פורום תוכיפדיה
גוזלי תוכון. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזלי תוכון. (/showthread.php?tid=2698)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: גוזלי תוכון. - אורלי רבינו - 04-04-2021

תודה על התשובה.
זה רק מוכיח לי שצדקתי שהגוזלית עדיין הייתה צריכה את אמא שלה. בגלל זה הגוזלית של הקוקטיל שלי הצליחה להתפתח בלי אומנת כי הייתה לה את אמא שלה. [Image: cn93rG7.jpg]
צירפתי לך תמונה של הגוזל השני שכן שרד. מה אתה אומר?

RE: גוזלי תוכון. - ארי סמואל - 04-04-2021

בטבע, הגוזלים צריכים את אמא שלהם עד שהם מנוצים לגמרי ואוכלים לבד.
בשבי, הם לא צריכים את אמא שלהם אם יש אומנת, אם הייתה לך אומנת, היא הייתה יכולה לעזוב את אמא שלה אפילו בגיל יום (מה שלא מומלץ).

RE: גוזלי תוכון. - ארי סמואל - 04-04-2021

(04-04-2021, 08:31 AM)אורלי רבינו כתב: תודה על התשובה. זה רק מוכיח לי שצדקתי שהגוזלית עדיין הייתה צריכה את אמא שלה. בגלל זה הגוזלית של הקוקטיל שלי הצליחה להתפתח בלי אומנת כי הייתה לה את אמא שלה. [Image: cn93rG7.jpg]
צירפתי לך תמונה של הגוזל השני שכן שרד. מה אתה אומר?

את צריכה למצוא דרך לחמם אותו.

RE: גוזלי תוכון. - צבי דגן - 04-04-2021

אני מצטרף לדבריו של ארי סמואל
גוזל בגיל הזה חייב חימום ולחות, אם אין לך אומנת מקצועית, אפשר לאלטר אומנת פשוטה.
קופסה כלשהי (רצוי מעץ), גוף חימום וכלי רחב עם מים כדי לספק את הלוחת.

תודה לך על העצה.
זה בדיוק העניין , שהגוזל הזה נמצא אצל ידיד שלי ואין לו אומנת. הוא לוקח אותו לעבודה ומאכיל אותו.
ומה שאמרת לגבי הגוזלית, אז עוד הוכחה שצדקתי. בגלל שלא הייתה אומנת, לא היה צריך להוציא אותה מאמא שלה.
הגוזלית של הקוקטיל שלי, הצליחה להתפתח בזכות ההורים שלה שאמנם הם תוכי פרא אבל הצלחתי לחברת את הגוזלית.
ההורים נותנים לה עדיין חום בלילה ומנקים אותה, כשאני מאכילה אותה.
אני שרה לה, מחמיאה לה בלי סוף, גם להורים.
ומגוזלית היא התפתחה לציפור יפהפיה. גם ההורים התחילו להתקרב אליי. מצרפת לך תמונה של הגוזלית של הקוקטיל ושל ההורים.
בתגובה הבאה, אשאל את השאלה[Image: Q4WzZKU.jpg][Image: r4tt5y8.jpg]

השאלה שרציתי לשאול זה לגבי הקוקטילים שלי.
אני באמת משתדלת לתת את הזמן שלהם לישון ומשתדלת שיהיה להם חמים ונעים מחליפה להם את הירקות ואת המים. מנקה את הכלוב, ברקע יש באופן קבוע מוזיקה מרגיעה. אני שרה גם להורים.
ועם כל זה לפעמים אני שמה את המזגן על קירור כי אני מרגישה שהחדר חם מידי. המזגן שלי באופן קבוע על 25 מעלות. אני חייבת לציין שבלילות ההורים שומרים על הגוזלית ומחממים אותה. מה הטמפרטורה האידיאלית בשבילם?
והאם מה שאני עושה עם התוכים הוא טוב?

את עושה טוב, אבל קחי בחשבון שמלבד חום  בטמפרטורה של כ- 36-37 מעלות לגוזלים צעירים ו-31-32 מעלות לגוזלים בוגרים יותר, הם צריכים גם לחות של 50%-70%.

