נמוך. אז יכול להיות שהם החליפו את הנוצות שלהם ובעצם הם מרגישים טוב? כי אם לא היה להם טוב, סביר להניח שבהזדמנות הראשונה שהחלון היה פתוח הם היו עפים, טבל הם לא. האבא אפילו עלה על העד שלי לכמה דקות והוא והאמא, תוכי פרא. מה אני יכולה לתת לגוזלית שלי במקום ירקות. היא לא ממש מתלהבת ואני יודעת שזה חיוני בשבילה ואני רוצה לקנות מזון ביצים. אפשר לתת את המזון הזה גם להורים? האם אני יכולה בכדי לשמור על הלחות להרטיב טיפה את הנוצות של הגוזלית שלי? האם זה נורמלי שהגוזלית שלי תבקש כמה פעמים כופתיות? וצבי אמר שרק בגיל חצי שנה אפשר יהיה לדעת בוודאות האם זו גוזלית או גוזל. לפי מה שאתה רואה, היא מתפתחת יפה? אני עושה עבודה טובה איתה? תודה על כל התשובות.

דבר אחר שלא קשור. יש בן אדם בשם שיראל כהן ששולח לי הודעות פרטיות ואומרים לי כל הזמן שאם אני לא עונה להודעות, אני לא אקבל התראות במייל וההתראות האלה עוזרות לי חדעת, מתי אתם עונים לשאלות

RE: גוזלי תוכון. - ארי סמואל - 04-05-2021

לפי איך שזה נשמע, ההורים בסך הכל מחליפים את הנוצות בנוצות חדשות.
אין תחליף לירקות.
מזון הביצים מתאים גם להורים.
אין תחליף לאינקובטור חוץ מההורים, יהיה לך מאוד קשה לשמור על חום. את יכולה לשים אותה בתוך השובך בחדר סגור ולפתוח חימום ולרסס מים פושרים מידי פעם, זה עדיין לא מבטיח אבל אני לא מצליח לחשוב על משוה אחר שיכול לעבוד.
למה שזה לא יהיה נורמלי שהיא תבקש כמה פעמים כופתיות, היא כנראה התרגלה למזון יבש ורוצה עוד, תוכי אוכל כמה פעמים ביום...
שוב פעם, אני לא מבין את השאלה האחרונה.

הי ארי. אם הגוזלית שלי לא אוכלת ירקות מלבד כרוב לבן מידי פעם. איך אפשר לעודד אותה לאכול ירקות

תתני לה רק ירקות לשלושה רבעים מהיום וברבע האחרון תתני לה כופתיות (כדי שלא תרעב).

RE: גוזלי תוכון. - amsh - 04-05-2021

(04-05-2021, 07:47 AM)אורלי רבינו כתב: הי ארי. אם הגוזלית שלי לא אוכלת ירקות מלבד כרוב לבן מידי פעם. איך אפשר לעודד אותה לאכול ירקות

אתה יכול לאכול ירקות כשהיא רואה אותך, אצלי זה עבד טוב מאוד.

תודה. אני אנסה את העניין של לאכול ירקות ליד הגוזלית, הגוזלית של הקוקטיל שלי, אוהבת להיות על היד שאני מאכילה אותה.

RE: גוזלי תוכון. - צבי דגן - 04-05-2021

ישנן שיטות רבות להרגיל את התוכי למזון חדש.
אם לאחר 7-10 ימים, עדיין התוכי לא אוכל, תבקשי שיטה נוספת.

אוקי אני אנסה, בעניין הגוזלית של הקוקטיל שלי. יש לה את החום של ההורים שלה בלילות ואני גם משתדלת לחמם את החדר עד כמה שניתן. אמרת שהיא נראית לך לפי התמונה בערך שבועיים וחצי. ידיד שלי הביא אותה כשהיא הייתה בת 21 ימים. אז לא נראה לך שהיא גדלה מאז. כי היא הייתה ממש קטנה כשהוא הביא אותה. אני אנסה למצוא שובך קטן יותר כדי שאני אוכל גם לאפשר לגוזלית שלי מרחב וגם לאפשר להורים קן הטלה. ירקות ששמתי בבוקר, כמה זמן מחזיקים מעמד לפני שצריכים להחליף? והיוםצכשבאתי הביתה, הגוזלית שלי השמיעה לי קולות והבנתי שהיא רעבה. איך אפשר להרגיל אותה לאכול גם כשאני לא נמצאת. ולפי דעתי הגוזלית לא צריכה אינקובטור כי יש לה את ההורים ונעים דווקא בחדר. אני גם מידי פעם מאווררת ומקררת טיפה את החדר שלא ינעה להם חם מידי.

כשהגוזל מגיע לניצוי מלא הוא לא צריך שיחממו אותו.
חימום החדר לא מספיק, את צריכה למצוא עוד דרכים לחמם את הגוזל.

הי ארי, הגוזלית כבר בניצוי מלא. אני קוראת לה עדיין גוזלית כי אני לא ממש יודעת בת כמה היא. אני אשלח לך שוב תמונה שלה. ואמרתי, אני מחממת את החדר עד כמה שניתן אבל אני גם דואגת לאוורר אותו מידי פעם. בלילות היא ישנה קרוב להורים שלה והיא מרגישה טוב.

מה לגבי השאלות על הירקות ועל האוכל שאמנם אני משאירה לגוזלית שלי אוכל כשאני יוצאת אך לא תמיד היא עפה לאוכל. היא כן אוכלת את האוכל של ההורים, אבל הרבה פעמים היא פשוט עפה אליי שאני אאכיל אותה.

[Image: fYy84o0.jpg][Image: a6geScL.jpg][Image: zqzp2jI.jpg]
אלה התמונות

דחוף: הגוזלית שלי כרגע פחטה את הכופתיות שנתתי לה. אבל אמרת שזה נורמלי שהיא תבקש כמה פעמים אוכל. מה אפשר לתת לה כדי שהיא תרגע. בבקשה תשובה כמה שיותר מהר