טוב, הטמפרטורה המקסימלית במזגן נראה לי היא 30.
איך אפשר להשיג את הלחות שאתה מדבר עליה?
אני באמת רוצה לתת לתוכים שלי את הטיפול הכי טוב בפרט שהאבא התחיל להראות סימנים של התקרבות. כלומר הייתה פעם שהוא ראה אותי מאכילה את הבת שלו ואז לכמה דקות הוא עלה לי על היד. אני עדיין מנסה לגוון להם בירקות.
הגוזלית שלי , כבר יודעת איזה סימן לתת לי כשהיא רעבה. היא אוכלת גם את האוכל של ההורים שלה.
אמרו לי שיש ויטמינים שאפשר לתת לתוכים. זה נכון או שהויטמיניח נמצאים נטו בירקות ובפירות?
אני רוצה להתחיל לתת לגוזלית שלי ביצה, אבל אני חייבת קודם כל כלי נפרד.
ויש משהו שאפשר לתת לגוזלית במקום ביצה, במידה והיא לא תתחבר אליה?

רציתי באמת לשאול: לגבי "ההפתעות "שהגוזלית שלי משאירה מידי פעם. אני אפילו צוחקת על זה, אבל בכל זאת, אני רוצה לשמור על הגיינה.
ידיד שלי אמר שיש דרך כביכול "לאלף" את הגוזלית כך שתעשה את הצרכים רק כשאומרים לה ע"י פקודת do , האם זה נכון?

עוד שאלה: התוכים הבוגרים הזדווגו ומזדווגים כל כמה זמן. מתי אפשר לצפות לביצים חדשות?

• 30 מעלות היא טמפרטורה גבולית (קצת פחות ממה שצריך להיות).
    לחות מתאימה תוכלי להשיג רק באומנת יעודית או מאולתרת.
    ואולי גם ע"י התזת מים חמימים על התוכי (לא ניסיתי את זה מעולם) אולי זה טוב מיובש מוחלט.
  • תוכי שלא סובל מחוסר וויטמינים אין צורך להוסיף לו וויטמינים (הוא עלול לסבול מעודף).
    אם התוכי אוכל ירקות, פרות וכופתיות, הוא מקבל את כל הוויטמינים הדרושים לו.
  • חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים שקונים החנויות לחיות מחמד.
  • לעניין ההפרשות, התוכים כמו גם יתר הציפורים עושים את הצרכים שלהם בכל 10-20 דקות וזאת כדי להוריד ממשקלם ולהקל על התעופה.
    אפשר להשתמש בפדים שיש בחליפת הטיסה.
  • לעניין האילוף, רק מעטים הצליחו. ראי כאן: אילוף תוכים לעשיית צרכים
  • לעניין התוכים הבוגרים, אם יש להם תיבת קינון, שימי לב אם הם מגלים בו עניין.

תודה על כל התשובות. אני חושבת שאני אלך על מזון ביצים ואנסה לשלב לגוזלית שלי את הכופתיות עם המזון ביצים.
לגבי הטמפרטורה, יש לי שובך גדול שאני יכולה להשתמש בו כאומנת מאולתרת וכקן הטלה, ילד עם זאת. בגלל שהכלוב גדול אך לא כל כך גדול. כששמתי את השובך בכניסה, זה הפריע לגוזלית שלי לצאת מהכלוב ולהגיע למעלה.
ניסיתי לתת לגוזלית שלי ירקות, אך היא לא ממש מתלהבת מהם. היא כן אוכלת את האוכל של ההורים שלה ונותנת לי את הסימן כל פעם שהיא רעבה.
לגבי הצרכים, לא מפריע לי. קראתי על שיטת האילוף אבל נראה לי שעדיף לתת לה לעשות את הצרכים בקצב שלה.
אחרי הכל, לא הייתי רוצה לאבד את האימון שהתאמצתי כל כך בשבילו.
לפי התמונה ששלחתי, בת כמה עכשיו היא נראית לך? ושמתי לב שההורים פחות ופחות משירים נוצות.
האם זה אומר שהם מרגישים טוב?

RE: גוזלי תוכון. - ארי סמואל - 04-05-2021

לא נוכל לומר לך בוודאות בת כמה היא, לדעתי, היא בת שבועיים-שבועיים וחצי.
לא הבנתי את השאלה האחרונה.